• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sve je to u redu al satovi su jeftini i ja volim da rade pogotovo svi.
Još ako imaš dobre susjede da ti što natoče u motor pa da vidiš.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
U zadnje vrijeme, dooobar dio tema koje pratim na ovom forumu su Zetor vs IMT i slične.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
U pravu si...Ja se u takve price ne mijesam posto nikad nisam vozio zetora a ni drugog traktora sem svog.Sad sam moro posto mi kude masinu a to ne volim....hahaha
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Deckani, ovak vam moraju izgledati kokpiti na Imt-ima..
539, 2000. g. 5000 rs


539, 1982. g. 7500 rs


Sve original vurice jos na njima, na ovom novijem su jos i obadvije brave original, na starom je djed nekad mjenjal brave, a vec 11 god. od kako se ja brinem o njemu nisam nista diral..
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Jel zna ko di ima za kupit ovakav volan kao na prvoj slici?

Ako traktor onda Zetor!!
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Zasto mi mast na 539 dolje na onom crijevu sto je ko oduska tam gdie se sarafi crijevo za pumpat gume
I u mene je malo zacrnilo na odusku ispod kompresora. Da li zna neko sta to znaci?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Koliko ja znam, tamo bi trebalo biti malo ulja, pošto kompresor "podmazuje zrak"
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je ulje na kihavcu znači da karike (čistač) ne briše ulje nakon podmazivanja a to nije dobro jer kompresor troši ulje od motora i zamaščuje instalaciju .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112






evo kod mene pritiska na fergi...dvije su dok je vruc a jedna na ladno.....hahjahaha
tako je 30 godina

To ti je bezveze. Te vurice su toliko jeftine i jednostavne za postaviti. Ja ne bi mogel gledati u ove rupe nikak...

A kaj je sa onim 533 koji nemaju sat za temperaturu?Znači tvornički nije ugrađivan.
Nemarnima ni pet satova za temperaturu ne pomaže:icon_axe:

Jednostavno ugradiš sam i to je to. Ja kad sam svojeg kupio isto nije imal vuru za temperaturu, a sad ima sve.

6xnDCrr.jpg
[/URL][/IMG]

Tak to mora izgledati, i naravno sve mora biti ispravno
 
Posljednje uređivanje:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ko kokpit na avijonu....kako se tu snalazis.....na autu nemam toliko ispravnih pokazivaca..hahaha
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
takvi koji imaju 100 vurica i lampica tek zakuha ili zariba , jer uvjek sumnjaju na ispravnost

preventiva je bolja zaštita
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Ja mislim da mora biti sve ispravno, barem ova za ulje i rashladnu tekucinu, a i kontakt lampica bi morala biti..
Ja se jednom vozil po cesti s cisternom i odjedanput zasvijetli kontakt lampica, pogledam u ventilator, ne vrti se, odmah stal i ugasil traktora, pukel je remen..
Da nije bila ispravna lampica ili vurica vozil bi dok nebi cepa katapultiralo s kilera..
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Jednim dijelom kolega puknuti je u pravu. Bitno je provjeravati nivo ulja u motoru, diferencijalu u filteru vazduha (ako je mokri, redovno mjenjati ulje i prati ulozak), ako je suvi mjenjati ulozak. Sipati malo ulja u bosch pumpu, iza onog lima sa dva vijka sto se skida. Isto tako i osovinu alnasera treba ponekad podmazati. Isto tako provjeravati nivo tecnosti u akumulatoru (to dosta ljudi ne radi i stradaju im akumulatori). Zazor kvacila, podesenost kocnica i tako dalje i tako dalje...
To ja obavezno radim i fergo radi bez problema (da kucnem o drvo).
 

Najnoviji postovi

Na vrh