• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
To bi trebali malo jači federi da poluga nebi nikad klopila po gumi
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ugradnja hidraulicne instalacije na ferka imt 533 za kiper prikelice da li trebam pripazit na nesto prilikom ugradnje kupio sam cijeli onaj komplet cijev i uticnicu...pitam zato da ne potrgam poklopac hidraulike ako je ikako moguce...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Zašarafiš gore i kod kipanja kockicama pripaziš da baš ne rastežeš cilindar do kraja.
Ostalo sve ti je lutrija jer niko od nas nezna dali sigurnjak šteka.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zašarafiš gore i kod kipanja kockicama pripaziš da baš ne rastežeš cilindar do kraja.
Ostalo sve ti je lutrija jer niko od nas nezna dali sigurnjak šteka.

cek a sa kockicam stelam visinu dizanja? ili onom glavnom ruckom inace ruke mi se ne dizu do kraja imaju jos dosta lufta do maksimalnog dizanja ...
 
B

Bobo

Guest
Na imt ti kod kipanja naj prije podizne poluge idu gore i tek onda ulje ide u kipanje. Mozda si kipao nesto s ursusom pa si navikao da to mozes fino dozirati i da kipa radi "instantno" bez da se poluge ikud micu.

Samo pripazi kao je i muhanicar napisao da cilindar ne izvlacis do kraja i sve ce biti ok. kockicama se kipa posto one nemaju kontrolu visine pa kad se poluge podignu do kraja pumpa i dalje tjera ulje sto kod "kuglice" nije slucaj. kuglicom mozes kipati jedino ako zabravis poluge u donji polozaj a to je vec zajebancija veca nego kipanje kockicama...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Na imt ti kod kipanja naj prije podizne poluge idu gore i tek onda ulje ide u kipanje. Mozda si kipao nesto s ursusom pa si navikao da to mozes fino dozirati i da kipa radi "instantno" bez da se poluge ikud micu.

Samo pripazi kao je i muhanicar napisao da cilindar ne izvlacis do kraja i sve ce biti ok. kockicama se kipa posto one nemaju kontrolu visine pa kad se poluge podignu do kraja pumpa i dalje tjera ulje sto kod "kuglice" nije slucaj. kuglicom mozes kipati jedino ako zabravis poluge u donji polozaj a to je vec zajebancija veca nego kipanje kockicama...

A kada zablokiram poteznicu na rudo od prikolice znaci ruke nece doci u visoki polozaj da li ce taj sistem funkcionirat?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kada zablokiram poteznicu na rudo od prikolice znaci ruke nece doci u visoki polozaj da li ce taj sistem funkcionirat?

Hoće ali opet moraš paziti kad kipu digneš do kraja ja imam namontiran ventil od viličara sa dvije ručice kocku dignem do kraja kad traktor digne poluge radim sa dvije ručice koja mi treba za balirku kad koristim berač kipam bez ventila avako kako ćeš ti namontirati opet dignem kocku do kraja i kad bunker digne skroz samo stisnem kuplung malo pričekam da iskipa i pustim kocku .:(emo):
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Na imt ti kod kipanja naj prije podizne poluge idu gore i tek onda ulje ide u kipanje. Mozda si kipao nesto s ursusom pa si navikao da to mozes fino dozirati i da kipa radi "instantno" bez da se poluge ikud micu.

Samo pripazi kao je i muhanicar napisao da cilindar ne izvlacis do kraja i sve ce biti ok. kockicama se kipa posto one nemaju kontrolu visine pa kad se poluge podignu do kraja pumpa i dalje tjera ulje sto kod "kuglice" nije slucaj. kuglicom mozes kipati jedino ako zabravis poluge u donji polozaj a to je vec zajebancija veca nego kipanje kockicama...

Prisarafio sam crijevo za kipanje i prvo sam probao sa kockicama to je meni komplicirano i ruke mi odu u zrak do neba skoro nefali puno, drigi puta sam kipao tako sto sam zablokirao poteznicu na rudo i odlicno to radi jedino moram ugradit neki ventil da zatvorim propustanje ulja jel naravno kad ugasim traktor kistra od prikolice pada...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,726
Pozdrav,zanima me ako mi neko moze izjeriti duzinu lanaca koji idu od onih nosaca oko kardana pa do donjih poluga sa unutarnje strane,radi se o 539.. oni ne dozvoljavaju da poluge lupaju po kotacu.

traži od zetora za poluge orginal, jedan ti je 15 kn, 2 ti trebaju, s jedne strane imaš kao na privjesku za ključeve, a s druge strane kuku i sam zakačiš jedan za drugi na sredini, feder je jak a lako se rastavi kad trebaš kardan
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ljudi može mala pomoć, nakon problema s s lijevim stražnjim kotačem, došli su problemi sa desnim kotačem. Primjetio sam ima dva tjedna da mi traktor napravi kao neki tup kad nailaziš preko rupa i kad mu mijenjaš nagibe preko neravnina i rupa, isprva sam mislio da poluge to klapaju, zato što mi zacima cijeli traktor, a kako su prolazili dani počelo mi je dodijavati, pa sam jučer pogledao što je tačno, stegnem poluge da se ne mrdaju kad idem preko neravnina da vidim jeli to one rade, kad ono one nisu. I tako ja danas uhvatim malo slobodna vremena i nabijem nogom desni kotač s unutarnje strane, kad on uradi baš taj tup, e onda mi je postalo jasno da to on radi, pa sad mi se sve čini da mi to sto radi kao unutar prijenosa kao da mi nešto ne drži dobro poluosovinu ili je se izila poluosovina gore na vrhu gdje ulazi u prijenos pa klapa tamo. Jeli takvo što moguće? Šarafi oni što drže kotač su dobro stegnuti, i onih 12 unutarnjih isto. Pošto ću mu ovih dana i onako štelovati kočnicu na njemu ide na dizalicu taj kotač nakon što završim poslove sa njim, na što bih možda trebao obratiti pozornost, jer mislim skidati komplet kotač s poluosovinom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Trebaš smanjiti lut vađenjem pločica ispod anker ploče
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,385
Odigni ga i vidi ima li tocak lufta,najvjerovatnije ti je lezaj otisao.Imao sam istu situaciju,takodje sa desnim tockom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I moj 533 ima na desnom kotacu malo lufta vec godinama kad primim gumu gore i klimam napred nazad cuje se tup tup.
Ja mislim da je to od oranja i nosenja kose s desne strane godinama.
Najvjerojatnije lezaj.:icon_scratch:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako se cahura koja drzi lezaj nije promjerila mozes nastelati lezaj.Kad skines polusovinu vidjeces distanc ploce.
To izgleda ovako.Najbolje se stela kad je citav zadnji stel dignut.


Uploaded with ImageShack.us
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ako se cahura koja drzi lezaj nije promjerila mozes nastelati lezaj.Kad skines polusovinu vidjeces distanc ploce.
To izgleda ovako.Najbolje se stela kad je citav zadnji stel dignut.


Uploaded with ImageShack.us

To misliš na taj ležaj tu na slici i njegovu tu cahuru što ga drzi? Znam za te distanc ploče, znači trebao bi onda nekog mehaničara koji se razumije u to štelovanje ili bi ja mogao sam od oka kao što sam učinio kod lijevog točka, tamo mi je super ispalo sve, nema nikakvog klapanja ni ikakvog lufta. Kad uhvatim slobodna vremena skidam to sve i detaljno cu pregledati stanje, pa vam javim u čemu mi je bila kvaka

Usput, hvala svima na odgovorima i pokušaju da pomognete :icon_wink:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav!
Danas mij je na 539 otisla pumpa goriva. Pomjesal je gorivo i ulje. Koja je vasa preporuka? Mijenjati pumpu ili membranu. Ova je jos uvijek prva a cujem od ljudi da zamjenske nisu neka sreca.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
Pozdrav!
Danas mij je na 539 otisla pumpa goriva. Pomjesal je gorivo i ulje. Koja je vasa preporuka? Mijenjati pumpu ili membranu. Ova je jos uvijek prva a cujem od ljudi da zamjenske nisu neka sreca.

Ja imam isto problem s ac pumpom.. nije pomjesal gorivo i ulje ali pocela mi je pustat na sve strane odjednom.. a nigdje nista se neda vise pritegnuti.. pa sam mislil da kupim novu a isto sam skeptican u vezi kvalitete..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pozdrav!
Danas mij je na 539 otisla pumpa goriva. Pomjesal je gorivo i ulje. Koja je vasa preporuka? Mijenjati pumpu ili membranu. Ova je jos uvijek prva a cujem od ljudi da zamjenske nisu neka sreca.

Ako su ti u redu ventili, promijeni samo membranu, Ako staviš tursku, za koji dan če ti početi puštati na osovinici ulje, onda češ morati i tako od stare staviti donji dio. Osim ako nađeš u trgovini neku kvalitetniju pumpu, onda cijelu mijenjaj (Teleoptik npr)
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,437
Ja sam bio promjenio mebranu i za manje od mjesec dana je ponovno procurila i zatim sam kupio pumpu, čini mi se hrvatske proizvodnje i za sad je dobra, nekih mjesec i pol dana je, kako će se pokazati, to će mo još vidjeti..
 

Najnoviji postovi

Na vrh