• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sad ne kužim da li kad gasiš traktor poluge padnu dole kad spustiš kocku .?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ne! Ostaju gore..pa ugasio sam ga i dok sam došao kući i vratio se(10minuta), bunker se nije pomaknuo dole! Pumpa stalno nabija ulje dok traktor radi, čuje se onako lupkanje..ručice su obje dolje..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Onda ja nisam u pravu mislim da je preskočila ona štangica kaj ide na onu veliku oprugu neznam objasniti ali nemoj se tak voziti da ne pukne poklopac ako pumpa stalno radi moral budeš otšarafiti onaj poklopčić u koji ide cijev iz pumpe i skinuti cijev da bi se mogel dopeljati do kuće .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Zaštekal ti je razvodnik 99% ili balansna opruga
Balansnu možeš probati riješiti na način da ju malo pomiluješ s milovanom od 5 kil, a za razvodnik treba poklopac dole.
Možda su se i poluge iskrižale ili preskočile, a za to trebaš ispustiti barem 10 litri ulja i skinuti poklopac sa desne strane pa videti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to se i meni dogodilo......a kada su kockice dolje, onda se nečuje pumpa......sada kad završi branje, prije oranja to moram rješiti.......jer se nemože tako orati......i vjerujem da ću skidati poklopac, jer sam i ja posumnjao na razvodnik, a sada vidim da i muhanicar tako pise......
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Radni ventil je stao sto posto.Sad zasto je stao ima vise razloga,.Svakii majstor koji se razumije u posao treba odliti par litara ulja i probati ga odblokirati izvana.Ako neide mora skinuti pokloipac hidraulika da bi rijesio problem.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nakon 3-4 sata odkvačio sam berač i idem zakvačiti drugi traktor za berač, kako sam upalio 539 da ga sklonim, vidim hidraulika funkcjonira i sve normalno radi.. Probao sa njime kositi i kosio nekih 2.5 sata i i dalje hidraulika funkcjonira odlično... Ja sumnjam na špenu u ulju, al ulje uopće nije staro, nekih 20 godina! Još da napomenem da dok je bio nov da je isto hidraulik zaštekao pod silokombajnom, bio pun špene i onda je sve isprano iznutra i stavljeno novo ulje... Ulje što sam ispustio iz cilindara na bunkeru da ga spustim izgleda ok, ne sjaji se u njemu, al vrlo vjerovatno ga treba mjenjati, al ajde dokaži! Ispustio sam nekih 5-6 litara ulja dok sam bunker spustio..
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znaci da je ventil popustio u međuvremenu.Kad je ulje unutra vruce nece da popusti.Uglavnom kad seulje ohladi ventil popusti.Zastekavanje se desava kad se kos iskipa do kraja .Tad dolazi do maximalnog pritiska koji sigurnosni ventil propusti na nekih 185 bara.



Uploaded with ImageShack.us
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Al ulje uopće nije bilo vruće, skroz malo toplo... Traktoru temperatura nije bila preko 60 stupnjeva.. To kako sam brao bila je oranica kraj kukuruza i to dosta klimava, možda to ima kakve veze..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne mora se ni ulja ispuštati,dovoljno je natjerati desni kotač na viši panj i skinuti poklopčić s mjeračem.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Danas promjenil ulje i filtere na 539, reparirana je pumpa vode po drugi put i sad vise ne pusta, promjenil neka crijeva nafte i vode, promjenil semering sajle sata obrtaja, skinul ac pumpu i vidli da su ventilici i membrana u redu i sve opet postavil gore i sad je suha ko barut, a pustala je na sve strane..
na kraju je dobio i kupanac i sad je spreman za jesensku sezonu..


 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
lijep traktor, samo ova stakla na kabini, i sama kabina jako slabo napravljena.......nisam još vidio takvu kabinu sa takvom bravom........:icon_wink:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Meni se ta kabina bolje svida od orasje kabine.. nekako je modernija i ljepse mi je u njoj, nego dok sam na primjer u nekoj orasje.. a dosta je cvrsto napravljena, a i bolje mi je to sto one okvirne gume ne ispadaju sa stakala ko na orasje kabinama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Glavno da traktor ima kabinu sa cijelim staklima da je traktoristi suha guza :icon_fU:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Kolega, gde si kupil UFI filtere??

Kod saraje.. tam idem navek ulje kupovat jer nema nigdje jeftinije.. dobri su ti filteri, ovi prethodni su isto bili UFI i napravil je s njima sigurno 1000 sati i jos je isel, ali sad kak sem druge stavil traktor se preporodil.. prima gasa ko vrag.. u jednom filteru je bilo sigurno pol kile taloga.. :icon_e_biggrin:

Zgodan traktor.

Jadni, sigurno misli da je Božić (vidi novo je ulje, a k tome i roba).

Bude njemu Bozic sad dok dode u brazdu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
dobri su ti filteri, ovi prethodni su isto bili UFI i napravil je s njima sigurno 1000 sati i jos je isel, ali sad kak sem druge stavil traktor se preporodil.. prima gasa ko vrag.. u jednom filteru je bilo sigurno pol kile taloga.. :icon_e_biggrin:
Dobri, stvarno dobri :icon_pray::icon_pray:

Nekad davno mi je neko pripovedal da se pravi (kvalitetni) filter za čas poštopa, a ovi kaj dugo traju da ne poberu na sebe baš bog zna kaj smeča :icon_scratch::icon_scratch:
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Najbolji su oni koji nakon kratkog vremena postanu "protočniji" kad im se raspadne papir :icon_madu::icon_butt:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh