• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da nebi alternator zapinjao za upravljacku sponu mora se malo doraditi nosac.Tacnije treba sa postojeceg nosaca otkinuti dva pera koji drze dinamu.Trebaju se skartiti i malo spustiti tako da se alternator moze uvuci prema bloku.Uglavnom se odsjecu pera. ,Pera se zavrnu na alternator.Zatim se na licu mjesta nastima alternator (centrira remen) i zapikuje aparatom.Tad sikines alternator i dobro zavaris. Zadnje pero se pomjeri naprijed za sirinu nosaca na alternatoru.Na slici se otprilike vidi kako to izgleda.Kad se ovako odradi moze stati i veci alternator Npr. od Golfa (kao sto je na slici).

dsc09796-kopija.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nesmeta spona po duzini vec po sirini.Jedino bi je mogao motati da nesmeta.U tom slucaju moras je produzavati.Polugu na rukavcu nemozes skracivati jer bi jedna bila duza a druga kraca.Poremetio bi anjslag i dobio tezi volan..U svakom slucaju lako je prepraviti nosac ko se imalo razumije u posao..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,204
Misliš da nisam probal? Zapeljal sam ga na imenjak i nije niš strugalo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,181
Možda ti je majstor klocne ostavil pod prednjim trapom kad ga je kalal pa se ne naginje hihihi
Šalim se, nevidi se baš sa slike kolko lufta ima pa me zavaralo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo ugrađen novi i rabljeni alternator.
http://postimage.org/]
IMAG0591.jpg
[/url
http://postimage.org/]
IMAG0481.jpg
[/url

Na drugoj i trecoj slici se vidi na dužini navoja koji viri na sponi kod kugle koliko je međuploča deblja na ovom sa novim alternatorom.
Motor je tvornički na 533 sa roto boš pumpom i auspuh gore...
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato kaj tak vruč na leru ima bar 1.5bara tlak ulja i lakše je promjenit filter nego uložak iz čašice.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Evo ekipa da javim da je traktor prezivio svih 50km puta. Dovezen je kuci.
Ako mi moze neko reci koliko kosta novi pokazivac pritiska ulja i temperature?
I koliko bi me izaslo mijenjanje semeringa na kardanu, malo mi ulje slini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,181
Evo ugrađen novi i rabljeni alternator.
IMAG0481.jpg
[/url

Na drugoj i trecoj slici se vidi na dužini navoja koji viri na sponi kod kugle koliko je međuploča deblja na ovom sa novim alternatorom.
Motor je tvornički na 533 sa roto boš pumpom i auspuh gore...
Oficir, ovi dva sa slike nemaju iste motore.
Na M34 je alternator klasika pa nosači pašu.
Kolega je pital za 533 i onaj s drugim motorom nema veze s temom.

Evo ekipa da javim da je traktor prezivio svih 50km puta. Dovezen je kuci.
Ako mi moze neko reci koliko kosta novi pokazivac pritiska ulja i temperature?
I koliko bi me izaslo mijenjanje semeringa na kardanu, malo mi ulje slini.
Vurice su ti oko 100 kuna svaka malo kvalitetnije, a semering kardana 30-tak kuna.
To si sam promjeniš, nebi bilo loše da kod zamjene semerinfa staviš i o-ring novi.

Bude kakva slika nove makine?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da muha i jedan i drugi su 533 tvornički i imali su dinamo prije.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel netko imao iskustva sa turskim klipnjačama????

jesu klipnjače 533 i 539 iste, nekako mislim da jesu, al nisam 100% siguran......

kakvi su se pokazali sklopovi bepco, kao engleski su.....
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Eh ovako renovirao sam komplet motor od IMT 533. Kupio novu glavu i novi blok motora i noramalno dijelove. I kad sam nasuo ulje u motor i vodu u hladnjak, krenuo da zaverglam kad na na onoj cjevčici sto ide sa bloka u filter uljni piša voda (sreća pa nije bila stegnuta). Kad sam ispustio ulje prvo buknu voda pa onda ulje (ZNAČI MJEŠA NEGDJE VODU I ULJE). Eh sad dali mi neko može reći gdje sve može mješat vodu i ulje?? Mada ja sumljam na diftung glave nije mi izgledo kvaliteten kao onaj stari, ovaj što sam ga stavio koda je od samog papira lako se lomi nema u sebi onog lima što mu neda da se lako lomi. Pa ako ima da mi neko pomogne??
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skini vodenu pumpu.Najvjerovatnije ti je probijen mesingani pleh ispod vodene pumpe.Tad voda ide direkt u karter..
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Našao sam gdje je kvar pa mješa vodu i ulje. Skinuo sam poklopac gdje se nalazi lanac i na onaj čep što treba da iskoči u slučaju da smrzne voda i jedna rupica i tu piša voda i mješa vodu sa uljem. Eh sad dali neko zna dali se i može izvaditi taj čep iz bloka??
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj cep nesluzi da izbije kad smrzne voda.Mislis na ovaj cep.Uzmes malo jaci sraufciger ili sjekac.Naslonis na rub cepa i udaris cekicem.Kad se zakrene uzmes papagajke i iscupas cep,Pazi da ne ostetis rub na bloku na koji nalijeze(dihtuje cep).Mozes jos ako hoces sa CO2 aparatom zavari za cep neki komad blize jednoj strani i navagu ga iscupaj.Mada i na prvi nacin se lako vadi.
dsc09917-kopija.jpg
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Ja sad imam drugi blok isit takav sa čepovima pa sam konto da skinem sa njega pa stavim na ovaj sad blok samo me sad muči dali ću ga ošteit mislim dali može opet u upotrebu taj čep što skinem ?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mislim da imas u prodavnici za kupiti taj cep.Mislim da je isti kao taj iza bosh-pumpe.Malo je teze sacuvati stari cep skidajuci..
 

Najnoviji postovi

Na vrh