• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pozdrav, znalci može pomoć?

539 u oranju naletio na tvrdu zemlju i poskočio i sada fino podešavanje ili spušta ili podiže do kraja. Velika ručica radi kako treba. Što da pogledam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Pogledaj da nije pukla balansna opruga u repu hidraulika.
 

Opg tica

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
6
Gledo sam sve al nigdje nista nisam primjetio,traktor normalno radi,cim ga gasim zazvoni kod ventilatora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Kad je ugašen proklimaj malo rukom vodenu pumpu držeči za pera ventilatora.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Što se tiče čašice za gorivo, teško da ćeš zaustaviti da bali jer su mnogi pokušavali.. To ti je isto kao naprijed na remenici ili na sredini traktora. Pa čak je inžinjer znao da će kapiti te na sredini imaš jednu rupicu i na njoj žica preko koje se cijedi ulje. Eventualno prije nego sta dođeš na tehnički ako budeš registrirao od dole kao i ja prođi sa starom krpom da ne kapi tih 10ak minuta kolko već bude. I ne bacaj novce na gluposti- ako budeš radio instalaciju, radije radi od svojih kabela nego kupiti gotov set jer su užasno loše kvalitete.. možeš sa povećalom prekidat žicu...

Ne razumijem kaj je tu problem da ne curi na AC pumpi? Jednostavno se zamijeni cijela AC pumpa ili se promjeni dihtung čašice, ja sam pak imo slučaj da mi je na 539 pukla AC pumpa i zato je curilo. Curenje iz sredine ili naprijed na remenici je najčešće problem da se zajeo dosjed na radilici i da zato pušta, na 549 mi pak ne curi ulje doslovno nigdje jer je motor generalno obnovljen, osim goriva na boš pumpi, a to mislim da curi na dihtungu što je ispod boš pumpe.
 

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
mijenjao sam crijeva goriva na imt 533 onako kako je muha objasnio i stvarno je dobro to s gumenim crijevima samo sad kd sam ozračio i upalio traktor nakon malo je radio kad sam ga ugasio nakon sat vremena je počeo kapati naftu na boš pumpi na cjevčicu iberlaufa nije to puno ali me zanima dali je to normalno jer dosad nije kapalo
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Zanima me sjedalo za IMT 533.
Cijene se krecu od cca 300 kn pa nadalje,
kakva su iskustva sa tim sjedalima po 300 kn,valjaju li cemu?
Traktor ne kosristim cesto pa bi me zadovoljilo i ovo jeftinije.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pogledaj da nije pukla balansna opruga u repu hidraulika.
Hvala na odgovoru, skinuo sam poklopac pošto mi se to prvi put dogodilo. Na kraju je bilo do ventila koji se zaglavio(preskočio), što sam mogao odglaviti i sa strane. Sada znam.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ja nisam videl ni jednog s hidraulicnim volanom.
Ja ih imam 2 kom doma i ovaj stariji se dosta tesko mota, al tu je razdrt cijeli prvi kraj i sam volan dosta ima lufta.
A ovaj noviji, toga nikad nisam s dvije ruke motal, upravljam s njim ko da ima hidrauliku, znaci sve je do ispravnosti i ako je sve full ispravno, mislim da ne treba hidraulicni volan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh