• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Pitaj ga kak je napunio i koliko moze bit antifriz u gumama ,kad nalijes?
S obzirom da i u motoru mjenjamo svakih ,par god...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je mene islo ovo pitanje Stjepane nalijo je u svaku gumu preko 100lit antifriza i to do minus 10 jakosti i veli ako je i vise minus ne smeta jer se ne smrzne ko voda a jel mijenja ga neznam i na kolko ce ga mijenjat vijerojatno ga nece mijenjat dok nebude i gume mijenjo!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Može biti vječno, jer se ne grije, pa ni ne raspada. Samo, cijena antifriza je previsoka za takvu namjenu. Za to se koristi tekućina za pranje šajbi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj da kažem teti ako želim filter ulja za 533( uožak ) a na kutiji kakve ona ima ne piše IMT533
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Može biti vječno, jer se ne grije, pa ni ne raspada. Samo, cijena antifriza je previsoka za takvu namjenu. Za to se koristi tekućina za pranje šajbi.
Ne bih bas rekao da moze vjecno. Imao sam slucaj da mi je flasa permanta zaledila u autu (ne otvarana,fabricki zatvorena).
Kada sam procitao na ambalazi vidio sam da joj je prosao rok upotrebe. U pitanju je Shell.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zto ludi puknuti svaku jesen sto kubnih centimetri u ledenicu na minus 18 . pa nek on mjenja boju , i miriši na skorenu balegu ..glavno da ne sjebe blok .
Kak može antifriz znati koliko je star ? nema kalendar niti android ..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Tak i ja delam, a sad si me podsetil da imam flašu u ledenici od neki dan, zaboravil sam na nju :icon_redface:
Sutra ide van, fučkaš ti sve one mjerne instrumente od par kuna, tome ja ne vjerujem
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
da li je dobar antifriz RenCo onaj tamnocrveni? Deset litri bi bilo oko 140kn pa bi toga uzel za ovu zimu za traktora. Do minus 40 piše na njemu i to nije koncentrat nego je takav
"spreman za ugradnju" može se naravno i razrijediti al mu onda rapidno raste točka smrzavanja. To je za motore i za "sisteme grijanja" kak piše na ambalaži.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kada bi ugradio ovu kocku, kako bi se onda radilo npr. sa beračem, dali bi onda upravljao sa hederom na beraču sa onom kuglicom kao što inače se upravlja iza sa polugama? ako neko može pojasniti. Dali to onda funkcionira kao kada dižem iza hidraulik do željene visine pa se zaustavim i tu stoji ili ipak bi drugačije funkcionirao heder na beraču?
1133384808_Ventil1.JPG
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja imam takvu kocku imaš tri (neka dva) položaja u jednom hidraulik radi kak da je nema u dva možeš imati pritisak kad su poluge niže od zadane visine ili kocka do kraja podignuta uz tu kocku imam i blok ventil sa dvije komande koristim za rolo balirku i sl ako bi koristil za berač možeš samo sa tom kockom kad digneš kljunove u zadanu visinu okreneš njegovu ručicu i visina bude ista (zarobiti će ulje i zablokirati u celinderima ).
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A sa čim diže/spušta, ona kockica ili kuglica na traktoru? Ne bi moglo raditi da određujem visinu kljunova na beraču kuglicom kao što se određuje na zadnjim traktorskim polugama? Znači kada se ta kocka stavi onda ima mogućnost za dva izvoda hidraulika ako je sa tri položaja. Otac je danas vidio tu kocku za cca 800kn, ali ima crijeva i sve, samo ju treba našarafiti tamo. Ne znam dali to tko ima kod mene u blizini da mogu isprobati, jer ovako je teško to sve objasniti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puno je 800 kn ja sam platil 400 kn ma malo je nezgodno za objasniti znači ako bi imel samo kocku i iz nje dva izvoda za berač ručicu prebaciš na kljunove i sa kockom digneš do kraja ljunove tad stisneš kuplung i polako puštaš traktorski hidraulik kad se kljunovi spuste u željeni položaj prebaciš ručicu za rad traktorske hidraulike kad trebaš diči bunker prebaciš ručicu na izvod za bunker i dižeš traktorsko hidroulikom (kockom) kad bunker dođe do vrha (kad si iskipal ) spustiš traktorsku kocku i bunker se spušta .to bi u kratko bilo to .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
E to puknuti, ukratko, a jasno. Evo ti i jedno ''Hvala'' znam da živiš za to..

željko kž, a zašto treba kvačilo stisnuti? Ako bi ga stisnuo do kraja(tad i pumpa staje) zaustavim i berač onda.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zato stane pumpa jer ako bi okretal ručicu a pumpa radi a sigurnosni ne propusti (jer je pritisak zablokiran ) moglo bi nekaj stradati .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da li je dobar antifriz RenCo onaj tamnocrveni? Deset litri bi bilo oko 140kn pa bi toga uzel za ovu zimu za traktora. Do minus 40 piše na njemu i to nije koncentrat nego je takav
"spreman za ugradnju" može se naravno i razrijediti al mu onda rapidno raste točka smrzavanja. To je za motore i za "sisteme grijanja" kak piše na ambalaži.


ja bi prije kupio od INE AL super, to je koncentrat, i svugdje ga ima za kupiti, nebi ti bila neka razlika u cijeni, a kada treba deci doliti pred zimu, sipam njega, i uvijek mi je oko -35.......i to je OK

samo moj prijedlog, a na tebi je sve ostalo.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh