• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ajd ja sam sutio reko da se ne pravim pametan jos recimo da traktor im a prednju vucu pa ako se ispiru zglobovi i kardani kad se nakubi nescistoca i blata, posle toga obavezno podmazivanje cak se i vidi kako mast istjera ovud iz pukotina u kojim nije trebala bit :(think):
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Vodena pumpa cvili i ventilator ševa. Kupljena nova i pokušali dignuti staru. Za dignuti staru smeta koljeno od kompresora. Ima li neka caka za skidanje?

Nova pumpa ima dva otvora pa jedan treba začepit. Gdje se nabavlja čep?

Tražio sam u ovoj temi ali nisam našao kako se mijenja vodena pumpa.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
poklopac glave kompresora se skida, ne i sama glava. Tak je bilo kod mene, na 539 pri zamjeni vodene pumpe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolko se sječam sanana tak uvijek i radi,kad opere podmaze opet.
A i vidite da još s njim radi pa si ga je podmazal da se lakše mota jer djedovi,bar večina zanemaruju to.

Moram citirati kolegu Oficera jer je čovek 1000% u pravu!.

Traktor sam u subotu ujutro podmazal i taj cjeli dan radil s njim, fino se razradil volan, a idući dan popodne sam ga opral, te u ponedjeljak ujutro opet par puta druknul masti u mazalice i sad se vrti ko hidrulični.

prvo podmazivanje a onda pranje , vidi se da nisi služil vojsku

A moram i tebe citirati, jer nebi bil ti kad nebi takav komentar izbacil :D:

Nemote mi se samo držati striktno onoga kaj v knjigi piše. Knjigu je pisal onaj koji posla ne videl, da bi ovi kaj posla delaju, delali po knjigi :)


Zar nije na tim p modelima 539 hidraulični volan?

Prve serije 539 P su bile s mehaničkim volanom, kasnije su išli s hidrauličnim.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,207
Sad ja moram tebe citirati:
...Nemote mi se samo držati striktno onoga kaj v knjigi piše. Knjigu je pisal onaj koji posla ne videl, da bi ovi kaj posla delaju, delali po knjigi :)

Tak mora biti. Ipak su pametniji oni kaj pišu knjige, jer se iz knjiga uči :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Samo kod IMT-jca je kniga prevedena ponekad netočno a po meni praksa vrijedi više od teorije .Probaj naštelati kuplung po knizi na starom imtejcu :mur:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,207
Željko, za održavanje su zaduženi serviseri (jel tak Motohod?) a ne korisnici.
Njihovo je da plate i voze :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Slažem se samo nađi vlasnika starog IMT-a 539/533 koji si to može priuštiti odkad smo u EU :mur:
 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Ja mislim sa ove strane Save da ih pravi mehanika Orašje, sad se probaj sa nekim uvezat iz Orašja ,a ima ih na forumu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel možda znaš cijenu????

ako netko ima iz orašja, neka se javi, i da vidim kolika je cjena, pa da vidim jel se isplati ići po nju.....
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Trgovci prodaju oko 1000 EUR,
Ima čovjek koji je radio u Orašju i sada radi kod kuće (prvo selo od auto puta prema Vinkovcima, ne mogu se sjetiti naziv sela). Davao je oglase na njuškalu i cijena je bila 5600 kn. Ja sam je vidio prije 2 godine, ali je od slabijeg materijala pa sam kupio rabljenu za 3200 kn.
 

farmer80

Novi član
Tu od
21 Srp 2013
Poruka
4
Danas pri oranju nekaj mi je krcnulo kad sam okreto volanom.Sad se volan okreče lagano al ne reagiraju kotači.Ko zna kaj bi bilo ?
Kak da skinem volan ,odšarafil sam onaj šaraf s gornje strane volana al kak da izvadim volan?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
A nekaj je puklo. Moraš rastaviti jer ovak na pamet je teško za reći.
Za skinuti kolo trebaš radapciger jer obično nejde samo tak. To je uspjelo samo četvorici uporjih terenaca.
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50

Postoji li neki lezaj u bos pumpi ovde na pogonu? Rece mi covjek da ima i da zna lupati fiber ako je lezaj los? Kada se pritisne safcigerom ono zvono gdje je fiber (sto ulazi u pumpu, ne vidi se od ovog lima) lupanja nema nikako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh