• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ima još uvijek za kupiti tih čašica.Ja sam kupio pred par mjeseci i ugradio na torpeda.45 kuna košta,malo je reći da sam se preporodio.Sva voda ostane u njoj i filter mi traje već dosta duže nego što je to bilo bez čašice.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Otišla ac pumpa. Možda da probaš otvoriti poklopac pa ako je kakva smet pod ventilom izvaditi ju van, ali ako je ispal ventilič u smeče s njom.

Uzmi bilo kakvu samo nemoj IPM, mislim da i to privatnik radi. Jeenostavno svaka treča je možda dobra ali ni ta nije dugog vijeka.

Ja sam ugradil novu IPM AC pumpu na 549 kad mi je crkaval i evo već 3 godine bez ikakvih problema radi..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Ja sam ugradil novu IPM AC pumpu na 549 kad mi je crkaval i evo već 3 godine bez ikakvih problema radi..
Ja tebi vjerujem, ja sam pak ugradil kolegi i ispali su ventiliči nakon 6 mjeseci, onda sam od dvije slozil jednu.
Kasnije sam drugom kolegi ugradil novu, nespravnu. Najprije su ju u dučanu "popravljali" a onda su zaključili da mi daju novu. Ta nova je curjela na membrani, vratil sam ju a trgovac, također moj kolega, me usmjeril da IPM pumpe ne uzimam jer imaju brdo reklamacija. I sam to nisam mogel vjerovati kad sam ćital prije par godina na ovom forumu da IPM nije ko nekad ali nisam vjeroval dok se nisam opekel.
Uzel sam neku tursku ili talijansku i eno je, još pumpa.


Kaj se tiče razlika 533 - 539, ako se ja ne varam nisu iste capice tak da po mom ne paše.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
ja sam par ipm stavio sve su radile.
Kod sebe sam skinuo jer su slinule i stavio slovensku.
I isti bog i ta slini
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Kupljena nova, na njoj piše teleoptik Jugoslavija, takva je i stara, 250kn. U trgovini imali tu i tursku za 150kn, otac već htio uzeti tursku, međutim veli da taman bio uz njega drugi kupac koji mu rekao da nek ne kupuje tu, da se njemu raspala nakon mjesec dana. Za sad sve ok, vidjet ćemo koliko će izdržat, za staru nemam pojma od kad je.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ima još uvijek za kupiti tih čašica.Ja sam kupio pred par mjeseci i ugradio na torpeda.45 kuna košta,malo je reći da sam se preporodio.Sva voda ostane u njoj i filter mi traje već dosta duže nego što je to bilo bez čašice.

Koliko ti onda radiš s tim traktorom ako si se u samo par mjeseci preporodil? Ja sam na svojeg bivšeg 533 pometal nove filtere prije 4 godine i evo sad ga prije mjesec dana prodal da nisam ni pipnul ništa...

Kupljena nova, na njoj piše teleoptik Jugoslavija, takva je i stara, 250kn. U trgovini imali tu i tursku za 150kn, otac već htio uzeti tursku, međutim veli da taman bio uz njega drugi kupac koji mu rekao da nek ne kupuje tu, da se njemu raspala nakon mjesec dana. Za sad sve ok, vidjet ćemo koliko će izdržat, za staru nemam pojma od kad je.

Pretpostavljam da niste uspoređivali na kojoj dubini capica pocinje pumpati i prema tome odradili debljinu dihtunga??? To je cesto razlog kaj pumpe kratko traju, barem po mojem skromnom iskustvu...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Gajtane taj traktor radi više od 500 sati godišnje.Ali nije stvar u tome koliko radi nego u tome da je na torpedu filter goriva okrenut prema gore.I gorivo dolazi odozdo i izlazi iz filtera odozdo.I kad dođe voda i smeće te rupice se zaštopaju i filter zahrđa zbog vode i ne propušta gorivo.U zimi se ta voda smrzne i normalno da gorivo ne ide ni u filter ni iz njega.U tome je stvar!Bez čašice je filter trajao maksimalno 2 mjeseca a sad sa njom već tri puta duže.Ovako sva voda i vidljive nečistoće ostaju i čašici jer i ona ima svoje sitno sito koje se samo očisti.O tome pričam!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
@ Majok, Torpedo ima plastični rezervar. Znači smeče definitivno nema odakle doči več ga očito natočiš u rezervar. Isto tak je i sa vodom, toliko kondezacije nema da se toliko nakupi u tak kratkom vremenu.
Da se razumijemo, ne velim da čašica ne valja aĺi po svemu sudeči ti imaš problem s utakanjem nečistoča u rezervar.

Ima kolega isto Torpeda pa nema takvih problema. Neznam koliko sati godišnje radi ali radi dosta jer ide uslužno i pomalčira 100-200 rali godisnje. Jednom godišnje mjenja filter i nema problema.
To kak filter stoji nema nikakve veze ako je filter takav kakv treba biti u njemu ostaje sve dok se ne zaštopa i makina se ugasi.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Neznam koji torpedo ima plastični rezervar ali moj ima metalni,4006.Smeće ne točim namjerno u njega a ako ga i točim.A položaj filtera ima itekako veze pogotovo u zimi kako sam i rekao.Voda se smrzne dolje i napravi se čep,i onda pomaže samo skidanje boga i svih svetaca na nebu i pod zemljom i grijanje filtera toplom vodom.Filter bi trebao biti okrenut prema dolje kao i na drugim traktorima tako da voda i krupne nečistoće ostaju u dnu filtera.Od kad je čašica gore ja nemam više apsolutno nikakvih problema
http://imagizer.imageshack.us/a/img924/9610/uSIF3k.jpg

Evo da vidiš o kakvom smeću pričam i o kojoj količini vode,nakon par tjedana poslije čišćenja.I pogledaj položaj filtera i gdje onda to sve ostaje u filteru.I normalno da se tu u dnu i smrzne i blokira gorivo

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/6774/q2a12j.jpg
Evo i "plastičnog" rezervara,nisam znao da se može variti čelik na plastiku
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
@ Majok, Torpedo ima plastični rezervar. Znači smeče definitivno nema odakle doči več ga očito natočiš u rezervar. Isto tak je i sa vodom, toliko kondezacije nema da se toliko nakupi u tak kratkom vremenu.
Da se razumijemo, ne velim da čašica ne valja aĺi po svemu sudeči ti imaš problem s utakanjem nečistoča u rezervar.

Ima kolega isto Torpeda pa nema takvih problema. Neznam koliko sati godišnje radi ali radi dosta jer ide uslužno i pomalčira 100-200 rali godisnje. Jednom godišnje mjenja filter i nema problema.
To kak filter stoji nema nikakve veze ako je filter takav kakv treba biti u njemu ostaje sve dok se ne zaštopa i makina se ugasi.

Ja bi rekel da je problem u laganom trolanju, odnosno piši da se piše sindromu...

Bez uvrede..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kod mene nikad problema sa vodom. Nikad ne sipam plavi direktno u rezervoar traktora, več u par pocinčanih bačvi od 200L, horizontalno sa slavinom 3/4". Tamo odstoji barem 3 mjeseca.
Ja nisam nikada ispustio iz čašice vodu jer nije nikad ni bila.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Mi imamo dvije plastične bačve od 1000 litara i iz njih točimo gorivo.Pipe su skroz dolje u dnu tako da sva voda završi u rezervoaru dok se toči.A i Hodakovo gorivo je ekstra kvalitete pa je doživljaj dodatno "pojačan".Bačve su kupljene nove novcate,ništa nije bilo u njima prije goriva i nakon par godina već iznutra ima taloga na stranicama da se može prstom guliti.Kao ona korica na kuhanom mlijeku izgleda
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Majok, nagni bačvu malo unazad za nekih 3 cm ili više da pipa bude malo povišena. Voda MORA ostati u plastični rezervoar.
I uz to preporučao bi ti da promijeniš benzinsku postaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Neznam koji torpedo ima plastični rezervar ali moj ima metalni,4006.Smeće ne točim namjerno u njega a ako ga i točim.A položaj filtera ima itekako veze pogotovo u zimi kako sam i rekao.Voda se smrzne dolje i napravi se čep,i onda pomaže samo skidanje boga i svih svetaca na nebu i pod zemljom i grijanje filtera toplom vodom.Filter bi trebao biti okrenut prema dolje kao i na drugim traktorima tako da voda i krupne nečistoće ostaju u dnu filtera.Od kad je čašica gore ja nemam više apsolutno nikakvih problema
http://imagizer.imageshack.us/a/img924/9610/uSIF3k.jpg

Evo da vidiš o kakvom smeću pričam i o kojoj količini vode,nakon par tjedana poslije čišćenja.I pogledaj položaj filtera i gdje onda to sve ostaje u filteru.I normalno da se tu u dnu i smrzne i blokira gorivo

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/6774/q2a12j.jpg
Evo i "plastičnog" rezervara,nisam znao da se može variti čelik na plastiku
Imaju neki modeli pa me poneslo, mislil sam da i ti imaš večeg.

Znam kak izgleda kombinacija filtera na večini starijih Dajčeva. Ja da imam takve probleme bi okrenul filter, tj ugradil drugi, jeftiniji, lakši za održavanje....
Mi imamo dvije plastične bačve od 1000 litara i iz njih točimo gorivo.Pipe su skroz dolje u dnu tako da sva voda završi u rezervoaru dok se toči.A i Hodakovo gorivo je ekstra kvalitete pa je doživljaj dodatno "pojačan".Bačve su kupljene nove novcate,ništa nije bilo u njima prije goriva i nakon par godina već iznutra ima taloga na stranicama da se može prstom guliti.Kao ona korica na kuhanom mlijeku izgleda
Vidiš da imaš problem, tj da utačeš smeče i od tud problemi :eek::
Hodakovo gorivo nebum komentiral....
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Promijenjena je benzinska,od sada će iz Nacionala voziti gorivo.Razmišljao sam da ugradim neki filter tak kak ti kažeš da je jednostavniji.Ali je problem što je na istom nosaču filter od ulja i od goriva pa bi to bila skupa i komplicirana manipulacija.Ovak sam se odlučio na čašicu,po uzoru na imt.I evo radi perfektno.Hodakov plavi dizel u zimi nije plav nego postane žut kao sirutka :icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Ostaviš gore taj filer, počepiš ulaz i izlaz, a na sebi prigodno mjesto ugradiš filter od naprimjer golfa jedinice.... mogu ti ga i pokloniti, barem toga ima. Imam kučište s grijačem, klasično i jedno na kojeg paše imt uložak a to je s pumpicom, možda ima kakvo i od citrača s pumpicom.
I imaš filter dole, ako kupiš takav filter imaš i mogučnost ispusta taloga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Sutra ti poslikam pa biraj kaj ti paše. Poklon stiže čim odabereš.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Moj fendt ima kao neki kao predfilter koji se ubaci u šlauf(šlauf iz rezervoara se prereže na jednom mjestu i samo se šlauf natakne na taj predfilter) i nikad sranja nisam imo sa nečistoćama u filterima i zaštopavanjem AC pumpe. Makar i dizel na petrolu je vrhunski :icon_thumright:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma nemoraš mi poslati,imam tu kod sebe na lokalnom otpadu tih kučišta na stotine.Tu sam našao i za ovaj motor na mlinu.Ali hvala ti svakako
 

Najnoviji postovi

Na vrh