• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hmm, neznam baš da se tu kaj ima dotezati, prije bi rekel da se nekaj mora zamjenit. Ili misliš da je samo matica? Ono ko puž volana ili?Ma baš mi to smeta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ko što su ti i ostali rekli, taj volan je mila majka kakvih ima.
Dotegnuti se da konusna matica koja se nalazi na stupu volana. Da bi to napravil treba skinutu kolo volana... a tebi ako se kaj mjenja ti mjenjaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A bum probal pritegnuti, al ne kužim zakaj nebi bilo bolje ak se kaj da promjeniti?
Zato jer nemaš kaj promjeniti. Ti možeš staviti nove segmente, nove čahure, novi puž i pužno kolo, novu maticu i ništ nebuš dobil. Jedino se bu najvjerojatnije lakše motal.
Kak veli ZJ, premali je luft, a ti bi očito veči htel imati....

Ajmo ovak. Skini krajnike s gurajučih spona volana i vidi kolko imaš lufta na čahurama. Nakon toga nek neko drži jednu sponu a ti probaj gurati drugu sim tam i vidi kaj se događa i gde se klima. Dal na konusnoj matici ili na segmentima. Puž nebuš mogel provjeriti dok ne rastaviš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Svi dijelovi koje sam ti ja spominjal da provjeriš su vezani za kutiju volana.
Nisam spominjal spone rukavaca ni krajnike, samo sam napisal da ih trebaš odvojiti na gurajučim sponama.

Znači, to je moj domet a dalje nek ti objašnjavaju yutuberi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Šaraf koji ide kroz kučište volana. Pogledaj s druge strane dali je još unutra.
Tu ti (ako me slika ne vara) fali i jedan limeni poklopac ispod gurajuče spone.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To ti je obični šaraf 12mm samo kaj bi u orginalu trebal biti fini navoj.
Jel ga vidiš s druge strane ili je skroz ispal van?
 

Najnoviji postovi

Na vrh