• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
O kojoj polugici je riječ, ne sječam se.

@ Josa, možda sam i pogrešil, možda onaj nosač cijevi dođe pod onaj lijevi vijak, ma sad opet gledam sliku i siguran sam da sam pogrešil.
Šelna dolazi pod donji lijevi vijak, onaj bliže remenici
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Mogal si zvat, pripremit neophodno gorivo i za čas ti to sve skup složim.

Ja sam svog isto rastepal i mjenjam neke stvari po njemu tak da znam kaj kamo ide i kaj je višak :biggrin:

a i bi da sam se sjetil :icon_thumright:

fala Muha, skuzio sam... nekaj takvog sam i planiral napravit, ali sam se igral sa duljinom crijeva pa za sad ne dira nista... budem to pratil...

u biti, mogu odserafit jedan od vijaka od poklopca lanca,
pa podlozit kakav prihvat od debljeg lima, zaserafit nazat,
i onda mogu kemijat sa selnama... ma budem to preko zime gruntal...

tak i tak ide hidraulika na remont, i sjedalo...
ni sjedala vise nisu kaj su bila... pukle stanjge koje drze prednji dio sjedala...
i nije do mene :icon_rolleyes:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Polugice od hidraulike nije mogo dizat s kuglicom bez kocke!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
onu što ide kod balansne opruge gdje se topling kači......i tu na ulazu u kučište se zaglavi......i čini mi se malo potrošena, jer ima dosta lufta u kučištu i kao da ide u konus, onaj dio koji ulazi u kučište......a ta polugica se skida, sa jednom malim prstenom, i izbije se bolcna koja ju drži......nadam se da znaš na što mislim

i zanima me jel se to može kupiti novo, da to više rješim, jer 3 puta u mjesec dana je previše, a na drugom traktoru, za preko 15 godina kako je kod mene, poklopac nije skinut........i odrađenih preko 3000 sati
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485




ova sa točkicama i strijelicom.....samo se nevidi gdje ulazi u kučište.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ona kroz rep hidraulika prolazi kroz jednu pločicu i upire u pečurku.

Pečurka najvjerojatnije ima u sebi utor gde polugica upire pa taj utor možeš nadovariti, gore spominjanu pločicu treba izvaditi van i očistiti od zmazanoče da bi se u slučaju eventualnog zapinjanja mogla malo pomaknuti u stranu, po potrebi se ta polugica može i nadovariti ali treba poštelati balansnu oprugu da bi hidraulik radil kak treba.
Imaš u radioničkom objašnjeno do u detalj ka se to štela.

To netreba kupovati novo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ona radi dobro, nema nikakvih problema u oranju.....sve 5.......dok neupadne neki komadić nečega i blokira......mislio sam ju možda i nadovariti, da nema toliko lufta, pa se nebi moglo ništa ni zaglaviti......imam priručnik za namještanje hidraulika
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kud upadne komadič nečega? Nekužim, ako je otraga manžeta i sve je unutra čisto, nebi smjelo ništa od nikud doči.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najvjerovatnije manđzetne nema.Nakupilo se kila zemljanje prasine i uz malo vlage zaglavi ili ulja iz mjenjaca.Jedino dugorocno rjesenje za to je skidanje balansne opruge i temeljito ciscenje kucista.Obavezno postaviti novu manđzetu.
Crvena strelica -poluga
Zelena strelica mjesto zaglavljivanja


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, manđete nema......trebao bi to očistiti.....al kako da to rastavim????

zanima me onaj dio kod manđete????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nemrem najti sliku rastepenog, ako nađem nadodam u post.

Skineš vijak koji drži maticu, ispod njega bi trebala biti olovna kuglica koju nije potrebno vaditi van, ali kad tastaviš nije loše izbiti i staviti novu.



Nakon toga skineš vijke označene crvenom strelicom i tam na mjestu mažete budeš videl maticu Malo se i nazire ispod ove podrapane manžete) koju onda pokušaš odšarafiti (ako nejde brener u ruke i prigrij malo uokolo).

Kad si savladal tu maticu izvadiš sve van.
Nakon toga skidaš ovaj gumeni čep označen zelenom strelicom i izbijaš štift koji je otprilike označen zelenom strelicom.
Ispod čepa budeš videl dio koji je razrezan na 4 djela i probaš ga zašarafiti unutra da bi izvadil pečurku van, ako nejde opet brener u ruke i malo prigrij.






Sastavljaš obrnutim redosljedom s tim da vodiš računa o prednapetosti balansne opruge i zazoru, tj. mrtvom hodu kad stežeš maticu.
Taj dio ti je objašnjen u radioničkom da ne tipkam bezveze.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ok, hvala......preko zime dok sve odradim, to će biti prvo što ću napraviti.......:icon_super:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Evo, meni je sad zadnja dva dana ova temp bila na 539.. A u ljetu kad radi cijeli dan zna se popeti i do 90 stupnjeva.. Traktor nema termostat vec 20 god.. Sad neznam koliko mu to steti i dali uopce steti..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ova temp nije radna i nije dobra za motor.
Ok je sve iznad 80-95 stupnjeva.

Zašto je izvađen termostat?
Jel u sistemu voda?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imaju ali za zaštitu od pregrijavanja (klapna u usisu ):icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh