• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
To je to onda..nema nikakvog mjeraca ili sta bi upucivalo kolko mora biti.
Thnx muhac :)
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
712
IMT 533. Zezala hidraulika, rijeseno sa novim semerinzima. Špera ne radi. Odozgora i bočno gledano, sve cijelo. Svi zubčanici, nema špene niti metalnih komadića (tj sve u normalnim količinama). Kad se stisnula papučica, znalo se čut tupo lupanje iz smjera desnog kotača. Slike poslije posla. Gdje gledat?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kak nema?
Pa kad ulje iscuri radi lošeg semeringa, hidraulika više ne radi ;) 🤣
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
712
Ma ja sam kriv, ne izrazavam se tocno. U getribi ulje zovemo hidraulično ulje. Curilo je ulje pa smo rekli zeza hidraulika. Sklop hidraulike i pumpa rade. Nego problem špere, nešto se poslikalo koliko se moglo, kolega ide u noćnu, ja sam sad došao iz popodnevne pa ako bi netko imao volje pomoć dvama balavcima od 20 let bio bih iznimno zahvalan. Gubit sate u "lutanju" nema smisla.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
712
Prvo pitanje, jako puno poprečnog lufta (gore-dolje) kod ovog dosjeda vratila, od poluga za ukapčanje u brzinu prema diferencijalu. Skidat će se to, ali koje su dozvoljene granice?


Nemam slika sa izvađenim diferencijalom, masne ruke.

Znači sumnja na tanku blokadu? Nadam se da bude očito, rukama smo uspjeli uzubit unutra kad smo izvadili diferencijal van.

Zadnje, zašto je poluga brzih razrovana? Silovanje ili kvar? Stavljena nova kuglica i opruga prije 100 RH. Izbacuje jer je razrovan kanal, ali razlog je? Starost i korištenje ili je nešto drugo u kvaru?

Da, ulje je bilo pol-pol. Pola ulje, pola voda. Traktor kupljen kao generalno uređen.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ne umaraj se s luftom, kad dođe osovina luft se smanji i to bu tak vozilo zauvjek.

Špera, problemi. I kad ju složiš nebu dugog vijeka.

Osovinu je iskopala ona kuglica prije. Najbolje staviti drugu osovinu.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Kolegi 533 vergla al ne pali,baca dim al nikak da sastavi..
Goriva ima u diznama i probali smo ozračit al ne pali

Na šlep jedva upali i onda kao da proradi al sutradan isti simptomi...itko zna?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da mu nije lanac razvoda preskočio ,ako ima kompresiju i pvp dobru ništa drugo ne može biti.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
712
Lanac na mjestu? AC pumpa dobra, tj dovod goriva do pumpe čist? Pošto na guranje jedva pali, nešto mu je.:confused:
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Pa ima goriva u diznama, gledali smo...

Kad upali radi kao da ga guši nešto (variraju mu obrtaji) al nakon 5-10min proradi i onda radi odlično...al sutradan opet ne pali. I na šlep teško pali mora ga se vući da bi osto upaljen..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Prvi klip gore, šesti breg na bregastoj gore i boš pumpa mora biti u nuli.
Ako je tak razvod je u redu i treba poraditi na boš pumpi, sumljivo mi je to zaletavanje
 
Na vrh