• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Taj kompresor večina ima samo za gumije pripumpati, a sve ostalo vreme se vrti bez veze i krade gorivo.
Za gume pripumpati na terenu je dobar i onaj akumulatorski.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A jel se može na tom kompresoru jednostavno skinuti nekakva cijev da ne puni bure, nego da samo tjera zrak, bez da nabija pritisak. Onda će trošiti malo manje od tog 1 ks...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Može se riješiti da ne pušta zrak iz sistema pa ionako baca na kuhavac u prazno. Ja koristim zračne kočnice koje vrijede zlata.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može se pustiti zrak da ne nabija pritisak ali ako troši ulje tad ga troši još više . može se maknuti i zablindirati pritisak ulja od motora koji ga podmazuje na 539 ,na 533 se može isključit i radi po potrebi .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Naravno. Ako ništa, barem mu se kompresor može uključivati i isključivati po želji
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Nisu im česi dali više špene da naprave hidrauliku bez da radi kardan [emoji38]

Ako traktor onda Zetor!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Nakon što sam "sredio" hidraulik, meni to ne predstavlja baš nikakav problem. Punu špricu od 400 litara dovezem do njive sa ugašenim kardanom, hidraulik drži.
Prije remonta je bilo ili skidati kardan, ili 5-6 puta do njive paliti kardan da digne, pa ponovno gasiti...

Kažem, nakon remonta mi ne predstavlja nikakav problem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino meni je usrani držal rolo balu u zraku 7 dana a 560 ju jedva digne i u ler gasu trese tak da ipak bolji usrani . I ima jednu veliku prednost može omatati bale preko brzina to mi najviše smeta kod 560 lijen za omatanje (mali kapacitet pumpe pa nikud nikam )
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Možeš zamjeniti samo skidaš glavu i cilinder ali teško da budeš to riješil karikama meni kad je počel puštati ulje promjenil sem klip . Problem ima dvije vrste karika po širini no ako imaš uže možeš proširiti pasice na klipu i staviti šire no ja bih ipak rađe mijenjal klip .

sječaš se možda koliko je bio klip s karikama????

Ma to treba navinuti da do proizvođača odleti i usput posjeti konstruktora. To je samo za pračku dobro.
to bi brtvilo da se obruse povratni kanali na radilici, a ovak nema šanse.
Neznam samo čemu služi vanjska strana, da se ne pomiješaju ulja iz mjenjača i motora :(giggle):


tako nekako, ja ga stavio, psujem dan kad sam to napravio, nije radio 200-250 sati, špaga je zakon.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Klip u SEKRI plačen manje od 100 kn , špaga na radilici meni nikad nije puštala ulje ali ni kompresije nije bilo u karteru ako je loša kompresija samo prstenasti može držati .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Jel bi bilo gdje za kupiti kuciste razvoda za imt 539, polovno, ako ne onda mozda i novo?
Dok se djed prevrnuo s traktorom pred 20 god pvp je udarila u haubu drugog traktora i savinula kuciste gdje se ona sarafi..
Sad nju uvije treba podmetati da stoji na ravno, ali nikako zadihtati da malo ne slini ulje tuda, pa bi najbolje bilo staviti drugo kuciste i normalno gore zasarafiti pumpu i bok..
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Uzeo nov remen za 533 sa istim oznakama i ne mogu ga naspanovati. Tacnije remen kad stavim na alternator bude naspanovan i kad okrenem ventilator omrece se i remenica od radilice, dakle previse naspanovan, ne moze se staviti vijak koji drzi alternator. Pitanje za iskusnije: Da li je sigurno tako da vozim i hoce li se istegnuti remen ili da uzmem malkice veci remen?
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ako si ga uspio stavit gore znaci da nije pre napet po meni mislim da nebi trebao imat problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh