• PoĆĄtovani posjetitelju, za koriĆĄtenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlaĆŸemo ti da se registriraĆĄ. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaĆĄtićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i joĆĄ mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❀

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ma sigurno se da nekaj skrpat prek nekog malog kikera. 😉Bilo bi fora to sloĆŸiti.
Ako imas zadnju sajbu, samo ga zatvori s nekakvim najlonom ili gumom tamo kod poluga hidraulika.
I zatvori ga bapred kod volana tamo gdje ulaze spone u kabinu.
Ovak sam ja slozil 20201111_172930.jpg 20201111_172830.jpg

Svaki dan berem s njim kukuruz po hladnoci i komotno mogu s kratkim rukavima biti unutra.
Znaci upalim ga i za 15-20 min u njemu je toplo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Kakve veze ima getriba s volanom?
Desni pleĆĄe kad je luft u kučiĆĄtu volana na svakom, godine nisu vaĆŸne
Pa kak zoveĆĄ ono gdje je puĆŸni prijenos sa kuglicama, vratilo volana, poluge (lijeva i desna)? Getriba volana!
Pa na 533 i ne pleơe tak desni kotač, a za 539 znam da plesao i na novim.
Na TP ne moĆŸeĆĄ proći dok ne ubaciĆĄ dijelove savitljivog metra - listiće - po zubima u.......getribi volana!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ako imas zadnju sajbu, samo ga zatvori s nekakvim najlonom ili gumom tamo kod poluga hidraulika.
I zatvori ga bapred kod volana tamo gdje ulaze spone u kabinu.
Ovak sam ja slozil View attachment 30100 View attachment 30101

Svaki dan berem s njim kukuruz po hladnoci i komotno mogu s kratkim rukavima biti unutra.
Znaci upalim ga i za 15-20 min u njemu je toplo.
Imam sve ĆĄajbe, e to mi joĆĄ ostalo otprto, to bi isto nekak moral tak zapreti, i onda bi baĆĄ neko grijanje del da puĆĄe, kolko tolko bi bilo bolje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Dok ga donekle zatvoris da od nikud ne puse hladan zrak unutra, nebu ti trebalo slagati grijanje, jer dok se masina i mjenjac zagriju kao da imas pec pod nogama, velim, i prevruce je unutra.
Ja bi bolje htel imati nekakvo hladenje unutra, jer puno radim po vrucinama, a nikad ne otvaram ni jedna vrata ni sajbu jer ne volim da mi prasina ulazi unutra.
Tako da u kabini zna biti i preko 40 stupnjeva.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
539, 83g, ơpera ne radi, nekako mi se čini da to nije niti koriơteno vrlo dugo. Jel moguće da je neki manji kvar ili?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A kak
Dok ga donekle zatvoris da od nikud ne puse hladan zrak unutra, nebu ti trebalo slagati grijanje, jer dok se masina i mjenjac zagriju kao da imas pec pod nogama, velim, i prevruce je unutra.
Ja bi bolje htel imati nekakvo hladenje unutra, jer puno radim po vrucinama, a nikad ne otvaram ni jedna vrata ni sajbu jer ne volim da mi prasina ulazi unutra.
Tako da u kabini zna biti i preko 40 stupnjeva.
Ma kak se tak jako more zgrijati po zimi? Al kaj kad se ĆŸajbe magle, ma bilo bi najbolje neki webasto zamjenski sloĆŸit. Jer orginal je skup.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,809
Baơ to, zbog ơajbi najviơe i mislim, i onak one papirnate kao cijevi deti kak imaju neki webasti ili stari stojadini i jugići kak su imali, to bi bilo zakon. Usmjerivaći zraka.
Znam na kaj misliĆĄ ali meni se to ne sviđa zato jer je to jako njeĆŸno, znači postoji mogučnost oĆĄtečenja akoga samo malo jače pipneĆĄ a i ako se namoči papira viĆĄe nema.
Zamjena je za to danaơnja gibljiva plastična crijeva.
Pa kak zoveĆĄ ono gdje je puĆŸni prijenos sa kuglicama, vratilo volana, poluge (lijeva i desna)? Getriba volana!
Pa na 533 i ne pleơe tak desni kotač, a za 539 znam da plesao i na novim.
Na TP ne moĆŸeĆĄ proći dok ne ubaciĆĄ dijelove savitljivog metra - listiće - po ⁞zubima u.......getribi volana!
A na to misliơ, mi smo to zvali glava volana ili kučiste volana.
Neznam jel je na novima volan plesal, ako je onda je za čas razjebal segmente volana. To smo rjeơavali izmjenom ơpura ili popravkom volana, po potrebi ugradnjom excentričnih čahura da se ne mjenjaju segmenti.
To je bilo nekad, danas kupiĆĄ novo i samo staviĆĄ.

539, 83g, ơpera ne radi, nekako mi se čini da to nije niti koriơteno vrlo dugo. Jel moguće da je neki manji kvar ili?
Jel se da stisnuti poluga?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Ja imam jos orginal narolanu ceradu iza al.je kabina 90to..
Gledam kak bi to zatvorit sad.. dupli lim, armaflex izmedju..i stavio bi sajbu horizontalno, onu malu napred ispred velike bi pripasao.

Jel taj volan za 900 i koju kn dobar mislim.sto se tice kvalitete..tj da ne rikne nakon koji mj
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Videl sam kod nekoga da je baĆĄ kabina ljepo sloĆŸena, sve zatvoreno sa gumom nekom debljom i alu plehom, i prek svega nutra tapicirano, mislim si samo treba volje malo i cajta da se sve posloĆŸi.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Teơko je zatvorit tu kabinu zbog same koncepcije traktora. Prava zatvorena kabina se montira iznad mjenjača, radi pedala, spona i hidraulike...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ja imam od imt 560 kabinu na u445, znači slična ko i na 539 i dosta sam ju dobro zatvorio plus ubacio sam i kiler i dosta to dobro grije, jedino moram bolji ventilator ubaciti da bolje puơe kroz kiler.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
S bloka, a na pumpu povrat ak se ne varam, moral bi pogledati, kombiniral sam par puta dok nisam dobio protok kroz kiler. Univerzal ima rupe na vodenoj pumpi koje se mogu iskoristiti. Nemam sliku trenutno. Ja sam napravio umetak na kabinu da ju povisim za desetak cm da mi je stao kiler jer bi ovako bilo sve pre nisko i u razini očiju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Videl sam kod nekoga da je baĆĄ kabina ljepo sloĆŸena, sve zatvoreno sa gumom nekom debljom i alu plehom, i prek svega nutra tapicirano, mislim si samo treba volje malo i cajta da se sve posloĆŸi.
Napravil je to član @sumadinac . Ovdje ti je video:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,809
Lepo je to Ć umadinac napravil, nema kaj. Problem je kad se pokvari hidraulik kroz par godina to sve skinuti dole, a ne oĆĄtetiti. To je viĆĄe posla nego hidraulik popraviti.
Ja sam veči pristaơa samo ceradu staviti za zimske dane, a po ljetu ju zamotati pod zadnje staklo.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ć arafi mi se na donjoj kuki stalno odĆĄarafljuju, pa mi kuka pleĆĄe. Zanima me da li ima lijeka ili moram zavariti ĆĄarafe. Vjerojatno se odĆĄarafljuju zbog treĆĄnje traktora, odem jednu rundu po drva vratim se kuka dobro da ne padne. Molio bi neki savjet.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Loctite 2400 ili 243 ti bude pomogel ako ĆĄarafe moĆŸeĆĄ stegnuti ns tvrdo, tj, da nisu u zraku. Umjesto federĆĄajbi probajpistabiti obične ravne ĆĄajbice.
 
Na vrh