• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da stvarno ti imas brda svud i pod teretom prednji kraj pliva,al to kaj velis stavit nekih 100kg i rjesil si problem.
Znam da se to kapanje moze rjesit i bratic je pedantan i odrzava sve super,al mu majstor veli da se radi 5l godisnje kaj iskapa ne isplati raskapat,pa tak tera i ljuti se a nemre si pomoc.

Tak ce i bit dobit ce oko 100kg koje cu po potrebi stavljat i skidat da mi ne trga prednji kraj kad mi ih netreba to je majstor kojeg se treba rijesit to je 5l jedne godine a njemu kapa godinama pa nek si izracuna kolko je u plusu nek promijeni majstora!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zaboravite da bude rešil to kapanje, eventualno par mjeseci do godinu dana. To su jednostavno takvi loši odlivci i uvjek bude on kapao na sredini na spoju kod zvona. Jer od velike temperature se semernig smekša i bude uvjek malo propustil ulja pa bude kapalo, a nedaj bože nikome imat one polumjesece, to je još gore!!
Imam takav slučaj doma s 565 i to mu nema pomoči, vjerujte mi na riječ. kad je bio traktor na pola zbog zamjene lamele, majstor mi je stvarno bil pedantan i potrudil se staviti gore origianal semering od MF umjesto tih polumjeseca i stvarno je to dihtalo neko vrijeme, čak nekih 6 mj nije kapnuo, osim nakon dužeg tanjuranja je znala kap-dvije biti pod traktorom, sad je več nakon 3 godine užas i katastrofa, curi ko rešeto, tak da zaboravite si da budete IMT-a zadihtali na duže vrijeme :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj je dosta suh tu i tamo ako di malo kapne ja se uopce ne zamaram s tim al da moram stavljat kanistar ispod to bi sigurno iso rijesavat jer to nebi mogo gledat:eek::
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
Ja svog 539 nisam mogal gledat da pušta na sredini pa sam ga rastavljal par puta i stavljal nove polumjesece(špage) i 2 puta gumene semeringe i niš ni duralo dulje od 150 sati a da on ne bi kapnul bar malo i na kraju da ne bi moral gledati kak kaplje lijepo sam ga prodal :icon_rofl::icon_rofl:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to im je fabricka boljka ,samo sto to u pametnijim zemljama konstruktori resavaju mane odmah a nasi imt -ovci otprilike svakih 100 god. svi kude te semeringe ili polutke pogotovu. nije mi jasno za ovolike godine nisu mogli preraditi na klasican semering . ovi noviji umesto da budu bolji oni jos gori. sta ces fabrika u rasulu pa misevi kolo vode
 
N

Nevjernik

Guest
Lako za malo kapanja bitno on da radi a što koja kap curne lako za to.
Inače ide koliko para toliko muzike kupite traktor od 50000 eura pa neće ništa kapat.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
to im je fabricka boljka ,samo sto to u pametnijim zemljama konstruktori resavaju mane odmah a nasi imt -ovci otprilike svakih 100 god. svi kude te semeringe ili polutke pogotovu. nije mi jasno za ovolike godine nisu mogli preraditi na klasican semering . ovi noviji umesto da budu bolji oni jos gori. sta ces fabrika u rasulu pa misevi kolo vode

Na novim motorima IMT je to rijesio.Bar na onima na kojim sam ja radio.Stavili su radilicu od 549(DM motor).Kalsican semering.Na engleskim(Perkins) je problem kako gdje naletisNeki imaju spage neki klasican semering.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da i svaki masti nakon kratkog vremena kak slozis,meni na 533 je napred mastil i reko novi dihtung a kad tam sve je povezano sa karterom i karter drzi prvi kraj,i majstor veli da ce opet mastit a da mi to predihta trazi 300kn za ruke,to je bilo prije 4god i nisam dal a on i dalje masti i ide,533 je 73god prvi smo vlasnici.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma razumem ja resili su neke stvari samo sto to treba da prodje vremena i vremena da se neko u imt seti nesto pametno da uradi. a sad ih rade ubij boze. izem ti traktor koji ni godinu dana propisa ulje na sve strane. umesto da rade bolje i kvalitetnije da se bar time probijaju na trziste ono izlaze sve gori. svi odlivci su im nizasta obrade lose .ko to i cime da zadihtuje. ali nekome je u interesu da unisti fabriku ko i sve druge dosad a nismo svesni koliko nam znaci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
To kapanje, pardon curenje, je vam je najviše od raspuhanih makina.
Kad je motor donekle, dobro je to neovisno o odljevcima.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da i svaki masti nakon kratkog vremena kak slozis,meni na 533 je napred mastil i reko novi dihtung a kad tam sve je povezano sa karterom i karter drzi prvi kraj,i majstor veli da ce opet mastit a da mi to predihta trazi 300kn za ruke,to je bilo prije 4god i nisam dal a on i dalje masti i ide,533 je 73god prvi smo vlasnici.

Po tvojim postovima ti ili si propali mehanicar ,ili si radoznao covjek.Jedno sam siguran da Gosp. Oficir ja sa tobom ne bih volio uzivo raditi.Iz postova se primjeti da si tezak tip za suradnju.Svaki kvar na tvojim masinama ti je problem cijena dijelova i radova.Ovo sve otprilike zakljucujem po tvojim postovima.Izvinjavam se ako slabo sam procijenio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Po tvojim postovima ti ili si propali mehanicar ,ili si radoznao covjek.Jedno sam siguran da Gosp. Oficir ja sa tobom ne bih volio uzivo raditi.Iz postova se primjeti da si tezak tip za suradnju.Svaki kvar na tvojim masinama ti je problem cijena dijelova i radova.Ovo sve otprilike zakljucujem po tvojim postovima.Izvinjavam se ako slabo sam procijenio.
To je prava mušterija :icon_wink::icon_wink:
Ja takvima ispunjavam želje sa guštom
mafia.gif
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je prava mušterija :icon_wink::icon_wink:
Ja takvima ispunjavam želje sa guštom
mafia.gif

Tacno sa guštom svako ispunjava zelje.Problem je sto za zelje treba imati zlatnu ribicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tacno sa guštom svako ispunjava zelje.Problem je sto za zelje treba imati zlatnu ribicu.

Ja nisam nikakav mehanicar niti cu biti jer nemam prilike,a volio bi da jesam.
Radoznao jesam,i nije mi nista skupo vjeruj mi,kupim i slozim prije nego kaj ode do kraja.
Kak smo se podjelili doma stric je dobil 533 prije nekih 10god mi zetora i jos svasta nesto,al radimo svi sve sa oba traktora i sve je super dok nekaj ne rikne ili pusti ulje ili treba variti,e ja na zetoru to rjesavam bez ikakvog grca i placam a stric je zaduzen za 533 al to bas tak nejde,sve je skupo sve je problem,dal sam mu sic za 600kn da mu bude udobnije jer je orginal popucal prije 1godine i jos ga nije del gore,ulje u motoru mjenja svake 2god jer kao netreba,to kaj mu slini ,pa ja to nemrem gledat al kaj bum to isel dirat kad bu pocel srat i skupo mu sve,ne opere ga ni jednom onda kad nekaj delam s njim ja uzmem minivos i operem ga i podmazem.....

S menom je lako radit jer se lako prilagodim i hocu radit nisam ljen,i nisam skrt a te stvari nemres zakljucit iz nekoliko postova,a ne poznajes me uzivo.
Dao bi ti krvi da sad trebas,a ne poznajem te!!!:(hi):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To kapanje, pardon curenje, je vam je najviše od raspuhanih makina.
Kad je motor donekle, dobro je to neovisno o odljevcima.

Možda na nekima. Dok je stari '89. doteral ganc nov IMT 565 doma iz Zagrebačkih Sesveta i ugasil ga kad ono mlaka ulja ispod njega. Kak su susedi dolazili gledat stroj, tada najjači u selu (samo je zadruga imala velike traktore tada) malo su ostali u čudu zakaj tak curi, pa za par dana s njim u kooperativu u Viroviticu da se to otkloni, tu je bio prvi puta kalan odmah, pa za par mjeseci opet ista stvar, pa onda po isteku garancije kod nekih privatnih majstora i tako svakih par godina i uvjek curi i curi, al se i naradio.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sad si malo bolje pojasnio situaciju.U svakom slucaju sam naglasio da se izvinjavam ako sam pogresno zakljucio.Malo me zbunjuje sto u nekim postovima pitas za neke bez veze kvarove dok u drugim objasnjavas neke malo zapetljanije probleme.U svakom slucaju cestitam ti na radoznalosti i na iskustvu koje si usput naucio .Jeb..ga zivot uci covjeka i onom sto ne zeli da nauci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Možda na nekima. Dok je stari '89. doteral ganc nov IMT 565 doma iz Zagrebačkih Sesveta i ugasil ga kad ono mlaka ulja ispod njega. Kak su susedi dolazili gledat stroj, tada najjači u selu (samo je zadruga imala velike traktore tada) malo su ostali u čudu zakaj tak curi, pa za par dana s njim u kooperativu u Viroviticu da se to otkloni, tu je bio prvi puta kalan odmah, pa za par mjeseci opet ista stvar, pa onda po isteku garancije kod nekih privatnih majstora i tako svakih par godina i uvjek curi i curi, al se i naradio.
Moje životno iskustvo je sasvim drugačije od tvog, ali da tu i tam kapne na svakom je istina i to je "skoro" normalna pojava.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U iskustvo ne ulazim, vama majstorima skidam kapu, al po meni IMR je malo spizdil stvari glede te završne obrade. To je samo moje mišljenje.
Jer FIAT motor proizveden 1977. pa sve do 2010. nikad nije kapnul kap ulja pod sebom kaj govori da nekakva kvaliteta ipak postoji :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Koja završna obrada?
To s tim nema veze, na Fiatu brtvi semering, a na IMR-u špaga i kontra kanali.

Kad smo več kod toga veliki Ursus nema semeringa ni špage ni napred ni otraga. Samo kontra kanale pa ne teče dok ne propuše.
Ali zato on ima ogroman odušak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sad si malo bolje pojasnio situaciju.U svakom slucaju sam naglasio da se izvinjavam ako sam pogresno zakljucio.Malo me zbunjuje sto u nekim postovima pitas za neke bez veze kvarove dok u drugim objasnjavas neke malo zapetljanije probleme.U svakom slucaju cestitam ti na radoznalosti i na iskustvu koje si usput naucio .Jeb..ga zivot uci covjeka i onom sto ne zeli da nauci.

A gle neke stvari nisam nikad moral radit,a neke jesam i vecinom sam stari i ja odradili, a nekaj kaj nisam radil volim prvo ispitat da si kaj ne sjebem.
Posto me mehanika zanima volil sam gledat i pomoc ljudima u selu,pa sam dosta toga zapamtil,i tu sam radi iskustva ljudi,jer teoriju sam ucil u skoli i ima sve na netu o svemu.
O motorima dosta znam i znam kak rade al nisam niti jednog raskopal osim 2taktnih i neznam cake raskapanja i sklapanja,recimo 533 ima predkomore i nema grijace u glavi kaj bi mu olaksalo paljenje,recimo ko golf 2 1.6D. Kaj im nije na imt bilo lakse stavit 4 grijaca? Dok vecina mf ima.
I znam da recimo zetori imaju direktno ubrizgavanje i nemaju grijace i pale po zimi bez frke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh