• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
Palim i ja uvijek s kvacilom...ali imam sina od 5god koji uvijek sijedi u traktoru s tatom i dobro prati kaj tata radi..jednom ostavil upaljen traktor i on sjedil u njemu...odmah je gural rucice u brzinu...tak da necu spajat direkt...zamijenit cu salter...ako je to u pitanju...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ti šalteri su meni super stvar i žao mi je što ga nema i na TV, barem ne bi bio brata zgazio jer je upalio traktor prije nego je sjeo na njega. Ja osobno imam naviku nebitno da li je traktor ili auto da fa uvijek stavim u ker i onda palim, gotovo nikad u brzini ne palim ništa.
 

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Na kraju sam ipak samo malu rucicu 2-3x gore dole i stavil u neutralno i upalila raketa od prve...
Meni to ne pali vise. Kad se vlaga smanji u proljece onda i paljenje proradi. Do onda na šarafciger 🤣
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
nebrem direkt...problem je sad kaj je minus...onda ne upali grijač pa nebrem dugo verglat...složil sam poteznu bravu...lijepo malo povucem rucicu...grijač odradi svoje i pali od prve...
sad je upalilo to s rucicom...ne mora biti da bude i slijedeći put...a vjerojatno unutra feder zaštekao...treba izvadit van pa malo s wd naspricat i razradit pa bude možda ok...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
@llmb0611
Struja za grijač ti ide samo od osigurača preko brave, na bravu paljenja i grijač.
Anlaser ide između brave za paljenje i anlasera još i na taj "sigurnosni" šalter, da je getriba u leru.
To znači da
- možeš mirne duše odšarafiti taj šalter van z getribe, očistiti ga i razdelati i vrnuti nutra,
- ako ti se to neda, možeš zagrijati grijač s bravom za paljenje i zaverglati direktno.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
zahvaljujem. nisam znal shemu spajanja pa sam mislil da ni grijač ne radi...očistil budem sigurno šalter iz getribe, ali dobro da znam ovo za grijač ako slučajno nebi upalio. :ppozdrav:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
O sveca mu daj se vrni koji dan u nazad ovdje sam zakelil tu vražju shemu 😖, vidi na #12.356, molim te
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
videl sam da je bila rasprava ali nisam sve detaljno pratio...pogledao sam post i nije slika toliko jasna da se može zumirati na detalje...
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
A što se tiče ler prekidača, ja sam ga nedavno mijenjao i da bi dobio kontakt skužio sam da moram malu ručicu pomaknuti za par mm naprijed od potpune sredine i onda prekidač dobije kontakt. A traktor i sva vozila uvijek palim držeći kuplung, ne znam dal sam u životu išta upalio ako nisam držao stisnuti kuplung. Stvar navike, uopće ne razmišljam o tome, stisnem kuplung već nesvjesno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Moraš pomaknuti jer se nekaj pošemurilo oko utvrđivača, možda bu dovoljno samo malo utor na vilici počistiti.

Kaj se tiče paljenja, slažem se s večinom pošto i sam obavezno tiščem kvačilo, a ako nisam u ili na vozilu probam jel u leru.
traktor je specifičan zbog toga jer puno puta kad nekaj radimo sa kardanom neda nam se iči u ili na njega pa ga sa štenge ili izvana pripalimo.
Tu taj šalter i njegova ispravnost dolazi do izražaja. Kad si na traktoru snašel se buš, ali kad si izvana izvršil opalenje.....
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Od moje žene teček se zgazil s 2511 i zdrobil kuk. A samo je trebal malo hidrauliku zdiči,pa je htel kresnuti odozdola. Skupa škola
 

Najnoviji postovi

Na vrh