• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Nekad sam stavljal filtex filtere i ti su se morali mijenjati svaku godinu, a nekad i cesce jer traktori su jednostavno poceli trokirati i nisu primali gasa.. ovi filteri su zakon.. a i ako tako dugo traju mozda je to zato kaj cisto gorivo tocim u traktor.. hulahupke na trateru (toceru) cuda rade..
:(y):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
hulahupke na trateru (toceru) cuda rade..
:(y):
Pogotovo kad ih nafta malo rastopi pa odu u rezervar ..............
Jedino ako ti koristiš one sa likrom? Mada iz vlastitog iskustva mi se najviše sviđaju one sa otvorom :(angel)::(angel):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Filtex-a sam i ja prije koristil, ali su katastrofa, mene je najviše smetalo kaj su puštali.
Sad koristim FRAD na svim IMT traktorima, no prelazim na UFI.

Prošli tjedan je sređivan 539, boš pumpa je išla k bošisti i stavljene su nove dize, sve to nakon 12 god rada. Poštelani ventili, novi filteri goriva-UFI i sad je to sasvim druga priča, traktor jede malu djecu kak reže i puca od snage. A gas prima kaj čisto lijepi za sic. :)

UFI filter je hvaljen kod srpskih nam kolega, vele da je FRAD ništ koristi naspram UFI-a
Dobar je i UNICO filter, samo gdje ga nabaviti za IMT??
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
kolko bi kostalo to da odnesem boš pumpu k bošisti?
slabo mi moj vleče nekak...i jel se još neke mora delat?
zna ko kavog dobrog bošistu tu h zagorju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Ovisi kaj se na njoj poderalo.
Za dobar servis treba izdvojiti 1000 pa na dalje kuna.
Ovo sve ispod je više štelanje nego remont.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pogotovo kad ih nafta malo rastopi pa odu u rezervar ..............
Jedino ako ti koristiš one sa likrom? Mada iz vlastitog iskustva mi se najviše sviđaju one sa otvorom :(angel)::(angel):

Nemru oticu u rezervar kad trater ima jos jedno sito original na sebi, to su oni stari limeni, original za naftu.. neznam kakve koristim, ne razumijem ti se ja bas u hulahupke, meni je draze ono kaj one pokrivaju.. :(giggle):

Prošli tjedan je sređivan 539, boš pumpa je išla k bošisti i stavljene su nove dize, sve to nakon 12 god rada. Poštelani ventili, novi filteri goriva-UFI i sad je to sasvim druga priča, traktor jede malu djecu kak reže i puca od snage. A gas prima kaj čisto lijepi za sic. :)

Uf kolega, morali bi se sastati negda s te dve 539-ke, ipak su pribliznog godista, ako ne i istog, neznam tocno.. mislim da bi pojeli svu malu djecu v selu.. :icon_mrgreen:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Odessa88 najprije nadi utege a ako ih jos nemas i onda po njima radis si nosac jer svaki uteg ima drugacije kopcanje tak da nosac radis po utegu tak sam ja radio za svoj traktor!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
:

Uf kolega, morali bi se sastati negda s te dve 539-ke, ipak su pribliznog godista, ako ne i istog, neznam tocno.. mislim da bi pojeli svu malu djecu v selu.. :icon_mrgreen:

Naš je doteran 2001., vaš je rado godinu stariji.
U ovih 12 godina ima sigurno oko 4000 rh, stvarno jako puno radi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Da, ovaj je doteran 2000-te u 8mj. znam da si ga s dedom dosel gledat i onda ste se premisljali jel budete kupili tu staru liniju ili novu.. Kak je dopeljan za 2 mj mu je vura stala na 99 rs i onda je djed dobil drugu pod garancijom i ta je isla 3 godine i stala je na 919 rs i onda vise ni nismo kupovali drugu.. znaci i moj bi mogel imati nekih 4000.. a mozda sad i kupim novu vuru pa nek broji..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sečaš se ti svega.... :)
Je, bili smo ga došli gledat, al ipak smo se odlućili na novu liniju, bil je takov prvi tu u okolici. odnosno te godine je i izašla ta nova linija.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a od kad se sije po mokrom?
kad je taman vlažna zemlja za sjetvu ,onda nešto malo tonu kotači..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
ja mislim da je to nepotrebno,ja s tim ni do njive nemogu jer je presiroko a ni nea potrebe,nije fergi tak tezak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Možda čovjek ima lagane pjeskovite zemlje...e tu fergi tone do felgi, a so ovim samo leti odozgora i bez vuče 2,5 m sijačicu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh