• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pred veče upalio IMT 539 i vidim da gori lampica kontakta slabo crveno (inače je svijetlo žuto) i gasi se na 1800 okretaja. Kada upalim svijetla lampica se ugasi.
Možda je remen popustio, ali ga nisam kontrolirao.
Molim savjete.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Riješio kvar na svome 539.. Pošto sam danas uhvatio vremena, reko da ga izlječim... Nisam odmah otišao na boš pumpu, prvo sam na ac pumpu, iako je nova, ali mi je bila sumnjive kvalitete, skinuo sam crijevo koje ide iz ac pumpe prema filteru malo zavrtio na alnaseru kada ono ništa nema goriva, skinuo ju dolje, a ona se sva raspala iznutra, izvadio iz nje mebranu i stavio u staru pumpu koja je bila prva na traktoru, sastavio sve i eno ga radi ko zvjer..:cool2:
Da sam znao da je ac pumpa mogao sam odmah riješiti, eh kad nisam majstor! :icon_axe:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kako najjednostavnije izvadit čep na bloku motora? Stari je počeo puštat pa bi ga zamjenio novim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U jednom uglu ga šerafcigerom uguraš unutra, druga strana bi trebala iskočiti van. Onda ga izvadiš klještima, očistiš dosjed i namažeš i nabiješ novog.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
popis radova na traktoru za ovu zimu se lijepo prosirio u subotu,
u jutro sam smalciral kukurozovinu, popodne otisao pobrat kaj mi je ostalo u sumi,
i na putu do doma, kolega Čiko i ja ostali u 19h po mraku u defektu 10km od kuce...

PHOTO_20131026_193502_zpse762944a.jpg


PHOTO_20131026_192210_zps957caacf.jpg


razletilo se crijevo na 3 dijela, samo ga krpa drzala da visi...

PITANJE: jel mi najbolje sad sva crijeva zamijenit? ako im je prosao vijek, da ne bi kasnije i druga pucala...

a druga stvar kaj sam saznao, izgleda da je propisala hidraulika, jer traktor ni mogal podignut prikolicu da podmetnemo panj, jedva nekako...

dosao kum sa torpedom 55ks, dignuo ko od sale...
ne znam jel to do traktora (razlika u snazi) ili su mi propisale karike...
a par dana ranije sam primjetio kad se ugrije da gajbu sa 350 kila tereta
jedva podigne, mora bit jaki gas da bi podignuo...

ulja ima...

ovo je bio teret, kolko se vidi u nocnom snimanju:

PHOTO_20131026_181533_zps50276952.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupi sva crijeva nisu skupa i kad sva zmenjaš odma provjeri ili zamjeni antifriz.
Meni je tak zezal na hidraulici bez gasa nije mogel dič.
Promjenili smo pumpu gumice na razvodniku karike i gumicu na cilindru i ulje transhidrol sad je ko tvorničko i radi ko vurica.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Promjenili smo pumpu gumice na razvodniku karike i gumicu na cilindru i ulje transhidrol sad je ko tvorničko i radi ko vurica.

ne bi htio cjepidlacit, ali, bi ti se dalo ovdje zareze pometat, da vidim kaj s cim ide,
ovako sam ja sebi zgruntal da si cijelu pumpu promjenio :icon_confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znači pumpu hidraulike,jer je bila razderana a kaj je bilo neznam,gumice u razvodniku jer mi je počel poskakivat kad je bil plug prikopčan,gumicu i nekakvu kariku na glavnom cilindru kad sam ga ugasio poluge su brzo pale,i ulje jer nije bilo mjenjano jako dugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Josa.
Crijeva sva zamjeni i 2 godine mir, naravno, uz upotrebu antifriza.

Nemora biti da je do pumpe, prvo probaj O-ringe na cijevi zamjeniti i ona 4 šarafa koji drže cilindar dotegnuti.
Inače sa novom pumpom razvodnik, svi O-rinzi i sigurnjak ide u istu cjenu.
Isto tak ako uzimaš set za reparaturu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
neznam sta je ono,pa ljudima samo ta crijeva pucaju,i nama je puknulo nedugo i mijenjali smo isto i ono gore koljenodi ide u motor iz pumpe
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bil je antifriz unutra, bez brige, drzal je do -40...

ok, a ako su karike otisle na pumpi, onda je bolje kupit komplet novu pumpu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad kupujete crijeva probajte nač armirana sa špagom u ssredini gume,obična su mekana i ne traju dugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Crijeva armirana (Hrvatski proizvod) isto traju oko 2 godine, malo dulje kad se pofarbaju.

Na pumpi hidraulike nebuš ništ napravil zamjenom karika, obično je problem u ventiličima, a to se doma ne popravlja.
Set za reparaturu ti je (Turke ili Indija) oko 1000 kn.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovo ce vjerojatno bit glupo pitanje,
al bas me zanima, crijeva za traktore nisu ista kao za aute?

malo mi se to premalo cini da duraju samo 2 godine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebala bi biti ali su nažalost takve kvalitete da im je takav vijek trajanja.
Gle, nije baš da bu puklo za dvije godine, ali za par mjeseci ispuca izvana, a nakon tih dvije godine te strah pogledati ga a kamoli se nekam dalje uputiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kak se obično mjenjaju crijeva...mjenjaju se dok propišaju :) I to navek na brzinu baš to jedno koje propiša i onda tak u krug dok se sva ne promjene!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
baš to jedno koje propiša i onda tak u krug dok se sva ne promjene!
Nažalost baš je tak u praksi. Problem je kaj taj krug nikad nema kraja, a makina je radi toga stalno na vodi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da nažalost.
No ove godine na sva 3 IMT-jca su stavljena sva nova crijeva :)
565 i 539 su dobili garniture, a s 540 sam imal probleme s crijevima sad dok sam pumpu vode mjenjal...no o tome u drugoj temi :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh