• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U to isto ne ulazim kad neznam.
No velim samo dok je meni majstor prevlačil semeringa od MF-a nekak preko radilice umjesto onih špagi stvarno je par godin traktor jako dobro dihtal i dok se bude delala generalka zahtjeval budem da se opet isto tak napravi jer se pokazalo baš dobro.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki najbolje bi bilo traktore oprat i spremit u garazu da nista ne rade onda nece ni kapat ulje ni kvarit se a jos manje goriva potrosit:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
U to isto ne ulazim kad neznam.
No velim samo dok je meni majstor prevlačil semeringa od MF-a nekak preko radilice umjesto onih špagi stvarno je par godin traktor jako dobro dihtal i dok se bude delala generalka zahtjeval budem da se opet isto tak napravi jer se pokazalo baš dobro.
Nije loš taj semering ali teško je njemu jadničku brtviti po onim brazdama od kontra kanala.
Nije to rješenje, radilicu treba na tom mjestu malo pogladiti :icon_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije loš taj semering ali teško je njemu jadničku brtviti po onim brazdama od kontra kanala.
Nije to rješenje, radilicu treba na tom mjestu malo pogladiti :icon_wink:

Znači i to bi se moralo prilagoditi. Sve mi se više čini da se rastajem od tog traktora.:icon_wink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni na 533 isto malo kapa.......i razmišljam o tom semeringu, jel se to isplati stavljati.......da necjepam traktor, ako će za 200 sati opet biti ista stvar.......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
meni na 533 isto malo kapa.......i razmišljam o tom semeringu, jel se to isplati stavljati.......da necjepam traktor, ako će za 200 sati opet biti ista stvar.......

I prije ako je stalno opterecen.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Stariji Perkins motori imaju isti sistem semeringa, tj. špage, al ne puštaju tako jako, u više slučaja zna i na dihtungu kartera puštati, na onom plutu. Kod starijih traktora radilica dobije lufta, aksijalnog pogotovo, i to jako utječe na trajnost semeringa. Istina da novi motori imaju normalni semering (ko 549) al i tamo pušta, jednostavno se napravi rub na radilici, kud kliže semering. IMR motori imaju mekanije radilice od Zetora, ili Deutza npr.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Jasno, ako je na "špagu" to je onda drugi par cipela...:eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
meni na 533 isto malo kapa.......i razmišljam o tom semeringu, jel se to isplati stavljati.......da necjepam traktor, ako će za 200 sati opet biti ista stvar.......
Po mojem ne.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Po mojem ne.


negdje sam gledao da ima više vrsta tih semeringa.......a samo jedan se pokazao kao dobar......ja kada sam malo dotjerao fergusona, mjenjao sam i to, al sam stavio samo nove špage, u staro kučište, i 200 sati je bilo bez kapanja.......poslije toga sve isto ko i prije........
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ima da, nekoliko vrsta proizvođača, ali ja nisam još na toga dobroga naletel.
Bum potražil slike, ali još uvek mislim da nemre po kanalima brtviti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaci zakljucak je da imt se sam masti i maze,a ko maze taj i vozi!:icon_biggrin::icon_lol::(rofl):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Dok curi ima, a kad prestane problemi :icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na novom 539 je sav motor hrđav iz vana od kad je predihtan i ne curi nigde :)
A na 565 nemam problema s hrđom...heheh
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na novom 539 je sav motor hrđav iz vana od kad je predihtan i ne curi nigde :)
A na 565 nemam problema s hrđom...heheh

Ej bil sam danas u poljostroju i imaju to veliko staklo za vrata dode 342kn,u zagrebu je na skladistu imaju ducan u kutini i moze se povuc iz zg.
Rekel je da su ta stakla jako tanka i puca ko repa,postoje dvije verzije kaj se ljepi na gumu te nema i kaj se stavlja u gumu to ima,a za te gume ak bus trebal ima firma sava tehna i drze 4 razlicite vrste tih guma i saznih drugih za aute i traktorske kabine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zahvaljujem, meni treba baš to koje ide u gumu! Ako ne nađem nigdje drugde budemo išli po to u ZG!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zahvaljujem, meni treba baš to koje ide u gumu! Ako ne nađem nigdje drugde budemo išli po to u ZG!

Pa ak ti je kutina blize zovi ih i naruci i kad dojde podignes.
044 684546
 

Najnoviji postovi

Na vrh