• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
20787096_t.jpg


20787095_t.jpg


cilindar_t.jpg


20243482_t.jpg



i mozeli se nastimati da dize prednji grn za snjeg koji imam a stavio bi ga na 539 imt
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
mislim da je ali mislim da je u lošem stanju, može se podesiti za ono šta trebaš
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
mislim da je ali mislim da je u lošem stanju, može se podesiti za ono šta trebaš

mislim da je dosta dugo stajo neznam za sta bi mogau sluziti,al preradicu ga bitno da nije gorio da su mu gumice mogle otici to su dva cilindra,al 5 eura njemu od glavu ako nebude uredu
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ljudi, počeo mi 539 slinuti malo viša ulja na desnoj gumi u kočnici. Pa me zanima je li to trebam hitno popravljati i kuda bi mogao puštati, jeli on ima neki semering ili pak neka gumica kuda pušta i jeli komplicirano to promijenuti? Unaprijed hvala na odgovorima :D

Zna li itko išta o mome pitanju gore navedenom? Svaka pomoć dobro došla

A evo pošto je kiša padala danas,a vidim da nema nikakvih savjeta, skinuo sa mu kotač da vidim gdje je problem sa tim uljem, kad ono curi na izlazu iz poluosovine gdje sam i mislio da će curiti, točno tamo di poluosovina prolazi kroz onaj ležaj, tamo gdje se namješta zazor .Pošto vidim da ne curi puno, ne isplati mi se skidati sad poluosovinu.
Eto ako u nekoga još bude taj problem sa curenjem ulja da se zna, a da mu je mehanička kočnica kao u mene.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A evo pošto je kiša padala danas,a vidim da nema nikakvih savjeta, skinuo sa mu kotač da vidim gdje je problem sa tim uljem, kad ono curi na izlazu iz poluosovine gdje sam i mislio da će curiti, točno tamo di poluosovina prolazi kroz onaj ležaj, tamo gdje se namješta zazor .Pošto vidim da ne curi puno, ne isplati mi se skidati sad poluosovinu.
Eto ako u nekoga još bude taj problem sa curenjem ulja da se zna, a da mu je mehanička kočnica kao u mene.

Skines tocak.Zatim odvrnes 12 vijaka kljuc 19 i otkacis polugu kocnice.Izvuces polusovinu van.Nemozes nista zaje.....Vidjeces tad u trubi(cizmi) semering.Zamjenis ga i to je to.Vracas obrnutim redoslijedom.Mjera semeringa je ako se dobro sjecam 54x73,2x12,7

dsc04233gr.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Skines tocak.Zatim odvrnes 12 vijaka kljuc 19 i otkacis polugu kocnice.Izvuces polusovinu van.Nemozes nista zaje.....Vidjeces tad u trubi(cizmi) semering.Zamjenis ga i to je to.Vracas obrnutim redoslijedom.Mjera semeringa je ako se dobro sjecam 54x73,2x12,7

dsc04233gr.jpg

s tim da bi trebao silikonski semering jer obicni bi procurio cim bi se mijenjac malo zagrijao,odnosno ulje. nisam znao razliku pa u mjesec dana dva puta skidao sve
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Hvalaaaaa :) Znači ipak ima semering, samo nisam bio siguran je li ima to, to sam i bio pitao gore, jer sam danas skidao i ono šta sam vidio bilo je da je na kraju poluosovine curilo ulje, ali ne puno, jer je vec dosta puno iscurilo prije. Hoće li išta curiti kad skinem poluosovinu da pazim na to, jer ne bih znao ide li podmazivanje poluosovine preko mosta ili se ona podmaziva ručno kad se vraća unutra?

Aha, sad sam tek vidio i drugi dio poruke. Hvala :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Aha, sad sam tek vidio i drugi dio poruke. Hvala :)

kad dignes traktor bit ce on dovoljno nagnut da nece curiti ulje. ne kontam te za to rucno podmazivanje. sve se podmazuje uljem iz mjenjaca i zato ga ide cca 30l.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Aha, ma pitao sam jeli treba poluosovinu namazati ručno sa nekom masti, jer nisam bio siguran je li ide preko mosta podmazivanje, sve dok nisam vidio tvoju poruku u kojoj si to spomenuo da se koristi za getribu, pa sam pretpostavio da se koristi i za most. Znao sam da ide 30l transhidrola za getribu i hidrauliku
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Aha, ma pitao sam jeli treba poluosovinu namazati ručno sa nekom masti, jer nisam bio siguran je li ide preko mosta podmazivanje, sve dok nisam vidio tvoju poruku u kojoj si to spomenuo da se koristi za getribu, pa sam pretpostavio da se koristi i za most. Znao sam da ide 30l transhidrola za getribu i hidrauliku

Lisnik ti je sve objasnio kako ces zamjeniti semering,sarafaj to i pravac njiva. Ovako ti podmazuje dobos i odmah slabije koci ili ti taj tocak nikako ne koci
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ispod ovog prstena na slici je lezaj.Njega mozes namazati mascu.On bude iza semeringa i ne podmazuje ga ulje.
dsc03928k.jpg
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Na kraju se jednostavno pretvorilo u komplicirano, ispalo mi da nije samo taj semering otišao. Danas kad sam skinuo poluosovinu imao sam što vidjeti, baš na tom mjestu iza semeringa, poluosovina mi izgrizla dobrinjak kućišta, otišao mi taj konusni ležaj gore na slici, pa mi je valjda šetala malo poluosovina i tako nagrizla kućište. Pa sam odnio u majstora da mi ga skine s presom, i on kaže da mi je očito otišao i taj semering što dodje ispred ležišta, što štiti da ne iscuri mast sa ležaja, jer mi pušta naprijed isto. Kaže da bi mi trebao sutra napraviti, ako uspije, jer je kompliciran za skinuti, treba dobro ugrijati taj prsten da se skine,pa vam javim kad završim s time, valja neće uskočiti što god još
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Pozdrav,zanima me ako mi neko moze izjeriti duzinu lanaca koji idu od onih nosaca oko kardana pa do donjih poluga sa unutarnje strane,radi se o 539.. oni ne dozvoljavaju da poluge lupaju po kotacu.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Izmjerim ti ja sutra, pa ti javim, samo ti one trebaju imati španer na sredini,da ih moreš pritegnjivati i otezivati kad koristiš ih za plugove,drljaču i itd., jer nekad treba biti otegnuto a nekad zategnuto
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Izmjerim ti ja sutra, pa ti javim, samo ti one trebaju imati španer na sredini,da ih moreš pritegnjivati i otezivati kad koristiš ih za plugove,drljaču i itd., jer nekad treba biti otegnuto a nekad zategnuto

Oni lanci iznutra,koji nemaju spaner nego se spajaju kod kardana.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Oni lanci iznutra,koji nemaju spaner nego se spajaju kod kardana.

Ja ti jedino znam za ove na slici, za drugo ti ne znam, da postoje igdje ikakvi lanci, koji bi još mogli ići :icon_scratch: Jedino ako netko drugi zna na forumu, a i teško te je prokontati iz onoga što pišeš :icon_wink:

fotografija0036a.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam odma skuzil kaj hoce al nemam te lance pa nisam htjel pisat,al evo,ja sam si ih mislil stavit i sam cu si izmjerit.
Kad dignes do kraja poluge izmjeri taj razmak jer kod imt-a se lanci napinju kod dizanja dok kod zetora toga nema jer je tak pogoden polozaj
E sad neznam kad spustis jel ti budu udarale poluge u gumu,trebal bi napravit test sa zicom pa izmjerit idealnu duzinu da ne smeta ili da nije prekratki.
 

Dalibor84

Novi član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
1
Pozdrav,zanima me ako mi neko moze izjeriti duzinu lanaca koji idu od onih nosaca oko kardana pa do donjih poluga sa unutarnje strane,radi se o 539.. oni ne dozvoljavaju da poluge lupaju po kotacu.

Evo izmjerio ja kod sebe na 542 su 25cm i da ti lanci nemaju španer
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav,zanima me ako mi neko moze izjeriti duzinu lanaca koji idu od onih nosaca oko kardana pa do donjih poluga sa unutarnje strane,radi se o 539.. oni ne dozvoljavaju da poluge lupaju po kotacu.

Imaš u V.G. u trgovini na sajmištu za kupit original feder za povezati poluge hidraulike. Košta ti 25,00 kuna. Po meni najbolje riješenje. Lako se montira, skidati ga moraš jedino kad koristiš kardan i to ne kod svih strojeva. Npr. za špricu ga ne moraš skidati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Imaš u V.G. u trgovini na sajmištu za kupit original feder za povezati poluge hidraulike. Košta ti 25,00 kuna. Po meni najbolje riješenje. Lako se montira, skidati ga moraš jedino kad koristiš kardan i to ne kod svih strojeva. Npr. za špricu ga ne moraš skidati.
Onda bolje ugraditi dva krača na mjesto gde bi trebali iči lanci :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh