• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To je samo kad prvi put ubacuješ u brzinu? Koliko radnog hoda ima pedala a koliko praznog?

Znači-traktor radi na leru,ja pritisnem kvačilo,i ubacujem u prvu,a on kreće naprijed,a ako i dalje držim kvačilo,i stavljam u bilo koju brzinu,ili opet u prvu,ali da ne puštam kuplung,onda stoji. Također ako ga prvi put ubacujem u rikverc,kreće lagano u rikverc,ako ga ubacujem u drugu ili treću isto kreće naprijed... Pedala ima praznog hoda oko 2cm...

Mora.


Našpanaj pa vidi, par godina i puno posla.... za ove nove dijelove to je uspješan majstor uhrpil.

Ma nije to od početka bilo dobo,i trgali su se unutra neki federi,pa se kupovali drugi,i svašta... Dobro je da još ide,a kad stane,trebalo bude opet sve novo. No,možda prije toga dobije zamjenu. Nisam još stigel našpanati,trenutno ga ja ne vozim,i nemem vremena. Probal budem sutra...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To ustvari samo trzne kad ga prvi put iz lera ubaciš u brzinu? Možda da počekaš koju sekundu poslije stiskanja kvačila?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Imam malo problema s zmigavcima..
Rade mi samo prednji i to onako jako brzo zmigaju, zadnji ni malo..
Jel bi moglo biti do automata? Dok upalim bilo kojeg (lijevi ili desni) jednom jednom onako klikne i vise nista..
Mase ima iza, jer sve drugo radi samo zmigavci ne..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Na mjestu automata spoji zice direktno. I ukljuci salter zmigavaca. Ako onda svijetli i prednji i zadnji onda je do automata. Ako pak ne, onda je problem u instalaciji.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Prednji rade, ali jako brzo zmigaju i nema onog skljockanja u automatu, pinove sam provjeril i sve je u redu..
Budem probal sutra spojiti bez automata..
S tom elektrikom na Imt-ima nikad na zelenu granu, da zadnji rade a prvi ne nebi ni slagal, svejedno su samo zadnji i bitni..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Brzi su zato kaj zadnjih nemaš, a automat je očito ispravan.
Vidi onu plastičnu spojnicu od iza sica ili utičnicu za prikolicu. Obično su tam problemi. Naroćito utičnica.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Nije elektrika niš kriva nek majstor...Kak drugima radi kak treba?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema dobru masu iza ako je s automatom sve ok.
Povleci u svaku lampu dodatnu masu i nema brige.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne mora značit,jer večinom nema dobru masu na jednom od priključaka žarulje.
Ili je negdje kratki spoj od automata ka zadnjim žmigavcima.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kad sam delal komplet struju na svojem(prije jedno dve godine) isto sam imal malo problema s masom i povlekli smo u svaku zadnju lampu još po jednu žicu za masu i sve 5. Ovde mi nema logike da bi bil problem u automatu. Iz automata izlazi vod za sve žmigavce a onda se dalje deli na prednje i zadnje... Bar je tak kod mene..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od brave na osigurač od osigurača na automat od automata na prekidač od prekidača na dva osigurača (lijevi desni) od osigurača jedna žica na prednji žmigavac druga na zadnji lijevi i isto tak od drugog osigurača jedna na desni prednji jedna na desni zadnji .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
11193370_878841952162296_5482522269639289486_n.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Tinko, Tinko, neznam el valja ili ne valja majstor kad mi jos ni jedan majstor nije slagal elektriku na traktorima, slazem ju ja po malo, al ja nisam majstor, ja sam ekonomist..

A da elektrika na Imt-ima valja, ne valja hiljadu posto i nikad nije valjala, jer se uvijek nesto xxxxxx..
Danas svjetli, sutra ne..
A najveci problem je ona razvodna"kutijica" iza sjedala, to moram pod hitno nesto drugo staviti umjesto onih pinova i te "kutijice"..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Tinko, Tinko, neznam el valja ili ne valja majstor kad mi jos ni jedan majstor nije slagal elektriku na traktorima, slazem ju ja po malo, al ja nisam majstor, ja sam ekonomist..

Problem riješem,NEXT please! :(giggle):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Nije rjesen, jos ne rade zmigavci..
Najbolje da mi ti dodes popraviti, ipak si ti majstor za sve..
Majstor fantać
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2DLHjbrfr7o[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh