• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Moj se je bas ovih dana poceo gusiti, opet..
Dok mi se to pocne dogadati, promjenim filtere i bude ok.
A dogada se npr, sad je vrtio krunjac na malo vecem gasu od lera po par sati na dan i dok ga odkvacim i stavim pod nekakvo opterecenje, npr transport u brdo, pocne trokirati i onda stavim u nizu i dok to malo pregura dalje ide dobro..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene 539 isto tako na niskim obrtajima nema snage do nekih 1300 i cim predje to kao da je 10 ks jaci odjednom pocne vuc. Nova glava stavljenja proljetos i pregledane dizne. Jedino nije pumpa pregledana mada je par puta pregrijavan, ispucala je jedna stublina ali eto ide i dalje do jednog momenta :icon_pray:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ako je ispuh prigušen nevalja, isto tak nevalja ako je preprohodan.
Baš da je bitno u sitnicu gdje je top nevjerujem.
 

Nikolas984

Novi član
Tu od
2 Srp 2015
Poruka
5
Pozdrav narode. Ja sam novi ovde i eto malo da ja vama pomognem a i vi meni nadam se.
Dakle imam IMT 539 i sad jedan je objasnio na pocetku u drugom postu a dobio odgovor u trecem. Dakle kapa mi ulje na sredini na maloj rupici. Kako da proverim dali je to na semeringu radilice ili spojnicke. Kako da utvrdim sta je. Crne je boje.

Drugo kad sam vuko drva u velikom naponu poceo je da blobece, postavio sam tonski snimano pa pocujte.
Najbolje se cuje od 28-39sec.
link
https://soundcloud.com/nikolas984/imt-539-zvuk



Evo Vam i knjiga za delove koja je jako korisna a imam za vecinu starijih traktora
Rec je o knjizi ''IMT 539 - Katalog rezervnih delova M 33T''
Link za download
http://www.mediafire.com/view/4g4fwpnuic40d4p/IMT_539_-_Katalog_rezervnih_delova_M_33T.pdf
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ako je crno onda je na semeringu radlice (špagi) ili na karteru. E sda, dvje su ripice. Jenna na međuploči, a ruga na zvonu, ta na zvonu obično ima rascjepku u sebi.
Pošto je crno ja dajem glas da curi motorno.

Meni po zvuku izgleda da se čuje kompresor kak pumpa.... nisam siguran.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Meni se cini da tebi motor po zvuku dobro radi, ono je nesto drugo sto se cuje, kompresor mozda. Jer kod mene se cuje mislim dizna kako lupka i posve je drukciji zvuk vise kako bi reko kliktav.
 

Nikolas984

Novi član
Tu od
2 Srp 2015
Poruka
5
Muha, crno je ulje bas se vidi ito kad stoji ne radi onda kaplje pomalo. Sta ako je motorno? Moracu da ga polam pa da znam sta je bas. Ako je kako kaze lik na trecem postu na pocetku samo taj lezaj onda je to malo ulaganje, plasim se da nije nesto vece.
Hm i ja sam mislio da je dizna ili ventil.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako curi motorno skuzit ces i po mjeracu ulja kad kontroliras to ti je mozda bolje i ne dirat jer obicno nije dugog vijeka da opet ne pusti!!
A kaj se tice zvuka i meni se cini da je to kompresor kak fila al ako je traktor vec dosta odradio a nije duze vremena dobio stelanje ventila ako imas kog da ti i dizne prekontrolira gore nebi smijelo bit samo bolje!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Muha, crno je ulje bas se vidi ito kad stoji ne radi onda kaplje pomalo
Curi ono i kad se ti voziš samo kaj ti onda nemaš vremena to kontrolirati.

Ako to tak jako curi onda (kak Bučo veli) to moraš vidjeti na mjeraču ulja.
Ako je malo ne diraj, jeftinje ti je lavor pod njega deti (da tragove ne ostavlja) gde parkiraš nego raskapati
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šteta lavora bolje obrezani karnister a može se i namontirati pa kad se napuni vratiti ulje u motor .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
:icon_eek:
Ja sam mislil da tvoj komentar bude u smjeru da se dole napravi mali karter (koji bi ujedno služil kao hladnjak) i pumpa koja bi vračala ulje u pravi karter ... ili nekaj sličnoga :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo se ti smij na sajmu (joj kad je to bilo) je čovjek imel karnister ispod MF-a motor je bil na izdisaju i tak je još dobrih 15-ak godina sa njim radil .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ma daj, i to "rafinirano" je nazad u motor točil?
Taj je onda gori od mene, ja ipak pregoreno nadolevam ali koje je neko ispustl u donekle čist karnister.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Muha, crno je ulje bas se vidi ito kad stoji ne radi onda kaplje pomalo. Sta ako je motorno? Moracu da ga polam pa da znam sta je bas. Ako je kako kaze lik na trecem postu na pocetku samo taj lezaj onda je to malo ulaganje, plasim se da nije nesto vece.
Hm i ja sam mislio da je dizna ili ventil.

Ak je iz getribe onda je to hebanje majke... A ak je iz motora, onda je hebanje majke na kubik... To je malo žešci posel onda... Ak ne curi jako ne diraj
 
Na vrh