• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
na imt 539 promijenio filtere ta gorivo i opet mi na jednom pušta nafta, da li se može donj poklopac kupiti zasebno ili treba čitavo postolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Kolko mi se čini jedino rabljeno ili novo kompletno.
Stavi dvije gumice ako je na loncu, a možda je i novi filter neravan.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
i mene muči to slinjenje nafte po filterima, neću ih mijenjati jer sudim da još nije vrijeme za to (2010 sam metnul nove), a srdi me kaj nema za kupiti samo dihtung gumice nek idu u kompletu s filtrima. Inače lani sam stavil duplo (imal sam od starih filtera) na staklenu šalicu i to je dobro dihtalo neko vrijeme, do ove godine,. a na drugi filter gde je metalni donji dio nisam uspel niti na gornji obod jer je premalo mesta za dvije gumice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Od 2010 :icon_eyes: dobar si.

Gore dve nema šanse, a filtere treba uzimati mrvicu kvalitetnije. Sa njima u kompletu dolaze i kvalitetnije gumice.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izbaciš onaj pvc dio malo se igraš sa drugim vijkom i više ne pušta a ionako sa filterima dobiješ jednu donju gumicu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Neka taložnika za vodu, netreba baš svaki put gumice mjenjati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je malo slinil pa ga izbacil poklopac donji je ostal tak da se može ispuštat ono nekaj gusto ali to radim na čaši staklena pa se vidi a filtere mijenjam prije siliranja do sad bar to ok .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam jeste primjetili al svi filteri danas za naftu su duzi ili sa premalom rupom pa nejde kak treba i da bi stegnul casicu spiga se srce filtera ili mnogi misle da su do kraja stegnuli a ubiti nije casica sjela do kraja jer joj filter neda.
To su danasnja preciznost i kvaliteta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Nije istina da su loši svih proizvođača.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam ni rekel da su svi al oni koje sam kupoval 3 razlicite marke ista stvar ne sjeda.
Nisam man i bosch uzimal al sam ih nedavno videl da ih ima za kupit,mozda pasu u stotu.
Kupoval sam neke srpske i talijanske marke,al im neznam naziv.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde dečki na brzinu jedno pitanje,da ne tražim ko budala po temi...na kolko obrtaja se mora vrtit motor na 539 da bi na kardanu bilo 540 obrtaja?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na 1700 okretaja motora je 540 okretaja kardan.
Tocnije od 1650 do 1750 okretaja.

@puknuti od 1500 su okretaji za brojenje casova rada.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Po knjizi je ovako:::



Uploaded with ImageShack.us

Evo jos malo podataka.Broj obrtaja kardana pri 2000 obrtaja motora.


Uploaded with ImageShack.us

Oficir ako nisi znao Puknuti ne lupa kad pise postove.
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hvala kolega @ lisnik na slici...ma pitam jer z njim tjeram balirku pa me zato zanimalo da se ne vrti presporo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh