• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može Amir malo je teško raspertlati staklo ali pažljivo i ide a kad izvadiš staklo dalje sve vidiš .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@željkokž - a kad bi se priključilo sajlu na bušilicu, da li bi to oštetilo mehanizam sata? Mislim ono da se narihta broj okretaja koje i inače podnosi sat?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Imam jedno pitanje: jel za 539 tezak rad sa rotacionom kosom od 1.35 m sa 300 kg..4 noza ja mislim i neka poljska kosa je.uu pitanju
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
fakat! Znal sam da mora biti neka kvaka ali nisam dokučil :icon_hang:

Spojiš na mali fleks, brat bratu, 5 puta si prije gotov.:icon_anal: Samo sakrij se iza zida da te ne dekapitira zupčanik od celera.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
539 kod mene nosio sip 135 sa 6 nozeva. Istina ima cimanja i mora se imat mirna noga ali je uspio poderat donje tanjire koliko se nakosio i brda i ravnice. Naravno ja nisam kosio nego otac a znam da mu nije bio problem da nosi. Cak sam jednom prenosio 165 koja je ravno 500kg i prenio je ali nije za transport
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,324
Ja sa zetorom 5011 radim sa 165 FAHR k-22,i ide bez problema, doduše imam tvorničke tegove naprijed, gdje snimim u strani da ima rizik ja i nekosim, IMT539 kod nas kose sa 135 čak ima i onih sa 165, vjerovatno da tu ima igranke u radu.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Pozz ljudi. Kupio sam sajlu za traktometar i ima jedan saraf plastican taj se spaja na motor. Stara sajla nije imala sarafe za kljuc nego se rukom sarafa. E sad mene zanima jel ima za kupiti taka sajla posto ovu sa plasticnim sarafom nikako nemogu nasaravit, samo se vrti u prazno. Radi se o traktoru imt 533.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Usporedio sam ih ova plasticna nema navoj od samog pocetka, a metalna TJ. stara ima i ide bez problema. pa me zanima jel ima di take sto nemaju taj plasticni saraf?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Imam jedno pitanje: jel za 539 tezak rad sa rotacionom kosom od 1.35 m sa 300 kg..4 noza ja mislim i neka poljska kosa je.uu pitanju

Tu poljsku sam ja imao i dobra je kosa, bila je kod mene par godina i kosila u prosjeku oko 30 hektara godisnje, naravno tjerao ju je 539. U vecem brdu ga je dizala u transportu, a sto se tice kosevine ide u svako brdo uz koje traktor moze izvuci.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Dali mi neko može reći dali bi mogao zamjeniti alnaser na IMT 533, pa staviti brzi kao na 539. Ja sam mislio zamjeniti zvono na motoru i ja mislim ta bi moglo funkcionirat, čini mise da je sve drugo isto samo onaj brzi alnaser se zavrne sa tri šarafa, a na ovim zvonu se nemože zavrnuti . Pa me interesuje dali bi to funkcioniralo ??
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
zašto ćeš mijenjati zvono tj. kučište mjenjača? Samo da pripašeš anlaser od 539? Koliko se sjećam da treba nekakva međuploča da se spoji kučište mjenjača od 539 na 533, ne može se samo skinuti jedno i staviti drugo. Ali to ti bude netko drugi valjda preciznije objasnio.
Da li onda mijenjaš i cijeli mjenjač ili ga seliš u novo kučište? Koliko pratim ovu temu, malo po malo, pa sve dijelove tog traktora budeš promijenio :icon_e_surprised:
Daj stavi neke slike kak to sad izgleda
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nema se tu sta zamjeniti.Mozes samo na motoru da tokaris vec postojece zvono.Tacnije gornji dio zvona.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Misliš samo desnu stranu gdje ide anaser? A dali bi moglo zamjeniti se zvono na motoru dali bi pasalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh