• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Znači neće moći stari čep sa drugog bloka
Ni u ludilu, mada ko zna ti si se upustil uveliki financijski trošak ..... baš me zanima kak bu završilo.

Čep imaš za kupiti novi, ako nema onda pravac tokar.
Nego, meni nije jasno kak je tak čep mogel puštati na novom bloku? Čep je moral biti tvornički nabit, a ako i nije onda ga ti nisi metnul ili si ga kod ugradnje probušil .....
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Ma ja sam kupio blok polovan kod jednog švercera (moj bio puko), ali je na čepu bila jedna mala rupica i tu je puštalo vodu i išlo diredktno u ulje. Zalemio sam rupicu i zamazo lepilom i sad nepušta (nemješa) vodu i ulje.

Samo sad imam isti problem kao i prije renoviranja motora. Znači upalio sam ga na guranje i opet štekće (dodaje i samnjuje gas) sam sebi. Pa dali može to biti "Boš Pumpa" krivac za to, mislim da nema ništa drugo da bi moglo biti jer je sve zamjenjeno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo sad imam isti problem kao i prije renoviranja motora. Znači upalio sam ga na guranje i opet štekće (dodaje i samnjuje gas) sam sebi. Pa dali može to biti "Boš Pumpa" krivac za to, mislim da nema ništa drugo da bi moglo biti jer je sve zamjenjeno.

da li samo na leru ili i na višim okretajima ..u vožnji , radu itd ?
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Na leru malo više dodaje sam sebi gas, i nema sange da vuče.

Ja mislim da je boš pumpa, ovo drugo je sve zamjenjeno.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
pa onda valjda jest boš pumpa!
Nego ne kužim ako si radi toga istog problema i išao u remont, zašto nisi pumpu prvo riješio, možda nije niti trebalo generalku raditi? :confused:
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Ma on je bio sazrio za remonta. A nisam radio generalnu baš zbog toga bilo je tu svega i svačege u njemu. Morao sam kupovat novu glavu, blok, radilicu. Klipovi bili u njemu od 39-tke pa je izgleda to sjebalo radilicu otišla bila preko 3-će specijale. Ma ima tu svega i svačega.

Nego sad me ova zajebaje, ali ja mislim da je to samo do boš pumpe. Al opet nisam toliko pametan pa sad opet pitam sve vas dali bi moglo bit donje ili može još nešto biti??
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ja imam 539, al kolko sam naučio i načuo na ovom forumu boš pumpa od 533 ima nekakvu gumenu membranu koja se oće poderati pa ju treba mjenjati, a simptomi su takvi nekakvi kakve ti opisuješ da tvoj ima. Vidi dakle da nije ta membrana?

nego onda od staroga motora si po tome iskoristio što? Bregastu, klackalice i karter? Pumpe sve tri pretpostavljam da si nove stavio...
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Da tako je. A kakve imaju to tri pumpe. Ja znam da u motoru ima uljna pumpa, vani ima AC pumpa i boš pumpa ako se ne varam. Al opet na koje si ti mislio?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
na uljnu, ac i vodenu pumpu sam mislio, a pital sam se koje dijelove od staroga motora si iskoristio kod sklapanja novoga?
 

kormik48

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
2
deni manji remen inače kod mene je 17 x 1150 c,moraš odšarafit alternator na svim šarafima pa prvo deni remen na remenicu a onda zašarafi natrag alternator, inače kod mene je alternator na početku španera sa tom merom remena
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
na uljnu, ac i vodenu pumpu sam mislio, a pital sam se koje dijelove od staroga motora si iskoristio kod sklapanja novoga?

AC pumpu sam skoro kupio, a vodena u uljna pumpa su ispravne. A što se tičce sklapanja nije se moglo bog zna šta iskoristit u kratko u motor je stavljeno sve novo osim uljne pumpe.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Htio bi malo smaljiti luft na volanu ako je to moguce bez novih dijelova. Nez jer se moze nesto pritegnuti ili tak nes?
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Aha hvala MUHA. A na koju stranu se raspustaju pakne? Nekoci mi dobro ljevi kotac, a strah me vrtit onaj saraf da nebi nes zeznijo jer neznam na koju stranu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
E sad si me zapital :(whew):
Neznam napamet, oba šarafa za štelanje su desni navoj samo kaj jedan stoji naopačke ..... moram pogledati na slici anker ploče pa ti bum znal reči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh