• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Hvala ti! Nemam pojma, ugasim traktor i čujem da nešto "radi" još 10-ak sekundi. Ne znam jel dolazi od kompresora ili boš pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Jedino kaj mi pada napamet je anlaser, a drugo nema kaj kad je sve tvrdom vezom vezano u motoru.
Može se čuti i potisni ili koji ležaj u mjenjaču ali ti veliš da čuješ zvukove iz motora :unsure: Neznam
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Hvala ti. Vjerojatno nije ništa strašno. Mislio sam da se nešto vrti, čak pomislio da voda vrije, ali otvarao sam i čep hladnjaka i sve je ok. Skinut mu je i termostat prije 30 godina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
To kaj je termostat skinut nije za pohvalu.
Malo bolje osluhni, kad ugasiš motor sve bi trebalo stati
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Kao nov je prokuhao i stavili su drugi termostat i nakon par mjeseci je opet prokuhao i tata ga je skinuo i nikad ništa od tada. Znam, možda ga nekad i ugradim.
 

Luka93

Aktivni član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
107
IMT 533, odjednom hidraulika ne diže do kraja..npr kad idem zakačit prikolicu, neće da digne do kraja, nekad triba čekat pa digne, a nekad neće uopće pa triban sa manjom polugom dignit...
Šta se tiče općenito hidraulika, nije održavana uopće proteklih 50g, jedino šta znam da je razina ulja zadovoljavajuća.
Šta bi moga bit problem?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Bravo svaka čast to je ta pumpa kao i moja sada si me prosvijelio jer sastrane su mi cijevi od indirektnog hlađenjatako da ne znam kako bi ulivao ulje morao bi rastavit pola motora za doć do portele za ulivanje kao na staroj pumpi kod 033/T. A ne znam kako se slike ne mogu otvorit ja ih otvaram kad udjem u moj odgovor.

Brod je Adriatik 790 a to ti nije loša ideja da odemo lovit i da se ja educiram o motoru inače trenutno se ovdje love lignje a podlanice se bile u djiru 11 i 12 mjesec na poštama u Bračkom kanalu. Roba od 30-70 dkg i ovisno o danu moglo se dobro ulovit.
Taj adriatic je pravi krstaš👍
Vidim puno brodica sa tim motorom od rakete 539.
Nepoderivo, i pouzdan bezvremenski stroj.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,676
Pa jebate! Kad ideš na brod raskopaj
raketlin! Da doma ne stoji u regalu ili ga možda punica ne vozi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
IMT 533, odjednom hidraulika ne diže do kraja..npr kad idem zakačit prikolicu, neće da digne do kraja, nekad triba čekat pa digne, a nekad neće uopće pa triban sa manjom polugom dignit...
Šta se tiče općenito hidraulika, nije održavana uopće proteklih 50g, jedino šta znam da je razina ulja zadovoljavajuća.
Šta bi moga bit problem?
Za početak probaj promjeniti gumice na cijevi koja vodi ulje iz pumpe prema cilindru.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
To se najvjerojatnije cuje potisni lezaj.
Nek proba, dok ga ugasi, malo stisnuti kvacilo, ako odmah stane zujanje, potisni je.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,417
Ne znam za vas, ali ja kad radim sa traktorom(tipa izvoz gnoja, oranje) gledam da guma malo "secne" ne jako, ali da nije kao kamen i dalje tvrda.
Tada smatram da je iskorištena maksimalna gazna površina, a da pritom guma ne žvalji po cesti tj. nije mekana.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Moje "znanje" s terenskim gumama

Ako ide da cestu, neovisno o teretu. Više bara je bolje nego manje.


Ako treba grip u terenu i ako hoćeš da guma radi kako treba onda ti treba cijela gazna površina gume. Onda ide što manji pritisak felga trpi. I teret naravno.

Znači tek kad je cijela gazna površina na zemlji onda imaš najbolji grip i guma najbolje radi.

Za asfalt. Samo nek se sredina troši. Za asfalt što više bara guma može to bolje. Jer se tako zapravo manje troši i bolje ide.

Za gume koje nisu pogonske. Što više bara to bolje. Uvijek... To je moje mišljenje jer nemamo ni jednog terenca u off road klubu bez 4wd 😂
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Imam quada pa to o tlaku, širini gazne površine i prijanjanju ovisno o tome znam nešto, ali njega pumpam na 0.5 a i gume su ipak dosta drugačije pa me zanimalo u kojim okvirima se kreće tlak kod traktora. Hvala svima na komentarima.
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Pozdrav ljudi! Samo kratko, ima jedan video na Youtubeu gdje se šteluje kvačilo. Potkleca se papučica i odvrne vijak koji ju drži za osovinu, a odozdo, kroz opservacijski otvor, se gurne listić 1mm između potisnog ležaja i osovine i zatim se opet stegne vijak koji drži papučicu kvačila. Luft kvačila je oko 0,8 mm, a kod nene je 3,5cm. Ima li neka caka još, zna li netko? Odvažio bih se sam to uraditi. Hvala ljudovi!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ili podložiš pedalu tako da nije dignuta do kraja , a osovinu okreneš da nasloni na potisni ležaj ..dobiješ isto ali se ne zavlačiš ispod traktora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ja kad to štelam popustim maticu, u onu rupu nabijem šerafciger, lagano pritegnem i trkam rukom pedalu do željenog mrtvog hoda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh