• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
IMT 533 Engine Detail:
IM 033/T
diesel
3-cylinder
144.0 ci [2.4 L]

Bore/Stroke: 3.50x5.00 inches [89 x 127 mm]
Power: 35 hp [26.1 kW]
Rated RPM: 2000

IMT 539
Engine Detail:
M 33/T
diesel
3-cylinder
152.6 ci [2.5 L]

Bore/Stroke: 3.60x5.00 inches [91 x 127 mm]
Power: 39 hp [29.1 kW]
Rated RPM: 2000
Torque: 113 lb-ft [153.2 Nm]
Torque RPM: 1350
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
. Tovatnu mast ne znam zakaj bi mazal, a pogotovo ne zato da dihtung omekani. Tamo di su najveci tlakovi na dihtungu je metal, a ja još nis cul da metal od tovatne masti omekani...

A kaj se tice brušenje glave ili ne brušenje, treba napraviti kontrolu da se vidi jel ju treba ravnati li ne, a ne brusiti bezveze. Ja sam recimo na 558 moral brusiti jer je bila fest nagrižena. Nije bila grbava, samo nagrižena. Dok recimo blok nisam uopce brusil nakon piksiranja kaj me MUHA popljuval. A nije do mene nego je meštar procjenil da je 100% ravno i da nema kaj brusiti, a meštar dela te motore vec 40ak godina i ja sam mu moral verovat... Al verujem i MUHACU, DA SE ZNA.....
Mast služi da bi se glava lakše "rasporedila" prilikom stezanja. Ja nikad na suho ništ nisam delal.
Ako se ne varam ti si svoju silikoniral ili si nas malo prckal?

Ja te popljuval nisam (malo si taj moj komentar krivo shvatil), samo sam komentiral da je blok trebalo poravnati.
Zašto, zato jer se taj blok ravna iz razloga kaj se piksa nemože kod uprešavanja gurnuti da bude sto posto ravna s blokom pa imaš zub i zaobljenje na vrhu. Barem su meni tak strojari rekli.

Poz. Imam problem moj IMT 533 ima preveliki broj obrtaja prelazi 2200, kako ja kazem hoce smotat kazaljku. Ide puno brze od ostalih 533. Ja ga netjeram vise od 1900-2000.
Traktor pali normalno i na plusu i na minusu. Sto bi mogao biti problem
Ako sam ja tebe dobro skontal tebi on ne uzima sam gas već ti misliš da se on previše vrti na punom gasu?
Ako je malo preko 2200 onda samo gas, a ako baš hočeš možeš puni gas smanjiti gore na usisnoj grani.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ma nema to veze sa membranom traktor lijepo radi i ne vidim problem

Ako traktor onda Zetor!!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
posto se vraca ispod 800 okretaja u leru, onda nije membrana, nego je fino otvoren gas do daske, hehehe

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Probušena membrana zvuči ovak :icon_mrgreen:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SywdSDPvrfM[/YT]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Braco moja mila nekoliko tema otislo u par stranica u glupostima kakvih sve gluposti nebudem procital :mur::mur:
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Kako da podesim ler gas na imt 533 .72 godiste? Majstor mi se zalil da je premal, ali ne podesi. Trazio sam, ali ne mogu naci. Hvala unaprijed.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Poluga gasa ti vodi na klapnu na usisu zraka. Tu sa unutrašnje strane do motora imaš dva vijka za štelanje graničnog hoda klapne za minimalni i za maksimalni gas. Poštelaj vijak na ler gasu da malo otvori klapnu i to je to.:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Znači onaj prednji treba malo pritegnuti.
Prije treba otpustiti kontra maticu ključ 10 pa šerafcigerom dotegnuti i nako kaj je gotovo zakontrati maticom.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mast služi da bi se glava lakše "rasporedila" prilikom stezanja. Ja nikad na suho ništ nisam delal.
Ako se ne varam ti si svoju silikoniral ili si nas malo prckal?

Ja te popljuval nisam (malo si taj moj komentar krivo shvatil), samo sam komentiral da je blok trebalo poravnati.
Zašto, zato jer se taj blok ravna iz razloga kaj se piksa nemože kod uprešavanja gurnuti da bude sto posto ravna s blokom pa imaš zub i zaobljenje na vrhu. Barem su meni tak strojari rekli.
Ma nisam niš po glavi silikoniral, nego samo tam di se smije, po karterum poklopcu i tak to.

Poluga gasa ti vodi na klapnu na usisu zraka. Tu sa unutrašnje strane do motora imaš dva vijka za štelanje graničnog hoda klapne za minimalni i za maksimalni gas. Poštelaj vijak na ler gasu da malo otvori klapnu i to je to.:icon_thumright:

S tim da bi se moglo dogoditi da mu onda opet bude prevelik gas, to se zna događati. Ja sam na svojem odustal od štelanja. Meni je gas skroz niski i dok se motor ne ugrije hoce se ugasiti koliko je nizak. A kad se ugrije radi tak da mu je kazaljka skroz na stupicu, znaci ispod 400 okretaja. Probal sam štelat. Malo po malo šarafim i stalno isto, a onda od jednom samo skoci preko 600 a to mi je previše i živcira me.. Valjda je poderano pa se nemre fino naštelati. Na kraju sam sve ostavil kak je, ne zamaram se s glupostima
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nizak ler gas nije dobar a pogotovo hladan motor pustit da radi na 400 obrtaja
Tu je podmazivanje motora nikakvo....ne moze ni dic ulje iz kartera
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To što je vecini na 533 nizak pritisak ulja je stvar nemara vlasnika. Meni tlak ne pada ispod 1 bar što je više nego dovoljno, jer ima ih koji nemaju toliko na pola gasa kad se ugrije
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Da rekao mi je majstor da nizak let ne valja (on kaze da moze puknuti radilica), ja sa ovakvim lerom radim par godina i nema problema. Gas nikad ne vracam do kraja (500-600 okretaja), necu nista ni dirati da ne bi zbrljavio cio traktor :D
Sto se tice pritiska on ovako stoji kad je hladan traktor
8a143c762b24b3e3352b54f0104ed763.jpg

I kad je zagrijan na jedno 40-60 stepeni
5fe81b726e4241d2bbbcf114cd72c721.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mom frendu smo na 533 ugradili nosač i filter ulja od 539 i nakon 2generalke njemu je tlak na leru ugrijan 1.5bara i nikad ispod.
Zadnja generalka je rađena 93',a stalno radi,jedini traktor na domačinstvu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Moram da vam stavim slike kako to izgleda kod mene kad je vruc,a i kad je ladan
Naravno ,mislio sam na pritisak ulja...da ne bude zabune :icon_madu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh