• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tinek jel grijač dobro drži naftu ? Ako je samo na mrzlo a jel normalno upali ili malo zbraja ?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Grijač nije spojen na naftu,palim na guranac,prdnul akumulator :icon_e_biggrin:
Jedna dizna mi slini pa pitam dal je do njih
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino teško ovak na pamet reči (kaj si možda novi akumulator založil u birtiji?):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Tinek, norce si delal z nas kad smo govorili da nebu dugo.... ajd bar garanciju imaš pa možda uspiješ reklamirati.

Plavi dim, nadam se da nije prdunul na rosu.
Probaj dize i ventile pogledati.
 

tomislav67d

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
9
Pozdrav svima.Na 539 mi je strgalo vijke na diferencijalu i otkinulo komad kućišta i ležaj zdrobilo na konusnom pa ako netko zna broj ležaja...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,404
Nedavno mi se to isto desilo kod komšije, "bem ga neznam broj, al znam da smo tanjirasti i konusni zupčanik sa šarafima platili oko 115 eura, a taj ležaj je platio u dućanu za ležajeve oko 60 eura, broj se nije vidio al smo ponijeli košuljice i onda smo mjerili šublerom.
 

tomislav67d

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
9
na sreću konusni i tanjirasti su ostali čitavi ali je razlohalo rupe na srcu dif.a od ležaja su ostali samo komadi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Te rupe su inače kalibrirane, a takvi moraju biti i šarafi inače nebu dugo.
Broj ležaja ti sutra mogu pogledati u katalogu ali vjerujem da u dućanu u kojem buš vijke kupoval to jako dobro znaju.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Broj lezaja i trebao biti 31842.To kuciste bi trebao zamjeniti ako hoces da vijci i konusno tanjirasti potraje..
 

tomislav67d

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
9
a jel netko zna koliko otprilike košta srce dif. i gdje, jer kod nas nema nekog spec .dućana za traktorske dijelove
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Srce novo zaboravi, samo rabljeno.

@ Lisnik, misliš na kučište diferencijala ili na srce?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja i neznam bas da ga ima kupiti u trgovini.Bar nema u Bosni.Uglavnom se kupuje polovno.

MUHA -Mislim na kuciste trkaca(srce) kako ga ko vec zove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
MUHA -Mislim na kuciste trkaca(srce) kako ga ko vec zove.
:(y):
Znamo da je garant odvalilo komad kućišta mjenjaća pa da se kolega bespotrebno ne zaleti u trošak.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nadam se da su dosad svo skontali da je nebitan dio kucista dif.. koji puca.Tacnije otkinu ga puknuti vijci tanjirastog.Bitno je samo ako izbije suprotnu stranu.Onaj tanki dio kod lezaja ja cak vise i ne zavarivam.
 

tomislav67d

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
9
Jasno čim vijci popuste u trzaju ih polomi a udarac trpi kućište ležaja konusnog:fiery: Akućište sam poslao na varenje i obradu možda netko ima rabljeno srce ili kućište trkača.....moram ić žena me zove
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
IMT 539 se guši kod rada, rezervoar očišćen, filteri izmjenjeni, jel AC pumpa u pitanju ili može još nešto biti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Moguče da je do AC pumpe.
Roto ili klipna pumpa? Usis čist?
 
Na vrh