• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A posto ti roto kosa lupa to staklo da stavis prozirni pleksiglas deblji?
Od njega se bu samo odbijalotkamenje. Kad zmatira za 4do 5god zamjenis,a i vrata ti budu duplo laksa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
troslojno jeste najsigurnije.i kad pukne pokaze crte ili ispuca skroz ali ostaje u komadu. .jos jedna dobra stvar se moze uraditi i sa kaljenim staklom.folije koje se stavljaju za zatamnjivanje stakla isto drze staklo da se neprospe u komadice.kod nas cesto stavljaju i pleksiglas samo sto on na suncu brzo postane mutan a i prilicno je skup.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa dali je onda ovo troslojno sa folijom bolje od kaljenog stakla za traktore??
Troslojno staklo ili Triplex ti je debljine 6mm..
Na MF-u sam imao zadnje staklo triplex,svo je bilo ispucano ali se držalo skupa baš zbog te folije u sredini..Pošto se več tak jako ispucalo da nisam vidio preko morao sam ju skinut dolje i stavili smo drugo staklo,isto triplex..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Uzeti polikarbonatnu ploču, ne profil i bez brige ste....odlično za sva "stakla" osim gdje dolazi brisač
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
sada ja i susjed imamo jedan 533, on nesto nabavia ja iman neke stare pluge i jos neke prikljucke i koliko je taj trakot dobar u oranju, dali moze da kvalitetno izore zemlju... e sada plug je jednobrazni i nije velik ne :D samo se bojim dali ce to moci da mi dobuko ore?

budem slika traktor i plug pa da mi kazete dali je to primjeren plug za njega...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svaki je sposoban da uzore . za ferdzu je i predvidjen jednobrazdni plug ako hoces pravo oranje.ja orem sa drugarovim 539 i jednobraznim dubokog klirensa od 16col. zemlja je teska za oranje i obradu i nemam problema nikad. tako da i 533 nece imati problema ako je plug dobar ima dobre ranike i pravilno podesi.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
decki imam jedan problem na fergiu mi neceneki put spustit hidrauliku a ni dignut kaj bi moglo bit jel nutra nekaj zastekalo ili
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ili poluga balansne opruge zastekava u dijelu oznecenim crvenim kruzicem.Ako se to desava sa prikljuckom kojem treba toplink onda je dovjerovatno do nje.Ako se desava i sa nezakacenim prikljuckom(oruđem) ili kad kipas prikolicu onda je vjerovatno radni ventil.


Uploaded with ImageShack.us
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i meni se dogodilo prije par dana, da su one dvije kockice otišle previše gore, od položaja nula, otpustio se onaj vijak........i neće ni spustiti ni ništa sa kuglicom, a trebao spustiti frezu dolje.........i samo kockice vratio na mjesto i sve radi bez problema..........
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114


Zračni sic na 533...
Je malo oštećena spužva ali radi perfektno :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
evo jen stari video
533 + 2x12

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=w7nb9MhOSvA[/YT]

69670_505542236158938_641451966_n.jpg


306161_506292229417272_1918487707_n.jpg
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
pozdrav!

novi sam na forumu i kupujem traktor.možete li mi reći na čega trebam paziti kod imt-a 533.
našao sam kod jednog čovjeka u selu imt 533 jako očuvan,ima papire i spreman je za registraciju,
radena polugeneralka prije 3 god i od tada je radio cca 20 sati.na volanu nema skoro ništa lufta.
cijena samog traktora bi bila negdje oko 8-9 tkn i uz njega se može uzeti i mala 2osovinka,korpa i autoprikolica.ulje gotovo i ne curi.susjed ima dosta nastavaka za svoj 539 tako da oni nisu problem.možete li mi reći svoje mišljenje o tom traktoru?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ako to sve dobivaš za te novce koje si naveo onda nemaš kaj puno razmišljat. Ako se misliš ozbiljnije bavit poljoprivredom onda je slab, za manje poslove je dobar.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
samo traktor je toliko,a s korpom i 2osovinkom bi bio 9-10 tkn,zemlje imam 5 jutara,a možda bi ponekom napravio nešto.
tip je imao i dvobrazni plug i tanjuraču s 20 diskova,oboje nekorišteno ali je to dao tipu koji je to prodao u staro željezo :icon_hang: .
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
samo traktor je toliko,a s korpom i 2osovinkom bi bio 9-10 tkn,zemlje imam 5 jutara,a možda bi ponekom napravio nešto.
tip je imao i dvobrazni plug i tanjuraču s 20 diskova,oboje nekorišteno ali je to dao tipu koji je to prodao u staro željezo :icon_hang: .

kupuj...inace samo traktor kosta oko 20 000 kn
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
ma čovjek je star i više i ne koristi taj traktor i želi ga se riješiti,upali ga na pola sata i malo ga provoza da ne zahrđa,a prodaje i štilovku 17-icu i mlin čekićar s krunjačem,ako netko bude zainteresiran,neka mi se javi na pp.i zaboravio sam reći da traktor ima 2900 i nešto sitno radnih sati.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
pozdrav!

novi sam na forumu i kupujem traktor.možete li mi reći na čega trebam paziti kod imt-a 533.
našao sam kod jednog čovjeka u selu imt 533 jako očuvan,ima papire i spreman je za registraciju,
radena polugeneralka prije 3 god i od tada je radio cca 20 sati.na volanu nema skoro ništa lufta.
cijena samog traktora bi bila negdje oko 8-9 tkn i uz njega se može uzeti i mala 2osovinka,korpa i autoprikolica.ulje gotovo i ne curi.susjed ima dosta nastavaka za svoj 539 tako da oni nisu problem.možete li mi reći svoje mišljenje o tom traktoru?

ma čovjek je star i više i ne koristi taj traktor i želi ga se riješiti,upali ga na pola sata i malo ga provoza da ne zahrđa,a prodaje i štilovku 17-icu i mlin čekićar s krunjačem,ako netko bude zainteresiran,neka mi se javi na pp.i zaboravio sam reći da traktor ima 2900 i nešto sitno radnih sati.

:(sweat):

strah me te polugeneralke, tj. pojma kojeg ljudi koriste za svašta, nekome je i veliki servis toliko osvježenje da bubne pojam polugeneralka. Također ista je promašena investicija, izuzev pojedinih slučajeva kada motor nije rastavljan zbog istrošenosi klipno-cilindarskog sklopa, pa su "usput" neki dijelovi promijenjeni, a i tada si na gubitku. Svaka defektacija nosi posljedice po pitanju eksploatacijskog vijeka.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
za tu polugeneralku mi je rekao što je sve radio:lanac,lančanici i natezač lanca promjenjeni,stavljen alnaser od 539,boš pumpa promjenjena,a to je sve radio čovjek iz sela koji je među glavnim majstorima u radijusu od 15km,a motor nije otvaran,niti ulje puno curi,pola deca godišnje max.
 

Najnoviji postovi

Na vrh