• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema posebne oznake .
Vijci koji nose smičnu silu su kalibrirani ..najčešče brušeni ..
Pa se prema tome prepoznaju (laiku) oni tijelo imaju večeg promjera od dijala s navojem .
Primjer takvih vijaka je na kardanima , , tanjurastom zupčaniku diferencijala itd .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
čudno da je vijak odsječen......jer postoje 4 kom.......onda nisu jednako sva 4 držala, treba to ipak odsjeći......jer vijak je oko 15mm, i ne samo jedan, nego 4 komada.......nije to malo......a k tome to su još 10.9 vijci, ako se dobro sječam........

kuka za čega je namjenjena, je OK.....tj za berač, dok kažu da za prikolicu nije.........npr, moj berač je na vagi, i dignem ga jednom rukom (prazan koš), a prikolicu nemogu skoro sa obje, s tim da je berač duplo teži.......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I druga vrsta donje kuke .
Tojest ona s križom također je uvijana na isto mjesto ..i opet isti vijci trpe smično opterečenje .
Tako da tu nema razlike
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za jednoosovinku imam drugačiju kuku, samo nikako da ju montiram, jer trebam uhvatiti vremena da napravim još jednu donju ploču, jer se kuka kači gore i dolje, tako je dolje malo opterečena......kod te kuke vijci su opt samo na smik, nema vlačnog opt, a gornja bolcna također na smik......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ljudi moji s čim se vi opterečivate.
Ja u 24 godine nemam takvih problema, kak je tvornički ploča prišerafljena nikad nije mrdnula ni milimetra, a navuklo se šodra i pjeska u jednoosovinki, a berača ni sam neznam koliko puno.
I još masu masu stvari s tom kukom, a vi se tu opterečivate s vlačnim i smičnim opterečenjima....maaaaaa to je samo željezo, nikaj više!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
U prvoj polovici 70-tih, koliko se sjećam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
De Luxe je bila oznaka za 2-st kuplung. Ne pamtim detalje od prije 40-tak godina, no sjećam se da su se prvi 533DeLuxe tad pojavili u našem kraju.
Vjerojatno je bilo i neko prijelazno razdoblje, dok ne rasprodaju obične 533 modele, koji su vjerojatno bili i malo jeftiniji.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja koliko znam de luhe oznaka je dodatne opreme . kod nas su imali ili dvostepeno kvacilo ili kompresor sa bocom . ali znam da su uslovljavali kupce da za taj model koji je bio skuplji morali i jedan bar prikljucak da kupe .drugacije nije islo. e sad sta se sve podrazumevalo pod tom oznakom konkretno ko ce ga znati. kod nas ih nije bilo pre 76 ili 77 godista sa dvostepenim kvacilom ili kompresorom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj je 73 ima kompresor i dvostepeno kvačilo i kabinu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Tada još u IMT- nisu ni znali za dvostepeno kvačili i šperu, kako kaže @vica od 76 ili 77 su krenuli sa tim stvarima na 533
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
imali su sigurno 73 god.samo ih je jako malo imalo,najvise ih ima od 76-e god.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Možda kakva probna serija ili su kemijali sa englezerima
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
samo pazi koji vijak uzimaš.......mislim da je M16 x 1,5 dužine 30mm.......


moram se nadovezati na svoj post, jer sam dobio vijak, kao original taj gore naveden, al na 533 neštima, kako neznam, na 533 je običan vijak m16 dužine 35mm.......barem sam takav danas montirao......možda ovi sa finim navojem su za 539.......:mur:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tu neide obicni vijak M16.Original je brezon vijak.Tacnije u kuciste ulazi dio sa navojem M16,zatim bez navoja oko 10 mm pa tek onda dio sa navojem M16x1,5 .Kad uvrnes brezon u kuciste tad ide ploca kuke i zatim podloska i matica M16x1,5(kljuc 24).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Trebaš za svaku stranu 2 komada.
Promjeniti nije problem ali pikse nakon uprešavanja treba porajbati, a rukavce nadovariti i potokariti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh