• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko komplikacija oko jednog akumulatora. za 533, 539, 540, 542, 549 je standard 100Ah, kupi takvog, imaš ih na svakom čošku i radi dalje bez brige.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
To ti je bil standard 1978....

classiccarbatteries.jpg


akumulatori su nešto napredovali kroz to vrijeme. Ne u trajnosti nego u startnoj struji. S 100 Ah palim S46 motor na Zmaju. A piše u uputama min 155 ah.:icon_rofl:
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Rakovica godinama palila na jedan od 70 ah, sad imam 80 ah i pali bez problema sa sporim anlaserom
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Dali me neko može reći koji je naj lakši način za zamjnuti gumice na hidrauličnoj pumpi od IMT 533?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Skinuti poklopac hidraulika, izvaditi pumpu i mjenjati.
Mislim da se zamjenom samo gumica nebude ništa dobilo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Imam problem sa linijskom pumpom na 539.

Otisao je dihtung i pustalo je ulje ovdje:


Jucer je majstor to promjenio ali dok je vratio pumpu gore i upalio traktor u pumpi nesto opasno struze, skinuo je poklopac od razvoda, tj zupcanika pumpe i vidjeli smo da zupcanik plese i zakljucili da je osovina pumpe kriva (grbava).

I taj zvuk nekako najvise dolazi iz regulatora, sta sad napraviti, u cemu bi mogao biti problem?
Jel uopce smijem tako raditi, jel tocno se cuje da negdje nesto zapinja i imam osjecaj da se bude sve razletilo u komade?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Odnesi pumpu odmah bosisti da je sredi da ti nebi jos stosta desilo.Bar je pumpa u komadu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
majstor koji popravi jedno, a drugo pokvari....:icon_eyes::x:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
majstor koji popravi jedno, a drugo pokvari....:icon_eyes::x:

Ne, ta pumpa ima gresku vec 20 god. i ona se nije mogla samo zasarafiti na kuciste, nego su ju podmetali s ove vanjske strane s nekom gumom da stoji malo u koso (vidi se na slici kako nekakva guma viri van na spoju), pa onda nije zujala..

Kupi novu i gotovo...

Lako novu kupiti, najbolje da onda cijeloga traktora kupim novoga..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nova je jeftinija od tih bošista budeš vidio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Trebalo bi provjeriti da nije krivo kuciste razvoda.Provjeriti jel zupcanik iznutra citav.Zna puci na kajli.Sa oba ova problema sam se susretao.Da je krivo kuciste pumpe jos nisam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije kolega Ivan napisao cjelu priću, samo djelomično.

Taj je traktor bio prevrtan prije 20. godina, puklo je kučište razvoda i vjerojatno je prilikom toga oštetilo osovinu pumpe, stavili su novo kučište razvoda, a pumpu su podmetali tako da stoji ukoso da nebi zujala.
Pošto je počela puštati na spoju, majstor je stavil novi dihtung i pumpu je postavil kak mora stajati na traktoru, ali sad nekaj u pumpi opasno zuji, čuje se iz područja regulatora.

Moj mu je savjet također da pumpu nazad skine i s njom k bošisti, sigurno se glavna osovina da zamjeniti i provjeriti zakaj zuji u regulatoru.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Osovina bi trebala biti ravna to može i sam provjeriti možda bi trebalo zaravnati kučište prema osovini (ako mora pvp stati u koso da ne zuji .)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Kak sam provjeriti da je osovina pumpe ravna?
Kuciste pumpe zaravnati prema osovini ili kuciste razvoda?

Sad dok je pumpa prisarafljena kako treba njen zupcanik u razvodu plese lijevo desno..
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
pa onda očito nije ravna ak se giba skup sa zupčanikom sim tam :icon_e_confused:
budući da se boš pumpa da naći po njuškalu od 900 do 1500kn mislim da tu nemaš kaj puno kalkulirati. Da popravak stare bude jeftiniji od kupnje polovne to je iluzorno očekivati. Ja sam si mislil jednu zeti tak za rezervu. Bilo ih je dosta u ponudi prošlih mjeseci.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Je, a najvjerojatnije bude i tu polovnu trebalo nositi bosisti prije nego pe na traktor..
Ili su to full ispravne pumpe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Svaki bolji bošista ima par takvih rashodovanih u skladištu.
Probaj kontaktirati Zagorščaka u Štaglincu. Nemre ti bogatstvo uzeti za bregastu, a onda znaš kaj imaš.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekak ne kužim ako bi bregasta bila svinuta (ona bi trebala biti tvrda i prije puknuti nego se savinati) onda bi zupčanik stalno plesal pa kad bi se naginjala nebi bilo bolje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh