• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Meni se cini da dok se nagne u stranu, onda nema nekako otpora na zupcanicima pa ne pritisce osovinu negdje u pumpi..
Mada nemoze se to tocno cuti jel zuji u regulatoru ili gdje drugdje, ali nekako odande dolazi zvuk, i dok se stave prsti na regulator bas se osjeti onako nekakvo trenje..
A i dok gasim traktor vec pred kraj dok se ne ugasi tocno cujem na rucici za gasenje kako se prenosi to trenje..

Definitivno ide pumpa dolje i nosim ju bosisti, pa budemo vidli kaj bude..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odneseš ju bošisti i objasniš mu stvar, odmah mu napomeni dok ju otvori da ti točno veli jel ima računa slagati ili ne, odnosno koliko bude koštal popravak, jer možda je kakva banalna greška, a možda bolje kupiti drugu pumpu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Skinuo sam poklopac od ventila i po njima ima dosta goriva, dali je to normalno!? Da napomene pregledavam ih jer mi miješa ulje i naftu!?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Po ventilima ma goriva?
To je onda jako mješanje kad vidiš da ima goriva po ventilima.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Pa ima da, ali možda je to i ulje, jer ima u ulju dosta goriva, AC pumpu sam nosio kod majstora da ju ispita i ne curi, sad su na redu ventili i dizne, a onda će ići boš pumpa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Njega sam bio gledao prije 2-3 tjedna, nako malo je mastan, ali s obzirom da nije radio 20 god. ništa strašno, nikakvih znakova da je curio nema po meni.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pozz svima evo ovako znači curi mi ulje na spoju getribe i motora(kod lamela), mislim da je otiso sem radilice i koja je procedura da to napravim? znam da ga treba razdvojit i skinut lamele a kak dalje?
Hvalaa :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Skineš zamajac i onda dođeš do semeringa (ili špage) kaj je gore i zamjeniš.
Usput provjeri da ne curi na karteru ili na spojničkim osovnama.

 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Aha budem,a prednji sem od radilice kak se mjenja samo izvadim remenicu i izvadim ga i stavim drugi i jel trebam na nešto određeno paziti? I da na koliko se ventili štelaju na 539 negdje oko 20-20 ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
To ti je malo problem izvana promjeniti jer postoji mogučnost da ga preduboko nabiješ, još ako je trap gore onda je to fešta. Ali da se.
Ventili na 30.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Ok znaci i usis i spuh na 30 :icon_pidu:
Sutra krecem u rastepanje pa ako nesto zapne onda se budem javio :drink:
E da jel mozda znate koliko dode puz volana?
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
Ventili u hladnom stanju na 0,30 a u toplom 0,25.Podatak iz knjige za održavanje imt 539.Prednji nema šta,hladnjak skidaš i remenicu.Kad dudeš metao novi ubaci ga unutar kućišta 4 do 5 mm tako da naliježe na obrađeni dio remenice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ako čemo po knjizi onda prednji semering mora biti ugrađen 2,4 mm od ruba poklopca gledano sa prednje strane.
To je problem bez alata jer on obično ispadne ukoso i ne brtvi ili ne brtvi dugo.

Ventile je napametnije štelati na hladno jer nikad neznaš kad je dovoljno topal za štelanje.
Taman dok poskidaš rezervar, opečeš se na auspuh i granu sto put ... on je ni sim ni tam.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Skineš zamajac i onda dođeš do semeringa (ili špage) kaj je gore i zamjeniš.
Usput provjeri da ne curi na karteru ili na spojničkim osovnama.


Jel mi možeš okvirno reči koliko je promjer rukavca na mjestu koji dolazi semering?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Promjer 71,125 -71,05
Širna povratnog utora 1,3 - 1,9
Dubna povratnog utora 0,1 - 0,2
 

Najnoviji postovi

Na vrh