• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ako ne dimi na odušak i na čep ulja onda uzimaj, za te novce teško možeš nešto pametno i dobro nać
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
:(sweat):

strah me te polugeneralke, tj. pojma kojeg ljudi koriste za svašta, nekome je i veliki servis toliko osvježenje da bubne pojam polugeneralka. Također ista je promašena investicija, izuzev pojedinih slučajeva kada motor nije rastavljan zbog istrošenosi klipno-cilindarskog sklopa, pa su "usput" neki dijelovi promijenjeni, a i tada si na gubitku. Svaka defektacija nosi posljedice po pitanju eksploatacijskog vijeka.

za tu polugeneralku mi je rekao što je sve radio:lanac,lančanici i natezač lanca promjenjeni,stavljen alnaser od 539,boš pumpa promjenjena,a to je sve radio čovjek iz sela koji je među glavnim majstorima u radijusu od 15km,a motor nije otvaran,niti ulje puno curi,pola deca godišnje max.

:(clap): tako nekako sam i mislio.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
za tu polugeneralku mi je rekao što je sve radio:lanac,lančanici i natezač lanca promjenjeni,stavljen alnaser od 539,boš pumpa promjenjena,a to je sve radio čovjek iz sela koji je među glavnim majstorima u radijusu od 15km,a motor nije otvaran,niti ulje puno curi,pola deca godišnje max.

pa to i nije polugeneralka, lanac lančanici, itd, to je potrošni materjal, mi smo to mjenjali na 2000 sati negdje
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
za tu polugeneralku mi je rekao što je sve radio:lanac,lančanici i natezač lanca promjenjeni,stavljen alnaser od 539,boš pumpa promjenjena,a to je sve radio čovjek iz sela koji je među glavnim majstorima u radijusu od 15km,a motor nije otvaran,niti ulje puno curi,pola deca godišnje max.

Zbog čega je mijenjao PVP? to se gotovo nikad ne mijenja. Anlaser od 539 još NITKO nije stavio na 533.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
pvp je promjenio jer je tvrdoglav i picajzla,a taj alnaser je stavio da lakše upali i nije se zeznuo jer mu sada bez grijanja upali na -10.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
pvp je promjenio jer je tvrdoglav i picajzla,a taj alnaser je stavio da lakše upali i nije se zeznuo jer mu sada bez grijanja upali na -10.

NE može se namontirati anlaser od 539 na njega! to je razlika nebo i zemlja!
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
onda vjerovatno laže za taj alnaser.bez susjeda koji se odlično razumije u traktore ništa ne kupujem.trebao je i susjed ići samnom i kad sam kupovao mtk,ali nije mogao pa su mi podvalili smeće :icon_hang:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
onda vjerovatno laže za taj alnaser.bez susjeda koji se odlično razumije u traktore ništa ne kupujem.trebao je i susjed ići samnom i kad sam kupovao mtk,ali nije mogao pa su mi podvalili smeće :icon_hang:

Pogledaj, nisu veliki novci, i isplati se uzeti traktor, ako je i u lošijem stanju. Anlaser na 533 drže šelne, i samo rotor izlazi van, a kod 539 drže 3 šerafa za među-ploču, i sasvim drugi princip rada ima, naravno da je onaj od 539 brži i bolji.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bilo je tu na forumu neznam ko je tocno stavio slike cini mi se lisnik da se da slozit alnaser od 539 na 533 samo mi se prednji dio promijeni!!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nikad nisam nešto takvog videl, 533 nema napred pikse ispred bendixa, kak ima 539.. neznam kak bi to radilo, a kroz rupu na međuploči samo bendikx može proči, tak da je to za mene nemoguča misija, osim ako se proizvodi neki zamjenski anlaser za 533
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja neznam na koji nacin i kako funkcioniraju uglavno neko je tu na forumu objasnio kako i ima slike kako izgleda kad se napravi!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma nije on del od 539 nego kineski koji brze vrti i ne valja k.... Za 2god se bu raspal ili rastopil,videl na svoje oci.
Prijatel je na zetora drugi na ursura i jos jen covek na 533 ovima je za manje od leto dan prdnul na rosu i u staro zelezdo,na 533 je trajal 2god s tim da covek jako malo dela s njim,sve u svemu kolko para tolko muzike.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Cini mi se da nije bio kineski al bilo bi najbolje kad bi se lisnik javio cini mi se da je on to skemijo pa da objasni!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nisam ja to radio na 533.Samo sam u nekom od postova nekom objasnjavao da se alanser od 533 moze postaviti na 539.Zamjenom kucista (zvona) naprijed.
U svakom slucaju mislim da je moguce to odraditi.Treba malo vremena (kojeg ja imam malo za razonodu) i dobar tokar sa glodalicom.Jos je bitno naci nekog ko je spreman da tu zabavu plati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dobro se sijecam znam da si objasnjavao cini mi se da si i slike stavio ja sam ih trazio pa nisam mogo nac!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisam siguran da međuploča od 539 paše na 533, a zamašnjaci im nisu jednaki pa to pada u vodu. 533 ima praktično 2 među ploče..

Onda 24 v ja imam na mtz pripasan anlaser od 533 i pali više od 10 god na 24 volta .
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Ugradnja rotacione pumpe na 533 ?
Jel izvedivo?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Onda 24 v ja imam na mtz pripasan anlaser od 533 i pali više od 10 god na 24 volta .

Na 24 V može raditi, puno je to lakše izvesti na 558, jer ima 2 akumulatora (još ugradiš sklopku od TAM-a 5000), nego na 533, samo ne smije predugo vrtjeti. Opčenito su ti anlaseri s pomičnim rotorom, slabiji i sporiji od onih s pomičnim bendixom, al kod tog 533 je problem nedostatak mjesta kamo zašerafiti standardni anlaser, dok kod M 34 motora nema nikakvih preinaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh