• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Tu neide obicni vijak M16.Original je brezon vijak.Tacnije u kuciste ulazi dio sa navojem M16,zatim bez navoja oko 10 mm pa tek onda dio sa navojem M16x1,5 .Kad uvrnes brezon u kuciste tad ide ploca kuke i zatim podloska i matica M16x1,5(kljuc 24).


tako imam na drugom traktoru, sa brezonima.......a na ovom traktoru ploču sam montirao sa vijcima M16x35......dobro stoji gore
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Danas upalim traktor i cujem nesto cvili i struze odnapred.. odem pogledati a to iz vodene pumpe se cuje.. a i malo je pocelo curiti iz nje.. sad ode ac pumpa, sad vodena, sad ovaj lajtung, sad onaj, sad semering.. e moj imt, nekad mi dode da ga polijem s benzinom i :fiery: :D:
a zanimljivo je to sto do ove godine nikad nikakvih problema s tim traktorom, sad mu je 13 godina i sve nesto jedno za drugim odlazi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ovaj noviji jel??

Naš je skoro pa mrtav, sad bude išel u remont :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma sve je to novije tak kak je,stari kaj su to i ide bez brige i drži,a ostalo je ta sad novija kvalitea materjala sve za krc..i to je tak u svim traktorima..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
No taj, ovaj stari ne posustaje, ak budem kakvoga vecega traktora kupoval i ako budem kojega prodaval to bude taj novi sigurno.. staroga nedam za nist z dvora.. ma ide taj novi dobro, samo mi je od ove godine poceo stalno curkati negde.. al budem ja njega zadihtal, mamicu mu.. :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Rješi tu vodenu dok ti se propeler nije nagledal kroz hladnjak
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel on nema plastični????

moji su oba metalni, nekako sve više razmišljam da stavim plastične, baš iz tog razloga......

uvijek nešto mora otići, meni se raspao remen u branju, al je ostao vanjski dio, pa sam tako mogao doći do kuće......stavio novi i vozi dalje.......a i AC pumpu imam u rezervi, i tako par sitnica koje odlaze.......velik je gubitak ako nešto ode subotom popodne, kada više trgovine nerade i gotov dan s poslom.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Iako je plastični jači je od hladnjaka.
Jedina prednost je kaj je lakši od metalnog pa manje stradaju ležaji na vodenoj pumpi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Da, plasticni je ventilator.. dok je bil novi bil je sive boje a sad je zute.. :icon_biggrin:
mislim da taj nebi smio razbiti hladnjak samo tako..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Ako ne vjeruješ, probaj.
Izvadiš tri vijka koji ju drže, a jedan preostali popustiš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Ali kaj?
Bar bu i hladnjak imal novi :(giggle):, stari je ionak poštopan
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Znam ja da muhanicar malo zeza, ali nebudemo mu uzeli za zlo.. :icon_smile:
inace nema kaj hladnjak biti postopan kad se redovito pere i ispuhava..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Morete ako hočete, meni svejedno.
Mislil sam poštopan iznutra ako je u njemu bila voda.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas berem kukuruz, i idem kipati drugi bunker i iskipam, al neće dolje, ručice u traktoru spuštene, al ništa, ugasio traktor otišao kući po karnister da ispustim ulje iz cilindara od bunkera i lagano traktor kući, bio sam blizu kuće.. U čemu je problem!?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Polako otšarafiti ispustiti ulje u karnister da ga možeš vratit u traktor a onda nova sklopka ili skineš gumeni oring iznutra i izbušiš tanko rupu između konusa i vanjskog dijela ali tako da vrh konusa ostane neoštečen da može pritisnuti isti takav dio na utičnici .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To misliš na utičnicu gdje se uključuje za kipanje!? Al meni pumpa stalno radi, tj. nabija(diže) ! Hidraulik je stalno napet i čuje se da je pumpa pod opterećenjem, i dok sam došao do kuće mokro malo tamo kod onoga šarafa gdje se ušarafljuje ono za kipanje..
 

Najnoviji postovi

Na vrh