• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne treba preinake samo automat mora imati masu i kontrola se spoji tak da od svakog (lijevog i desnog) žmigavca vučeš žicu na kontrolnu sijalicu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,313
Šanana, Željac ti je sve rekel.

Hrvoje, isto tak spojiš kak je bilo , samo bi nadodal da ako je automat crni (zvali smo ga elektronski) netreba mase
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kolega ima nekog imt-a 555 katastrofa od traktora,,motor rađen generalno ali traktor puši plavo crni dim stalno i nema snage,,ja sam mu preporučio da skine dizne i odnese da bošista pregleda,,kaže da je sve u redu sa diznama,onda sam skinuo boš pumpu i nju smo nosili i sve je u redu i sa njom,nigdje ne vuče zrak sva crijeva smo promijenili i bakrene podloške,,ništa reko još ventili preostaju nema drugo više šta,preštelamo ventile,iako su bili skoro svi u redu on i dalje isto radi..e sad šta još preostaje pošto ja više nemam ideja,,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
i onda uvjek rade ljevi i desni ..:cool:
N e Puknuti kad je upaljen lijevi kontrola ima + od lijevog i masu preko sijalica desnog kad je upaljen desni kontrolka ima + od desnog i masu preko sijalica lijevog i ne zezaj kolega je ozbiljno pital i takav je odgovor .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
kolega ima nekog imt-a 555 katastrofa od traktora,,motor rađen generalno ali traktor puši plavo crni dim stalno i nema snage,,ja sam mu preporučio da skine dizne i odnese da bošista pregleda,,kaže da je sve u redu sa diznama,onda sam skinuo boš pumpu i nju smo nosili i sve je u redu i sa njom,nigdje ne vuče zrak sva crijeva smo promijenili i bakrene podloške,,ništa reko još ventili preostaju nema drugo više šta,preštelamo ventile,iako su bili skoro svi u redu on i dalje isto radi..e sad šta još preostaje pošto ja više nemam ideja,,,

Imt 555 ima lanac na razvodu kao i 533,možda nije dobro postavljen razvod.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Alnaser je skinut podvečer i sutra ide k meštru nek ga otvori pa bude rekel kaj sve treba novo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ja bi tu savio diode , sigurnije je
Zakaj Zetori imaju tak spojeno od 1971 pa na dalje a od 1974 razdvojeno na automatu (kontakt za kontrolu ima svoj krug za priključak ) i nisem čul da je neki imal zbog toga problem .

Alnaser je skinut podvečer i sutra ide k meštru nek ga otvori pa bude rekel kaj sve treba novo.
Kaj nebudeš sam to pogledal možda samo treba promjeniti četkice i očistiti kolektor i promjeniti pikse ako se ni je dimilo obično je to kvar .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj nebudeš sam to pogledal možda samo treba promjeniti četkice i očistiti kolektor i promjeniti pikse ako se ni je dimilo obično je to kvar .

Nije se nikaj dimilo.

Nemam ja nikakog iskustva s tim, ima u selu ljudi koji su specijalizirani za to pa nek naprave kak treba, bolje nego da ja kaj spizdim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj će ti iskustvo za običan desni serijski elektromotor mačji kašelj za mladog kolegu ili ti se neda ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak veli puki...tehničar za računalstvo :)

A kak je i željac napisal, iskreno, neda mi se prčkati po alnaseru, nemam ni volje ni vremena za to.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Alnaser je skinut podvečer i sutra ide k meštru nek ga otvori pa bude rekel kaj sve treba novo.

Kolega, ja bi ti samo htel rec da ako je cifra popravka veca od 300 - 400 kuna ja bi uzel novi. Po meni se ne isplati slagati za te pare. Novi obicni košta 950 kuna s PDVom a onaj s reduktorom kaj brže vrti je oko 1200 kuna. Još ak možeš odbit PDV dobil si ga za bagatelu. Mi smo tak prvo menjali zupcanik, pa je krepal automat, pa kasnije pomocni namotaj... Kad krene krene. Sad kad me na 558 pocel zaje.... odma sam metnul novi i mir. 760 kuna + PDV je novi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas kupljeni svi djelovi.
Otišel je zupčanik u kompletu, to je nekih 270 kn, četkice oko 100 kn i pikse jedno 20 kn, sutra ujutro ga montiram i to je to. automat je ostal stari, veli majstor da je ispravan.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To je po meni na granici isplativosti. Nadam se da bude sad to to kad složiš...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bitno da bendix ni je Iskra made in Turska,riješenje bolje nego onaj kinez sa reduktorom takvi su me tamanili 100 rh i on kihne .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Majstor veli da je to to, sve ovo ostalo je ko novo.

Inače, alnaser je češki gore u originalu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh