• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
ide ide,englezer motor jos k tome :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
kad smo glavu otprli sme vidli da je sve drukcije neg na IMR,i srafi na zamasnjaku imaju suprotni navoj

a i po zvuku se cuje da nije IMR
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Qi764AGNZVo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
12.4 kao i vecina 539

sve rjeđe vidim 11.2 na fergićima

Moje selo je puno 539-ki i mislim da bas taj jedini ima 12.4 gume.. svi ostali imaju 11.2.. mi smo 2000. g. kupili novog i na sebi ima 11.2 gume koje bi se vec pomalo trebale i mjenjati..

ide ide,englezer motor jos k tome :D

kakav englezer.. :(punch):, imam i ja doma 533 sa istim takvim motorom, krs od traktora..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Moje selo je puno 539-ki i mislim da bas taj jedini ima 12.4 gume.. svi ostali imaju 11.2.. mi smo 2000. g. kupili novog i na sebi ima 11.2 gume koje bi se vec pomalo trebale i mjenjati..



kakav englezer.. :(punch):, imam i ja doma 533 sa istim takvim motorom, krs od traktora..

haha mozda jer nije odrzavan il spreman za generalku?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Odrzavan je, ali je i spreman za generalku, samo kod nas ju nebude dobil nikad, jer skoro vise i ne radimo s njim, a i da se napravi generalka sumnjam da bi kaj bolje isel, to je takav lijen motor.. da je po mojem taj bi vec odavna otisao iz dvora, ali je od staroga traktor pa nek si radi s njim sto hoce..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
nisiu sprobal mojeg tak da mi neas ke govoriti da nic ne velja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Možda je englezer, možda nije, ali znam da mi je očajna ona zadnja slika gdje se vidi tvoja gubica:icon_butt:
 

Kirurg

Novi član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
20
Da ne otvaram novu temu interesira me napravio bi kipericu prikolicu
Posto je imt 539 u pitanju neda mi se kupovat radit kuku onu skroz ispod koja se ukruti
sa stangama hidraulik jer onda tek ide ulje na izvod za kipu ono isppd sjedala
Ja bi radio normalno na standard poteznicu.a sad je pitanje kad se skine stanga na hidrauliku i dode u gornji polozaj dali bi onda islo ulje za kipu ili treba bit u nekom polozaju da bi islo tj ukrucen hidraulik na orginal poteznici donjoj ili ne.
Dali je samo to za ppteznicu da se ojaca prihvat ili i za hidraulik.
Jer sam se propito malo kazu da kad se ukruti hidraulik da onda tek ide ulje na izvod za kipu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad digneš tkz fini do kraja najprije ti digne poluge a onda počinje kipati nemoraš ih ukrutiti samo moraš čekati da ih digne .
 

Kirurg

Novi član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
20
Kolko sam shvatio treba skinut srednju stangu da ne zapne za rudo i kad se digne do kraja poluge od hidraulika i na komandama se povuce fine komande i onda pocne kipat tj ulje krece onda na izvod za kipanje.
Tnx na odgovoru :-D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Pazi da nebude skuplja pita nego ...........
Kad radiš na taj način postoji mogučnost pucanja poklopca hidraulike.
Ja bi ipak preporučil ukrutu poluga na bilo koji način, nemora biti orginal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno kolega Muhaničar no kad digne do željene visine stsine kuplung i spusti fini hidraulik (kocku ) i kod zablokiranih poluga može puknut ploča ako držiš duže pa ipak je to tehnologija iz 40-tih godina prošlog stoljeća !:mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Može, ali je manja (čitaj skoro nikakva) vjerojatnost jer polužje koje gura klipnjaču ne upire u kučište diferencijala.
Snaga je velika u tom hidrauliku, jako velika.
Pogledaj kaj se ovde dogodilo, i još kad uzmemo u obzir sa kakvom pumpom .....
Snaga je to.

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Znači, obavezno kockica s preklopnom ručicom...i onda valjda nebi trebalo biti lomova poklopca ili???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ili dodati blok ventil sa povratom u getribu onda mirno pajkiš $$$$$
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ali ja se ne šalim.
Da završim priču, onaj karambol je napravila pumpa koja je bila u ovakvom stanju.



Sreča kaj je pukla klipnjača, a završila je na finom mjestu.

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije par dana sam kupio donju poteznicu za berač, dosta novca sa pločom 500kn......

neznam zašto je toliko skupa, a netko i traži 1000kn za nju......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Moram mijenjat jedan od 4 šerafa koji drže automatsku kuku, pa me zanima jel ta rupa prolazna odnosno jel bude curilo ulje kad ga izvadim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh