• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Da se izvleči: zalota se žica na jednu diodu. Samo treba skinuti i rastaviti alternator.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Baš sam ve na internetu pronašel jedan klip gdje su zalotali žicu za diodu i napravili izlaz. S time je više posla nego kaj ima kolega Matija sa IHC-om.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Oprosti, ja (kak najveći proglašeni gugl mešter) taj video nisam videl, tak da se posipam pepelom i povlačim svaku napisanu riječ...

Ak ti je lakše, imam senzor pa ugradi njega ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Baš sam ve na internetu pronašel jedan klip gdje su zalotali žicu za diodu i napravili izlaz. S time je više posla nego kaj ima kolega Matija sa IHC-om.
Pred mnogo mnogo let sam ja ovde na forumu u nekoj od tema podijelil to "znanje" vezano za izvlačenje W izlaza sa alternatora.
Kad sam pital niko nije imal odgovora pa sam rastavil jedan strai od Yugoslava sa izlazom i uspopredil ga sa ovim bez izlaza.
U nekoj od tema o alternatorima ili TV temi su i slike bile.
Ako me pamčenje dobro služi baš i nije svejedno kam se žica zalota :unsure:

To mi je trebalo za jedan SSM projekt obrtaljke koji radi još i danas.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Može i na bor, ali moraš stalno turirati da žmigaju.
Ovog mog testnog ne moraš, da se isprogramirati da napravi kaj ti je volja.
Ko na onim modernim autima, kad daš kontakt on popali redom u krug sve lampice i ugasi dok ne upališ.

Znam da ga imam, ali nisam znao gdje mi stoji :unsure: 😛
Bogme ni ja neznam više gde mi stoji 🤭
Ali imam ga, imam sliku kad mi je na poklon došel od forumskog kolege Motohoda.

 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,259
Kak se strucno zove dio koji kod paljenja 539 radi kad se mala rucica.za sporo brzo stavi u neutralan polozaj? Izgleda da me to zajebava jer cim dode hladno nebrem upalit na bravu...budem jos probal malo rucicu gore.dole pa mozda upali ali moral bi probati zamijeniti...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,259
e da...taj vrag...izgleda da kad je hladno kuglica zašteka i neće upaliti...bum zamijenil pa bum videl kak bude... :ppozdrav: :ppozdrav:
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,259
Direkt, da zaobidem taj prekidac...kuzim...
On samo osigurava da ne palis traktor u brzini slucajno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh