• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Zetor ima lagan prednji kraj, više troši, lakše se pregrije,hehe :)
Da...i jaču hidrauliku, koja ne spušta dok se ugasi motor, serijski dvoradni kiper ventil, hidraulične kočnice, dvije kuke, kompresor sa zračnim kočenjem prikolice, skoro dvaput više brzina, veće snage na kardanu, puno udobniji i pregledniji, masivnijom prednjom osovinom, s namjestivom prohodnošću, sa šperom i nožnim gasom (10 g. prije IMT-a)...i da dalje nabrajam.
IMT 533 je negdje do '77 bil isporučivan s trećom točkom od dva flaha, podešljivu z dva ključa, nije bilo kuke za prikolicu čak niti bočnih zateznih lanaca.

Glede generalki...pa rijetko koji IMT je odvrtil više od 4...5t sati bez nje.

Prodali su ih više je jer je bilo zatvoreno tržiše, a ne zato jer su bili bolji.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kaj se tiče generalki kod Imt-a, imali smo novog 533, bio preko 5000 i nije pokazivao znakove umora ,drugi 533 isti slično ,539 danas ima 1200 -i nešto plus jedan krug na satu znači oko11000 i nikad glava nije bila dirana. Da napomenem prvi 533 i ovaj 539 otac prvi vlasnik, drugi kupljen star 5 godina nikad nje bio registriran sijao je krompir u Međimurju imao je neku siću na satu. 539 još uvjek posjedujemo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Zetori s mjenjacem medu nogama i sa originalnom ceskom kabinom su normalno udobniji od Imt-a, ali oni sa mjenjacem kod volana su jos neudobniji od Imt-a i to nebi htel imati nikad.
Imt-ova najveca mana je sto nema odvojenu i skroz zatvorenu kabinu, dodatni izvodi hidraulike se lako postave na svaki traktor.

I po meni, Imr motori su bolji od Zetorovog i daleko dugotrajniji.

Stari 539, prvi vlasnik sad za koji dan bude 8000 rs bez otvaranja motora. Noviji 539, prvi vlasnik, ne radi mu sat, ali radi godisnje sigurno preko 500 sati.
Sad zadnjih 2 tjedna je oral svaki dan po najmanje 8 sati.
Godisnje samo s cisternom napravi 200 rs.
Evo friske slike od jucer, iza ducana.
20210311_154005.jpg

Ali kaj je da je, 539 izdrzi, ali ja bome sve slabije podnosim tu njegovu neudobnost.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki nemojte ZJ-a shvaćati ozbiljno, on se šali ili mu žal kaj nema raketu ukratko. 😊Pa je malo ljubomoran, al nebumo mu zamerili, nek živi u zabludi. 😂🤭

Ali kaj se meni danas dogodilo, problemi veliki nastali na raketi, joj kaj mi zlo došlo.
Taman bil gotov sa šlajsanjem borovine na tranik, dojdem doma i vidim ko da mi kaplje nafta negde, sad ja gledam, štunderam, razmatram i niš ne vidim. A reko idem ju deti pod sušu kad bu kiša, pa da nije vani baš. I taman kad bi zašel u kabinu vidim kap kak kapne ispod filtera, odma se sagnul da se uvjerim jel tu kaplje, i imam kaj videt, pojelu mi glumicu na onom leptir šerafu, samo kak ju pojelo nemam pojma, miši nisu mogli nikak.

Niš idem raskopat, i opet show program, nije samo gumica nek je i ona šajbica neka od klingerita ili od čega je, a takve nemam, tj i imal bi ju al ko bu ju našel.
Pa si mislim idem kupit nove filtere kad je već tak, i dojdem u dućan kad ono samo jedan filter ima, sutra dolazi roba veli mi.
Reko daj jednoga kaj sad, pa lani sam mjenjal oba dva. Veli a ove šajbice isto nema, a niš bum ju zmislil, imam klingerita doma, ali nerem najti logajze, ali sam ju ipak napravil, i del novu glumicu i to je sad kak Bog zapoveda, raketa nemre i nesme bit u kvaru, nikad neznaš kaj bu trebala.

Hmmm, znalci a kak komentirate ovo kaj piše za koje je sve traktore filter? Ha?
Raketa je1. Onda sve ostalo. 🤭

To sve govori o raketi, ona je broj 1,sve drugo su samo traktori.
Al ja iz toga seta samo malu gumicu zel kaj mi trebala.







Evo ga.














Nova šajbica, al sam ju zmislil 😊




Pa sa gumicom.




I ne kaplje više 👌



🚀je spremana za nove izazove i avanture. 🍺👍🚜
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Dečki nemojte ZJ-a shvaćati ozbiljno, on se šali ili mu žal kaj nema raketu ukratko. 😊Pa je malo ljubomoran, al nebumo mu zamerili, nek živi u zabludi. 😂🤭

Ali kaj se meni danas dogodilo, problemi veliki nastali na raketi, joj kaj mi zlo došlo.
Taman bil gotov sa šlajsanjem borovine na tranik, dojdem doma i vidim ko da mi kaplje nafta negde, sad ja gledam, štunderam, razmatram i niš ne vidim. A reko idem ju deti pod sušu kad bu kiša, pa da nije vani baš. I taman kad bi zašel u kabinu vidim kap kak kapne ispod filtera, odma se sagnul da se uvjerim jel tu kaplje, i imam kaj videt, pojelu mi glumicu na onom leptir šerafu, samo kak ju pojelo nemam pojma, miši nisu mogli nikak.

Niš idem raskopat, i opet show program, nije samo gumica nek je i ona šajbica neka od klingerita ili od čega je, a takve nemam, tj i imal bi ju al ko bu ju našel.
Pa si mislim idem kupit nove filtere kad je već tak, i dojdem u dućan kad ono samo jedan filter ima, sutra dolazi roba veli mi.
Reko daj jednoga kaj sad, pa lani sam mjenjal oba dva. Veli a ove šajbice isto nema, a niš bum ju zmislil, imam klingerita doma, ali nerem najti logajze, ali sam ju ipak napravil, i del novu glumicu i to je sad kak Bog zapoveda, raketa nemre i nesme bit u kvaru, nikad neznaš kaj bu trebala.

Hmmm, znalci a kak komentirate ovo kaj piše za koje je sve traktore filter? Ha?
Raketa je1. Onda sve ostalo. 🤭

To sve govori o raketi, ona je broj 1,sve drugo su samo traktori.
Al ja iz toga seta samo malu gumicu zel kaj mi trebala.







Evo ga.














Nova šajbica, al sam ju zmislil 😊




Pa sa gumicom.




I ne kaplje više 👌



🚀je spremana za nove izazove i avanture. 🍺👍🚜
Opet neki velki trošak 9 kn. po komadu, ali zato paše i na sve bolje makine;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Nema šanse da IMT bude suh ko barut, nikad.
To ni tvornici nije uspjelo zabrtviti, čak bi se usudil reči da su se oni potrudili da bude mastan na sve strane.
Čak su mu poklopac ventila zbušili i gore zanitali pločicu. Za svaki slučaj da ako negde drugde ne masti ima priliku tu propustiti 🤭 🤭

@Kupljenec tu gde si ti klingerit del ide u orginalu gumica, ali super si se snašel i rešil problem.

A ZJ :unsure: ZJ je po pitanju IMT-a ko i ja po pitanju Ursusa, nevolim ga i moreš me xxxxxx , mada nisam puno put u pravu u vezi toga
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Negde sem ovde čital, ak me Švabo ni kresnul, da ZJ ima dva traktora! :unsure:
Ima al nema raketu pa je malo ljunomaran. 😂
Nema šanse da IMT bude suh ko barut, nikad.
To ni tvornici nije uspjelo zabrtviti, čak bi se usudil reči da su se oni potrudili da bude mastan na sve strane.
Čak su mu poklopac ventila zbušili i gore zanitali pločicu. Za svaki slučaj da ako negde drugde ne masti ima priliku tu propustiti 🤭 🤭

@Kupljenec tu gde si ti klingerit del ide u orginalu gumica, ali super si se snašel i rešil problem.

A ZJ :unsure: ZJ je po pitanju IMT-a ko i ja po pitanju Ursusa, nevolim ga i moreš me xxxxxx , mada nisam puno put u pravu u vezi toga
Pa del sam kak je bilo, gumica na klingerit😉gumicu novu kupil a šajbicu napravil.
Zj nas malo zajebava, nek mu bude 😂🍺
Opet neki velki trošak 9 kn. po komadu, ali zato paše i na sve bolje makine;)
Kak misliš bolje? Pa nema bolje, tj raketa je broj 1.
Gle tu sve piše, na prvom mjestu je Imt😊




Edit.
@MUHA gle kak je bilo, tak sam del opet.

 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nebumo ti zamerili 😉

Sad me niko nemre okrivljavat da raketa nije broj 1,sve lepo piše, a posle nje su ovi nekakvi kaj pišeju. A i to je tak da je.
Evo još dokaza da nema prepreke, graba je ova gliboka i puna blata, sigurno je pol metra, ali to niš ne usporava raketu, ko da je na pisti, nema prepreke za nju.

I bez špere ktome😉
Proslim lepo🚀

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Sa tog raketlina prvo bih kapu usisa traka metnuo bez cijevi - tog produžetka!
Onda bih auspuh skrenuo prema dolje i naprijed, ne odozada jer onda prdi pod nos kad se kopčaju strojevi.
Sve to zapne kad tad!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Prodali su ih više je jer je bilo zatvoreno tržiše, a ne zato jer su bili bolji.
Pa moji su 60ih 70ih i 80ih kupili po jednog zetora. Mislim da je cijena bila presudna, a ne zatvorenost trzista.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Sa tog raketlina prvo bih kapu usisa traka metnuo bez cijevi - tog produžetka!
Onda bih auspuh skrenuo prema dolje i naprijed, ne odozada jer onda prdi pod nos kad se kopčaju strojevi.
Sve to zapne kad tad!
Te cijevi u kombinaciji s haubom mi koristimo kad se vraćamo iz vinograda, za orijentaciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh