• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Puknuti ti je napisal kaj bi bilo najbolje, ali pošto znam da se to tebi ( a i nikom normalnom) nebu delalo, a i večina špene bu ionak ostala u mjenjaču.
Zato ti ja preporučam da uzmeš neko jeftinje ulje transhidraol (naprimjer ovo)i zamjeniš ga tim uljem.
Kad pumpa rikne onda buš pral i stavljal nekaj bolje.

Ne zaboravi zamjeniti zaštitne gumice na mjenjačima ako makina nema kabinu, mada nebuš pogrešil ako zamjeniš i ako ima kabinu.

To ulje nemoj baciti.... to ti je dobro za motorku, samo ga gaziraš, to jest propustiš kroz gazu da ne zaštopaš pumpicu...

Dali kopčaš šta na kiper izvod?
Trebaš?
Ima se kolko hočeš
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Netreba, odkad su mi se susjedi uzhebali protiv mojeg "ekološkog" zbrinjavanja ulja i ostalih tekućina sve čuvam u raznim kanisterima i bačvama..
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
To ulje nemoj baciti.... to ti je dobro za motorku, samo ga gaziraš, to jest propustiš kroz gazu da ne zaštopaš pumpicu...

Dali kopčaš šta na kiper izvod?

nisam još ništa tek sam kupio traktor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Netreba, odkad su mi se susjedi uzhebali protiv mojeg "ekološkog" zbrinjavanja ulja i ostalih tekućina sve čuvam u raznim kanisterima i bačvama..
Moraš čekati maglovite dane ili nočna u kombinaciji sa povoljnim vjetrom.

nisam još ništa tek sam kupio traktor
Ni nemoj jer buš to mleko natočil po svoj hidraulici u tim priključcima
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ma ja sam to sofisticiranije rješavao...... al je problem šta poslije trava ne raste.... pojavljuju se raznobojni krugovi po potoku...kornjače porikavale.... svako malo ribe plivaju naopako.... žabe su barem sigurne...ni rode ih neče take smrdljive i flekave....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pozdrav ljudovi,

imam problem koji već polako postaje ne zaobilazan, naime curi mi ulje na semeringu radilice(onaj naprijed). Pitanje je kako se to mijenja, vidim onaj veliki šaraf jeli to ide dolje pa onda se izvuče onaj dio što pokreće remen i mogu li onda izvaditi i zamijenit semering? Ide li to uopće tako?

unaprijed hvala na odgovoru
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
moro sam nešto zaboravit, 539 je makina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Hauba dole, matica dole, remenica dole i semering van.
Ako nema kompresora nebi smjelo biti zahtjevan posel, a ako ima onda najpametnije skinuti alternator i pripaziti da se ključ ne zmakne i probuši hladnjak.

 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
nemam kompresor, hoće li trebat neki radapciger za remenicu ili bi trebalo ići glat jer to još nije nikad rastavljano?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Eventualno dva pajserčića ili laganim čekičkom po tvrdom djelu (ne po rubu kud ide remen) remenice, samo da krene. Dalje ide rukama.
Malo je nezgodno namjestiti novi semering tak ali ako imaš nekakvu pripremu ni to nebi smjel biti problem. Pazi da ga ne uguraš ukoso.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
odlično, hvala puno na odgovoru, još mi samo preostaje naći ključ ili gedoru te veličine i udri
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Motor da se ne vrti kad otpuštaš vijak zablokiraš na način da skineš alnaser i pajserom za zub ili skini poklopac ispod traktora (tam gdje se šarafi kosa, ona četri šarafa ključ 24) i pajser u korpu.
Ako ideš na blokadu ovim drugim načinom pazi kam guraš pajser da kaj nutra ne slomiš pa bu trebalo i kvačilo popravljati.
Ima još i solucija da blokiraš na onim rupama na samoj remenici, ali taj način ti nebi preporučil.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Zanimljiva tema. Meni se to čini jako skučen prostor za delati. Ne bi se nikad dosjetil skinuti alternator nek bi ko amater, radije skinul kiler, da si morem ispred sjesti na mali stolčić i onda to prčkati oko radilice :icon_hang:
 
B

bosniahos

Guest
Možeš minjat 100 semeringa ako je na završetku radilice ureza prethodni semering šlic uokolo uvik če mastit.Postoji i zato lik,obrada ili nanošenje materijala na isto pa poliranje.I moj je tako.Inzistira san na popravku tj.izmini ali bez dasmo obrađivali i tako dva puta i ništa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kiler ne pipati jer je u njega najvjerojatnije strela pukla, ako nije bude kod skidanja.
Creva skinuti sa lulica cjela umjetnost, a da lulicu ne otrgneš s hladnjaka.
Jedino ko ima volju i znanja da se poslje limara igra.

Remenica se da popraviti kod tokara. Obrada, čahura na vruče i ponovna obrada, a ni nova nije preskupa.
Ispod semeringa je odbacivač ulja koji bi trebal olakšati semeringu posel.
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
zdravo drugovi imam isti problem stim semeringom samu u zadnjem djelu prema mjenjacu iz motaora kapa ulje kad se zagrije pa bi volio kakav savjet ako ko zna sta bi se trebalo napraviti i sta zamjeniti kad vec ga rastavljam kvacilom nisam nikad imo problema nema proklizavanja odvaja fino al zamjeno bi ako je sta da nebi nakon nekoliko veremena pojavilo se ulje rjec je o traktoru 539 84 godiste orginal rakovica motor ako ko ima savjet rado bi cuo jer ovo koji dan kad odem na selo da sredim to
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Imam i ja isti problem na 533, održavam ulje uvijek na minimum, i malo curi. A kad je upaljen, gotovo da ne curi.
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
meni drug curi kad se zagrije kad stoji prije je manje al sad mi nekako vise neznam zasto sigurno se semering potrosio izlizo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh