• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znači fali mi ovaj poklopec?
Zgubil sam ga negde, kaj ima ko za prodati?

IMG_20200415_163335.jpg
Je tu je šeraf, skoro je cjeli vani.
Kak je prešel van to samo dragi Bog zna.
Ali ajde tu je, bum to žašerafil.
IMG_20200415_163542.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Tak je, fali s druge strane. Ima toga za kupiti po dučanima.
Ako ti je to sad problem za nabaviti onda zrežeš (ili daš istokariti) takav poklopac od 2mm lima ali da je u promjeru veči za 1-2 mm. Staviš ga na cijev koja paše po vanjskom promjeru i udubiš ga s izbijačem, ako imaš prešu moreš ga i s večom kuglicom stisnuti. podlepiš ga s diht masom, upucaš ga u rupu i onaj ispupčeni dio malo vratiš nazad da se zacvika u kučištu volana.

Usput sad provjeri i ostale šarafe da se nisu otpustili.
Ove dva kaj idu skroz kroz kučište (ključ 19 i 22) stegni muški, a ona ostala dva (ključ19) stegni nježno jer su zašarafljeni u aluminij pa da ne zvlečeš navoje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Fala ti puno, bum to probal kupiti ak sad ima u kojem dućanu kaj mi je blizu, a ovo bum dotegnul kak si rekel. 👍😉
Nego da još pitam kak je tu sa lamelom, je kaj komplicurano ili sve ko na autu? Pošto sam ja sad dobil traktor taj htel bi ga u neki red dopeljati. A mislim da je lamela gotova, ili se da naštelati kaj visoko prima? Znači odma čim stisnem prima, je to ok ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Slično ko na autu samo kaj ima dve lamele (mislim da si negde napisal da je riječ o 539).
To kaj odvaja visoko ne mora značiti da je lamela poderana. Ako normalno odvaja i ne klizi za sad ostavi kak je.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Jeeee. Pa v tome je štos. Dok je oprani onda ideš v drugoj na ler gasu v gorice, uživaš u suncu i zelenoj prirodi.

Dok je zmazani, onda samo gas, da te niko ne vidi, a ionak ti čez zamusikane šajbe nemre sunce probit, a jedino zeleno kaj vidiš je mahovina koja se pomalem lovi po njemu.
Traktor mora bit ponos svakoga gazde, a i morti ga kakva puca škicne😉.

Naj zamerit prijatelj ja ti volim, ovak malo, zajebanciju tirat.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma kaj bi zameril, bok sveti da ima još ljudi kaj im je do zajebancije 😉ali kak velim kad idem u trsje kolotečine blata su mi do pol zadnjih kotači skoro.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav, znam da je bilo negdje ali ne mogu naći.

Imt 539 pumpa visokog pritiska ? Klipna, gdje se naljeva ulje ?

U regulator ? Kakva je procedura izmjene ?

Dal ide i u samo tijelo pumpe ? Kako se to mijenja ?

Traktor je relativno kratko kod mene, a na 542 je roto koja ne traži izmjenu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Točiš na čep označen zelenom strelicom, a kontroliraš na čep označen crvenom strelicom.
Isto tak skineš ovaj poklopčić označen zelenom strelicom kaj ga drže dva vijka ključ 10 i točiš ulje dok ne počne na cijevčicu iza boš pumpe curjeti čisto ulje.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Hvala Muha :), to bi trebalo kod svake izmjene ulja raditi ?

Ulje u regulatoru prvo ispustim negdje ili ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Samo toči, ulje je teže pa sjeda dole a nafta se diže i izlazi van. Znači, kad krene ulje to je to.
A trebalo bi kod svake izmjene ulja, samo kaj to niko ne dela.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel funkcionira na 539 ono da dok digneš i pustiš da prebacuje markire, jednoradni cilindar na Olt sijačici?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas išel kupiti flaks za kosilicu pa odma kupil lajtung od nafte, samo mi nije jasno kaj nema nikakvih drugih nego ovih ko od vodokotlića?
Kvaliteta je ravno nula.
IMG_20200417_191732.jpg
Ovaj mi kaplje kaj ide od ace pumpe na filter.
Pa ga sutra moram zamjeniti. I ak stignem bum ga i opral. A i ova čašica mi puna smeća moral bi ju očistiti.
IMG_20200417_191847.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh