• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Oba 2 vrtiš prema van, i tad zatežeš, a prema unutra odpuštaš, al je lakše vrtit prema van, zbog položaja. A za volan, skini lijevi poklopac pa provjeri dal nema lufta u štiftu, onom kojeg drže 2 M6 vijka, ako ima podloški ispod, skini ih, i bude manji luft.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Jednostavno skini kotač i doboš, vidiš kako izgledaju obloge, očistiš i razradiš poluge i ježa, i znaš da će kočit kako spada.. A samo podešavanje visine kasnije lako napraviš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kaj bi moglo biti ako se volan na 539 teško mota i nemože se smotati do kraja?

Nikaj ne zapinje, ne struže, ne cvika, samo se dosta teže mota nego prije i kaj je zanimljivo to se zna desiti tokom zime i proljeća.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dok sve sredim i podmažem javim dal ima pomaka na bolje, ako ne onda budemo raspravljali kaj i kak dalje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ne zaboravi ležaj volana, ali nemoj tam pretjerivati, sam dva tri puta stisneš.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ha sada sam uspio dobiti da kotac blokira no pedala mi je jako visoka i tvrda.

E sad ga kolega malo prvozaj sa par kocenja pa ces vidjeti sta si napravio.
Tebi su mozda i obloge potrosene, a to stelanje je najbolje izvesti tako sto odignes tocak od zemlje i prilikom stelanja vidis kako se okrece, da ne bi bilo poslije dima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
kotač ne smije blokirati ( ako stvarno blokira) .netko je ovdje opisivao kako je otrgnuo trubu kad je kotač blokirao ...

I sam sam imao takvog junaka , bilo je zabavno dok je traktor bio sam ..nasloniš nogu na pedalu a on ko ukopan ..
Kad je otkinuo par oblogi onda se čaškalo iza uha
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Kotac neblokira odma cim stanem na pedalu, trebam se jako stisnuti da bi ga blokiralo. Imam tehnicki za koji dan pa zato sredujem kocnice jer tu kodnas zezaju za malu sitnicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj razmišljaš skini kotače i pakne i pogle u kakvom je stanju.
Operi sve zamjeni kaj treba i ti i čovjek na teh. budete zadovoljni.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ako je slaba gumena mandzetna(gumena podloska) ispod mast neide gore u lezaj vec samo se puni cijev..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pogledaj Sanana u kucistu volana dal ima sta sto bi podmazivalo. Ja ovde kojeg god vidim IMT-a taj je u kucistu suv ko barut. Dok volan nepostane pretezak niko se neseti ni da pogleda tu.A vecinom se sete kad kuciste ode nacisto i remont sleduje. Vecinom nabijem pola mast pola ulje
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Ja sam nedavno sređivo volan, mjenjo segmente, vratilo, puž i kuglice, te mi je majstor sipo nekih pola litere hipenola, e sad neznam jel to dovoljno ili da sipam još.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@baranjac- 0,95 l je količina ulja u kučištu volana prema priručniku za rukovanje i održavanje

@Amir1- staviš novi sat i na nuli je :icon_e_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh