• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Poslikaj komplet motor s obadvije strane, to i mene najviše zanima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Evo jedna mana Imt-a 539... došao čovjek danas kod mene da posudi malčer i zakačio on njega i treba staviti kardan, a ono neće i šta je kratka kardanska osovina na traktoru i kardan nema mjesta da "sjedne", a ja sa Zekom 3511 kopčim bez ikakvih problema.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nema taj motor veze s 533, to garantiram, to je motor od 539 gore i točka. Možda je tak došel tvornički, možda je netko privatno mjenjal to je sad manje bitno, al uglavnom to s 533 nema veze, čim sam ga videl sve mi je bilo jasno.
More na pločici i naljepnici pisati bilo kaj, al motor definitivno nije od 533.


tako je, taj motor nema veze sa imt533, i nikad nije bio ugrađivan unutra......možda je to i 539 sa papirima od 533, i toga sam viđao.......al ovo se nije nikada ugrađivalo......motor pošto ima roto pumpu, može biti da je i od 540, sa imr motorom, jer 539 do 90 i neke je imao klipnu pumpu........

poslikaj kako stoje dizne na motoru......:(handshake):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Dize stoje isto i na 533 i na 539 i na 540 i na 542.
Razlika je jedino kaj sve osim 533 imaju povrat goriva u rezervar.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pomislio sam da možda nestoje "ukoso".......

al to je netko ugradio motor na 533......nema veze, bitno da radi......i da zarađuje....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, pomislio sam da nije možda od njega........

al koja kombinacija, baš malo čitam, klipovi od 533, a roto pumpa.......pa koliko konja ima to čudo......:icon_eyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A kaj on zna kaj su na strojnoj nametali u njega.
mogli su mu reči kaj su hteli.
Da bum iskren neznam napamet koja je vanjska mjera pikse od 533, a koja od 539 (nejde mi se sad provjeravat) i dali uopče ta piksa ide u taj blok :icon_scratch:
Nije ni bitno, čekamo slike, ali sam 99% da je to M33 motor
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Veli taj covjek da je jak ko 539 i nema gusenja samo reze i dimi crno jako na opterecenju.
Sutra mu vozim motorku pa cu poslikat cjelog pa stavim slike.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo danas bio kod vlasnika i veli da su ga novog kupili 76 u vrbovcu.
Auspuh mu je od prvog dana gore pise u papirima 533,jedino kaj je on maknul onaj deilter ulja od 533 i uradil ovaj od 539 kaj ima kljuku prema dole,motor nikad nije mjenjan ni diran do lani kad je radena generalka i nova glava.
Veli da dosta ima gore indijskih djelova,dinamo je bil indijski ,anlaser pumpa vode,ac pumpa....imal je i kompresor,al je pocel ruziti prije dvije godine pa ga je skinul.
Evo slikica.





















img
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Heheh...te priče mogu objesiti mačku o rep :)

Pa to je gore najklasičniji M33/T motor koji se ugrađuje u 539-540-542, apsolutno nema nikakve veze s 533 motorom.

Zadnji kraj bi bil definitivno 533 jer vidim da na odljevku mjenjača i transmisije piše ITM, a to je stari naziv tvornice iz doba kad su se radili 533 i sklapali englezeri u njoj.
Točno takav isti motor s tom vrstom alnasera sam imal ja na mom 540 koji je prodan.

Baš zanimljivo, izgleda da je sve tvorničko, a po godinama nebi štimalo.

Od koje godine se rade prvi IMT 540??
Od koje godine se radi prvi IMT 539??
A koje je godine napravljen zadnji 533??

No vrlo lako je moguća sljedeća situacija u koju sam siguran jer imam jedan traktor iz tog doba.
Moj IMT 540 s FIAT motorom je 1977.g., a tih godina kad ga je djed kupoval bilo ih je sa običnim rakovičinim motorom i ovi s fiatom. Tak da je vrlo lako mogće da je koji tadašnji motor iz rakovice uletio i na mala kola, odnosno 533 kakv imamo gore na slikama, to bi po meni bila jedina mogučnost jer su se tada ti motori več radili.
To je ista situacija kak se može naći Fiat motor na malim kolima od 533 i na večim kolima od 540.
Tak se isto našao i ovaj Rakovičin motor na malim kolima od 533, dal je slučajnost ili narudžba to neznam, ali tako je.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja se slazem s @Šananom najvjerojatnije neka narudba ili nesto pa je mali dobio motor od 540 druge solucije nema ako je tak orginal kupljeno!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
On je dosel u ducan i biral i odabral taj jer je jedini imal auspuh gore i pod533 se klasira.
Bilo je jos indija u kombinaciji s italiom i cisti talijan fiat i cisti srbo,u njegovom selu imaju dvojica imt533 mjesani djelovi fiat s puo indijskih djelova i pisali su ulje na sve strane nakon 1.god rada.
Njegov je napravil skoro 7000rs i generalka a ni ga bas cuval.

Ocito mi ni nismo svjesni koje je sve kombinacije radila tvornica da bi mogla snabdjet toliko trziste i potraznju pa su ugradivali sve i svasta da bi uspjeli namjenit toliku potraznju u to doba od 73-80god.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oficir, apsolutno sve je moguće naći, nekada je to bio ponos Yugoslavie, a ne sada, svakakve su kombinacije bile u igri.
Zamislite samo, jedna tvornica motora -IMR- radi motore za svoje traktore, za IMT i za Zmaj, koje su to količine morale biti isporučivane, normalno da je svašta moglo uletjeti.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma stavljalo se svašta kaj se stiglo...evo ja sam baš jučer vidio na cesti piše na njemu 533 a gledam i čudim se vidim motor 4 cilinda,dođem do njega ,baš je gazda izašao i odma je skužio što gledam,kaže motor su gore stavili od tamiča i sad ide ko zvjerka,jedino je malo prelagani...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Po ovom katalogu imaju dvije verzije 533.Katalog je od 1976 godine.
53l.png


Obe verzije kako pise mogu se isporuciti u vise varijanti.Ovisi o zahtjevu kupca.
rhoh.png
 

Najnoviji postovi

Na vrh