• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Dizne provjerene i nisu baš nešto, ne prave maglu. S obzirom da su gore 6500rh bez diranja i dobre su. No ja opet nekako mislim da nije do njih. No vidjet ćemo. Ujutro će ih bošista složiti, danas je imao dosta posla. Ventili su također svi uredu. Sad ako bude opet curio onda ide pumpa dolje.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Promjer 71,125 -71,05
Širna povratnog utora 1,3 - 1,9
Dubna povratnog utora 0,1 - 0,2

Vidim dao si si truda:icon_wink:. Ma pitam zato jer vidim da ima raznih iskustva oko brtvljenja. Neki dan sam malo razgovarao sa tehničkim predstavnikom jednog proizvođaća brtvi i usput ga pitao za taj slučaj. Naime između ostalog rekao da ako je obodna brzina vrtnje preko 8m/s da onda treba ugraditi ili semering bez prašne usnice ili je barem na jednom djelu odstraniti. Naime pri večim brzinama u prostoru brtve nastaje vakuum koji onda dodatno pritišće brtvu uz vratilo te ona brzo propadne i procuri. Rekao mi još neke cake, ali vidim da je ovo namjenski semering i po svoj prilici baš i nema puno mudrovanja. Dodal bi da je i sama ugradnja rizik jer koliko vidim, nema kao klasični semering svoju košuljicu koja mu daje dimenzijsku postojanost:(
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Meni se cini da dok se nagne u stranu, onda nema nekako otpora na zupcanicima pa ne pritisce osovinu negdje u pumpi..
Mada nemoze se to tocno cuti jel zuji u regulatoru ili gdje drugdje, ali nekako odande dolazi zvuk, i dok se stave prsti na regulator bas se osjeti onako nekakvo trenje..
A i dok gasim traktor vec pred kraj dok se ne ugasi tocno cujem na rucici za gasenje kako se prenosi to trenje..

Jucer dosao majstor k meni da mi skine pumpu dolje, da ju nosim bosisti, al veli, aj da ju probamo malo zakretati pa mozda prestane zujanje..
I stvarno, stisnemo zadnji kraj pumpe 2 mm k traktoru i pumpa radi mirno ko suza..

Onda je majstor zakljucio da je greska u kucistu razvoda, tj onome mjestu gdje nalijeze pumpa, da to nije u centru i da bosista neznam sta napravi s pumpom, ona bude uvijek zujala jel ne nalijeze dobro dok se nasarafi gore..
Tako da smo ju podmetali s vanjske strane s tocno iskrojenim limom debljine 2 mm i radi dobro..

Ali danas dodem i vidim da je proslinila malo negdje od iza.. Jucer je traktor radil jedan sat..
Budem ju opet moral skidati i nekak to zadihtati..

Jel ima tko ideju kak to odraditi, da ne pusta na spoju, dok je tako podmetan jedan kraj pumpe?
S cim to zabrtviti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Običnom masom za brtvenje kad odrediš koliko i gdje treba podmetati namaži masom i nemoj do kraja stegnati pumpu neka odstoji sat vremena i dotegni .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
To se mora podmetati iz vanjske strane tako da je lako dostupno, ali ne slini tu.. Proslinila je negdje iza do bloka..
Ali majjstor ju je pred tjedan dana slozil bez toga podmetanja, znaci dihtung i silikon i juce dok smo ju podmetali namazali smo silikonom samo taj dio, a ovo iza se valjda znemirilo pa sad malo masti..

Budem sutra po danu poslikal da se vidi tocno o cemu se radi i gdje je podmetana.
To jos nisam cul da je netko s tim imal problema na 539, ja sam valjda poseban..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad kad znate kaj treba, ponovno nek ju skine, stavite novi dihtung, taj limeni umetak i sve skupa dobro nek zalijepi sa masom za brtvljenje i mora biti dobro.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pozz evo dns sam kupio semering od radilice zadnji i nije isti ko i stari mislim stari ima na sebio onaj pluto il kaaj vec a novi nema pluto nego je dihtung i onaj dio s federom na dsem zajedno i kako da ja to sad naguram preko radilice? a ovaj dio od aluminija je u dva komada ko i stari.. Hitnoo ako netko moze pomoc
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Feder skineš semering u vruču vodu i preguraš preko prirubnice vratiš feder zašarafiš one dvije polutke i moliš boga da ne pušta .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Sad kad znate kaj treba, ponovno nek ju skine, stavite novi dihtung, taj limeni umetak i sve skupa dobro nek zalijepi sa masom za brtvljenje i mora biti dobro.

Znamo kak i kaj treba samo se bojim da to nebude masa dobro zadihtala kad pumpa nalijeze iznutra prejako a izvana je ovaj lim podmetan..

Evo ovdje se vidi kak je podmetana i cudi me kak tu nije prokisala nego iza gdje je stegnjena kak treba:


Neko to nebi ni gledal, veli to je Imt, to mora cureti, ali meni smeta i nemrem protiv toga, mora se sloziti i gotovo..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ako sumnjate na nosač poklopca razvoda ( mada ja baš i ne) onda ga obrusite kontra od mjesta koje podlažete.
Kad upašete da budete mislili da je dobro ( da bi znali da je dobro bi bilo poželjno skinuti poklopac razvoda i vidjeti kaj se događa) stavite kvalitetnu diht masu.
Na karterima brtvi 5mm po bude i tu, tak puno ne fula. Ako fula onda ljepilo za stakla.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
pitanje vezano za imt 533 de luxe, 1977.g.
nema ugrađen mjerač temperature i sad bih ja to htio ugraditi, samo me zanima gdje se sonda zašarafi? ako je ono gore između 2. i 3. dizne kako se taj čep odšarafi a da ne pukne? :icon_e_sad:
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Krci mi kardan kada pokusavam da ga ukljucim... Na jedvite jade uspevam ga ukljuciti, a menjac isto poceo da zeza, komsijin sa malim prstom mozes menjati brzine,a za moj ti treba terminatorska snaga u odnosu na njegov, cim se zagreje laske se menja brzina ali opet nije to to... Sta moze biti problem??
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Gde se steluje? Na strani kvacila ili kocnice?? Kod mene imaju podeljena misljenja, a posto traktor nije cokolada da se menja svaki dan nemam nesto poverenja kod njih...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Bojim se da bu ovoga trebalo na sredini poštelati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh