• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja baš nisam imao dobra iskustva sa mjenjanjem membrana pa sam pristaša nove pumpe,ja godinama imao tursku jeftinjaču i jedina mana joj bila kaj je skoro pa od prvog dana uvjek malo bila slinava na osovinici di se ručno pumpa,sad sam stavio novu mislim da je IPM malo skuplja al do sad suha i zadovoljan sam s njom.

Najgore ti je ak kupiš samo membranu i opet ti pukne sjebe ti ulja i filter skoro pa za novu pumpu a ak na novoj odma pukne ima da ju trgovcu sa ceste baciš u dučan i tražiš dr i dr ulje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki moji, samo nova AC pumpa, original IPM Beograd i vozite mirno dalje, ja se s zamjenom membrane nikad nisam usrečil, samo sam si troška napravil kaj sam 2 put moral ulje mjenjati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dečki moji, samo nova AC pumpa, original IPM Beograd i vozite mirno dalje, ja se s zamjenom membrane nikad nisam usrečil, samo sam si troška napravil kaj sam 2 put moral ulje mjenjati.

Ja sam imal loše iskustvo sa engleskom skoro 600 kn a za 6 mjeseci nafta u ulju inače pumpa suha ko barut dok ipm uvijek negdje malo slini mla ulja malo nafte ali radi .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ja sam s IPM-om prezadovoljan :)

odakle ti ipm? Koje godine si to kupio? Meni bi isto dobro došla nova ac pumpa. Sad je gore jedna koju sam sastavio od dvije stare :icon_hang:
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
na imt 539 ima 2 filtera za gorivo, jedan je grubi a drugi fini ili su oba 2 fina.?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
5 bara ti je sasvim dovoljno, znači naštelati na kihavcu da kihne dok na satu nabije pritisak na 5 bara.
Kod mene na 565 je na 6 bara zbog zračnih kočnica na velikoj prikolici.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kakva je to Teleoptik ac pumpa? Rekao mi je trgovac da je to bila prva ugradnja i to je najskuplja 320 kn, a IPM-ova oko 220 kn dođe. Ja nisam čuo za Teleoptik pumpu samo za vurice Teleoptikove :(: mislil sam da je IPM prva ugradnja?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kakva je to Teleoptik ac pumpa? Rekao mi je trgovac da je to bila prva ugradnja i to je najskuplja 320 kn, a IPM-ova oko 220 kn dođe. Ja nisam čuo za Teleoptik pumpu samo za vurice Teleoptikove :(: mislil sam da je IPM prva ugradnja?

Gotovo svi IMT 533 su imali teleoptikove pumpice tvornički ugrađene , i jako dugo su izdržale, IPM je također kvalitetna, pa ti sad biraj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,306
Niti ja, IPM je prva ugradnj.
Kupi i ugradi pa javi kad se pokvari da i ostali znamo jel valja il ne.
A možda je do filtera :icon_scratch:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kakva je to Teleoptik ac pumpa? Rekao mi je trgovac da je to bila prva ugradnja i to je najskuplja 320 kn, a IPM-ova oko 220 kn dođe. Ja nisam čuo za Teleoptik pumpu samo za vurice Teleoptikove :(: mislil sam da je IPM prva ugradnja?


sve ac pumpe za 533 imam teleoptikove, kao i na oba traktora.......u traktor centru sam vidio da imaju teleoptik, i mislim da nije 320kn, nego oko 250kn ako se dobro sjećam.........i to mislim da nije puno novca

IPM pumpe, su one visokog pritiska na 533, nikada nisam vidio ipm ac-pumpu.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jel si tko dao truda da spoji bez ac pumpe ?

540 sa fiatom sam vidio da je bio prespojen, jer kada je otišla ac pumpa, nije se kupila nova, nego samo prspojilo, i tako je radilo godinama bez problema, samo je bio veliki problem kada se mjenjaju filteri.........na drugim traktorima to nisam vidio
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
sve ac pumpe za 533 imam teleoptikove, kao i na oba traktora.......u traktor centru sam vidio da imaju teleoptik, i mislim da nije 320kn, nego oko 250kn ako se dobro sjećam.........i to mislim da nije puno novca

IPM pumpe, su one visokog pritiska na 533, nikada nisam vidio ipm ac-pumpu.......

250 možda i nije puno, ali 320 je cijena Teleoptikove kod nas, danas mi čovek u dućanu tak rekel.
Inače radi se o 539 traktoru, a ne 533, mislim da je jedina razlika kaj 533 ima šalicu direkt ispod rezervara ak se ne varam? No ne znam da li još danas rade posebno takve pumpe s odvojenom šalicom? Nije niti važno, IPM-ovu najvjerojatnije kupujem, jer ovo mi je malo prenapuhana cijena.

Niti ja, IPM je prva ugradnj.
Kupi i ugradi pa javi kad se pokvari da i ostali znamo jel valja il ne.
A možda je do filtera :icon_scratch:
ide dobro zasad i s ovom hibridnom koju sam složil od dvije stare (problem s ventilićima je bil) ali za svaki slučaj jer nikad se ne zna kak dugo bude to trajalo.
Jedna stvar koja se primjeti ja da kad ide pod velikim gasom neko vrijeme (jurnjava na brijeg do kleti) i onda kad ga ugasim poslje neće upaliti na zub nego bude verglanja. A inače pali normalno nakon stajanja prek tjedna i sve to, kao i nakon vožnje pod umjerenim gasom.
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A el to bila rotaciona u pitanju?


da, rotaciona, sve isto kao i na šananinom 540.......i godinama je radio bez spojene ac-pumpe, ja ga htio kupiti, al trebalo je previše uložiti u njega.......



danas je bilo malo šarafanja, ispao vijak, i neodvaja kvačilo, traktor popola.........

kupio nove pracne, vijke, bolcne kratke i duge, te rascjepke, druk-ležaj, opruge pracne, lamelu kardana (vidi se na slici da su zubi što idu na spojničku oštečeni, dok je lamela samo 0,5mm tanja od nove), pa nova guma usisa, šelne.......to sve zajedno 780kn........probao i dobro radi.......ja zadovoljan, samo nemojte zamjeriti na tehniku skidanja motora........


 

Najnoviji postovi

Na vrh