• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako je taj čep tvornički onda je namazan diht masom i vrlo teško ga je odvrnuti jer ga se ne može dobro uhvatiti.Kad smo stavljali novu glavu na 533 bio je imbus čep i nismo ga mogli nikako odvrnuti nego smo ga razbušili,postavili redukciju i namontirali sat.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kvačilo se šteluje ispod traktora, na sredini, i to pomoću mjernih listića. Ja sam sebi stavio razmak od 1,1 mm na ona tri vijka a najprije treba izvana namjestiti pedalu.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Imam jedno pitanje: IMT 539 teže pali na temperaturi od 10 stupnjeva, treba mu i grijač...a poslije kad se zagrije pali fenomenalno...kako da tako teško pali pri 10 stupnjeva?
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
539 krci i pri ukljucivanju kardana i saltajju brzina,moze li se kako pomoci sa stelanjem pedale ili od ispod?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Za ukljucivanje kardana treba drugi stupamj kvacila. Ako on nije dobro postelan onda kod ukljucivanja krcim. A kod mjenjanja brzina jer normalno da malo zakrci.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
kvadratna glava, bojim se da će puknuti ako pokušam papagajkama
Kakve papagajke, za to postoji ključ na četiri čoška (takozvani firkant).
Prvo ga odozgo nekim izbijačem izlupaj, a poslije ima da ide pa da ga je i Tito zašarafil.

Imam jedno pitanje: IMT 539 teže pali na temperaturi od 10 stupnjeva, treba mu i grijač...a poslije kad se zagrije pali fenomenalno...kako da tako teško pali pri 10 stupnjeva?
Možda je i glava pukla. Teško je to za reči bez više podataka.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako nemas firkant stavis maticu na kvadrat,zavaris i odvrnes normalnim kljucem.Mozes birati po zelji hoces da bude kljuc 19 ili 22 i sl.
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
Treba mi "osovina pogona sajle" za 533. Tako su mi rekli da se zove dio bregaste osovine u koju ide sajla obrtomjera. Moja bregasta je ocito iz viljuskara pa nema prihvat za sajlu. Ima li netko za prodati ili me uputiti nekud pametno. Hvala!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako je taj čep tvornički onda je namazan diht masom i vrlo teško ga je odvrnuti jer ga se ne može dobro uhvatiti.Kad smo stavljali novu glavu na 533 bio je imbus čep i nismo ga mogli nikako odvrnuti nego smo ga razbušili,postavili redukciju i namontirali sat.

Ja sam na svojem imal cep s imbusom koji nikad nije bil skidan prije. Odvrnul sam ga na vrlo jednostavan nacin. Prvo sam dobro ugrijal motor. Nakon toga sam taj imbus cep dobro nasprejal sa sprejom za smrzavanje. Odšarafil sam ga ko od zajebancije. Ovaj s firkantom bi moral ic na istu foru.
 

asamar98

Novi član
Tu od
19 Tra 2015
Poruka
4
pozdrav svima, novi sam na ovom forumu. imam problem sa IMT533 rula mi na donjem snopu zupčanika u mjenjaču, molija bi ako neko zna brojeve,oznake ležajeva na donjem snopu da mi javi.HVALA...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Treba mi "osovina pogona sajle" za 533. Tako su mi rekli da se zove dio bregaste osovine u koju ide sajla obrtomjera. Moja bregasta je ocito iz viljuskara pa nema prihvat za sajlu. Ima li netko za prodati ili me uputiti nekud pametno. Hvala!
091 791 2118
ili
098 280 354
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Da pojasnim moj post da 539 teško pali..dakle grijem 2x po 10 sec i onda kao da nema snage upalit, krene verglat vergla i kao da slabi...onda pustim nakon 5 sec ako neće, ugrijem opet 1x po 10 sec i pali onda...jel do alnasera slab ili šta ? ne kužim
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako sve sporije vrti i anlaser se grije onda je on krivac a ako se ne grije onda akumulator (odokativna dijagnoza ):(emo):
 

Najnoviji postovi

Na vrh