• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
Čekičem, veči je problem staviti nove jer su malkice predugački ali i tome možeš doskočiti ako glavu s jedne strane malo obrusiš.
A možda naletiš u dučanu pa ti daju tih par mm krače i nebu problema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,140
A dok budem stavljal nove, posto ih ne mogu nabiti s one strane, da ih povucem s maticom van?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,140
Muha, hvala.
Bas mi je zal kaj se ne vide vise slike obnove od 539 u temi Maturski rad.
Moj 82. g vapi za takvom obnovom, motor mu je jos super i to nebi diral, eventualno dizne i ventile pregledati.
A i limarija mu je dobra i nebi ga farbal, ovo ostalo bi sve trebalo slagati.
Prednji kraj, lamele, kvacilo, volan i jos tih par sitnica.
A sam da se toga primem, ne znam bas, nemam ni vremena, ni svega potrebnog alata, a ni dosta znanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
Žal je i meni, neznam, več sam razmišljal da ih ponovno postavim s nekog drugog servisa.
A možda da dodam i još koji uradak u temu koji se u međuvremenu napravil.

A kaj se popravka tvojeg tiče. Ne treba tu neznam kaj alata. Najbitnije je vrijeme i volja.
Kad odlučiš tu smo da ti pomognemo ako negdje zapneš.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kad ste vec kod šerafa na kotačima, jel znate možda di se mogu kupiti normalne matice za kotače? Jer ove kaj su u mom dućanu su koji mm manje, mislim na krunu matice kak se vidi i po slici.
24776
24777
Zanemarite hrđavu felgu...
 

Srecko

Novi član
Tu od
11 Tra 2020
Poruka
4
Pozdrav, pitanje koje su mane na traktor Imt 539 i kvarovi, koji su bolji 533 ili 539
 

Srecko

Novi član
Tu od
11 Tra 2020
Poruka
4
Pozdrav, pitanje koje su mane na traktor Imt 539 i kvarovi,

Sta treba gledati na polovan traktor Imt 539 pre nego sto ga kupim, da bi bijo siguran da je potpuno ispravan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
Kad dođeš k traktoru prvo se primaš za volan i gledaš koliko ima lufta upravljački mehanizam.
Pališ i ostaviš da se ugrije motor i usput ogledavaš uokolo dali je blok varen, jel motor ispušta kakve zvukove, kakav dim je na auspuh, a kakav na odušak, struja ima ili ne i kaj radi od toga kaj ima, hidraulik kak radi, dali odvaja drugi stepen...
Onda se malo provozaš da vidiš kakvi su sad dimovi na auspuh, kakvi se zvukovi sad javljaju, kakav mu je odaziv na gas.
Vratiš se nazad i malo proklimaš zadnje kotače da vidiš jel ima luftova na polusovinama, isto tak proklimaš i prednje kotače da vidiš luftove na rukavcima.
Provjeriš jel ima kakvih curenja ulja ispod njega, tragove silikona po njemu (akom ih ima znači da su tu bili i popravljali).
Onda si ga još malo škicneš jel ti oku ljep i to ti je uglavnom to.

Potpuno ispravan 539 buš teško našel, a i kad ga najdeš on bu imal masnu cijenu.
Nebi bilo loše (ako se baš prevše ne razumiješ) da platiš ili nađeš nekoga ko zna ili ko takav traktor ima.
 

Srecko

Novi član
Tu od
11 Tra 2020
Poruka
4
Iskreno nisam imao do sad traktor, malo se razumem ali vodicu jednog mehanicara koj se razume naravno ako ima vremena ako ne idem sam,hvala ti puno druze velik pozdrav...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
Ovo na videu nije luft, to je na IMT normalno.
Eventualno malo da dotegneš na konusnoj matici ispod volana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh