• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Danas provjerene dizne i prestelani ventili na 539.. Dizne su otvarale na cca 90 skoro svaka, pa ih je majstor podesil na 125 bara (roto pumpa).. Sreca kaj su ulosci ispravni pa ih je samo trebalo podesiti..
Sada traktor dosta bolje prima i otpusta gas, ali jos uvijek dimi plavkasto na leru, pa i kad je vruc, a zadimi i plavkasto onako na mahove nekad i na punom gasu..
Ja sam mislil da bude to prilikom provjere dizni nestalo, ali veli majstor da je to na tima koji imaju roto pumpe tako i da se s time ne zamaram, samo da picim po gasu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I dobro ti je rekel, na našem 539 ti je isto tak, a ide ko lud.

Nego, jel si postavil kiper izvoda??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
I dobro ti je rekel, na našem 539 ti je isto tak, a ide ko lud.

Nego, jel si postavil kiper izvoda??

Nesem postavil kipera, jednostavno ne stignem koliko se toga nakupilo ovih par dana, budem sutra..


Znam da hoce dimiti plavo radi ulja ,ali neznam bas da motor trosi ulje, traktor pali ko mina i ima snage na pretek, samo mu tezine fali.. :)
Jedino ulje koje nestaje iz kartera je ono koje mu iskapa na semeringu radilice na zvonu..
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Nije to nista staro. Atm je tu s razlogom, a nitko ti nije kriv kaj to ne razumijes. Btw, kojim dimenzijama kupujes gume?

Kakve veze imaju dimenzije guma sa jedinicam koje se vec dugo ne koriste.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ovo nije stara jedinica na koju ti mislis, vec je to oznaka da se radi o atmosferskom tlaku(0 bar), a zapravo je to apsolutno gledano 1 bar....upravo zbog toga da se ljudi ne zbunjuju. Al ocito to nije dovoljno:icon_rolleyes:
Kad npr. govorimo o tlakovima ubrizgavanja, taj 1 bar ne igra ulogu, ali kad se radi o termodinanici tvari, tih ukupnih 2 bara je jako bitno.

Inch je u nasim krajevima zastarjela mjera, al se gume kupuju u tim istim inchima, shvacas...?? Naravno, ne samo gume.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Nesem postavil kipera, jednostavno ne stignem koliko se toga nakupilo ovih par dana, budem sutra..


Znam da hoce dimiti plavo radi ulja ,ali neznam bas da motor trosi ulje, traktor pali ko mina i ima snage na pretek, samo mu tezine fali.. :)
Jedino ulje koje nestaje iz kartera je ono koje mu iskapa na semeringu radilice na zvonu..

Ako ima snage na pretek sipaj vode u zadnje gume i vidjećeš razliku, ja obavezno sipam kad u brdu kultiviram kukuruze.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ma nebi se htel s tom vodom igrati, al da mogu kakve utege staviti u zadnje felge to bi definitivno napravil, radi oranja i tak, za povuci neki teret..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Znam da postoje, oni kaj idu s unutarnje strane felge, ali gdje ih nabaviti, a i ako se negdje nadu sigurno bi bili skupi ko zlato..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ima moj prijatelj te tegove na svom 539 po 2 utega na svakoj zadnjoj felgi... znači ukupno 4.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Frend ima antifriz u zadnjim gumama na 539 i veli da je preporod i za oranje i po zimi jer ima naprijed ralicu ide ko lud mali @Ivan Kc probaj nac na otpadu plocevine pa si izrezes kak ti pase to ti je najjeftinija solucija ako neces nista tocit u gume!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Najlakše je najti utege od maloga Ursusa, pa ih pripasati na felge ;)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pošto su ovi zupčanici diferencijala za IMT 539 u BiH i HR, kod mene 1000 kuna komplet pa tražim možda ima gdje jeftinije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh