• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Da, ulje 20w50 je bolje za ljetne uvjete i za starije (potrošenije) motore. Ali Ina 20w50.......
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Da li ina super 3 20w50 ili je bolje ina delta 5 20w50?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ja neznam da postoje dvije vrste Ininog ulja 20w50, ako ti kažeš da postoje , ja onda neznam koja od ta dva bi bila bolja. Neka proba prvo super 3 20w50, super 3 je inače za dizelske motore, pa onda.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Delta 5 je neki miks za sve četverotaktne dok je super 3 za dizele.
Ja bi natočil super 3.
Ali prvo bi htel čuti kolko je mali taj tlak
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
Kolko je to niski prisak ulja? Naravno, na vruče?
nema manometar na brojeve, ima na boje. crveno pa zeleno pa crveno. u jutro kada se motor upali (znači hladan motor ) pod punim gasom nabije malo u zeleno. onda kada se u grije pod punim gasom bude do pola prvog crvenog. pod nekim normalni gasom( 1000-1200 okretaja) bude dosta nisko. pod minimalnim gasom bude jedva kazaljka odvojena od totalnog minimuma. sad sam ga pital kaže da nije mijenjal ulje od prošle godine da bi morao promijeniti ulje. koje ulje je unutra on misli da je super 3.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
nema manometar na brojeve, ima na boje. crveno pa zeleno pa crveno. u jutro kada se motor upali (znači hladan motor ) pod punim gasom nabije malo u zeleno. onda kada se u grije pod punim gasom bude do pola prvog crvenog. pod nekim normalni gasom( 1000-1200 okretaja) bude dosta nisko. pod minimalnim gasom bude jedva kazaljka odvojena od totalnog minimuma. sad sam ga pital kaže da nije mijenjal ulje od prošle godine da bi morao promijeniti ulje. koje ulje je unutra on misli da je super 3.
Definitivno ulje treba promjeniti.
Ako je manometar ispravan to je premali tlak.
Ali, taj ko je taj manometar ugradil najvjerojatnije več negde na Lešču leži jer je to još njegov manometar i ja bi prvo ispital sa nekim drugim.
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
193
Malo istražujem o bosch pumpi i naletio sam na video di štelaju...skinuo sam poklopac da uslikam pa da vidite el se kod mene raštelalo
 

Prilozi

  • IMG_20230713_204026.jpg
    IMG_20230713_204026.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 37

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
To moraš Almira pitati čiji video si pogledal.
To se mjeri, a ne od oka ;)
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
193
To moraš Almira pitati čiji video si pogledal.
To se mjeri, a ne od oka ;)
Je taj je lik,tolko lud da diram bosch pumpu nisam😂

nemoj slučajno onog almira slušati
i ovdje se vidi da je obojan , ti si kupio mačka u vreći.
Je da obojan je ,kolko do sad ga imam ne curi ulje za sada nigdi možda kapljica dvije

A vidim da su šarafići izlizani netko je često dirao
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ništa :),
Danas ide novi semering na radilici, nova brtva pumpe vode, nove manžetne spona, najveći trošak je silikon loctite....
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kako promijeniti semering radilice prednji tj. na remenici?
Kakva su iskustva sa crijevima za vodu proizvođača Top spider, Srbija?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ništa :),
Danas ide novi semering na radilici, nova brtva pumpe vode, nove manžetne spona, najveći trošak je silikon loctite....

Trebalo bi biti dobro, meni je uspjevalo na taj način.
Nadam se da nebum kriv ako kaj pođe po zlu zbog savjeta
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Španer je dobro uzubio, dobro drži.
Lanac nije labav, ne može preskočiti.
Ne bi se trebalo ništa lošeg desiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Kako promijeniti semering radilice prednji tj. na remenici?
Kakva su iskustva sa crijevima za vodu proizvođača Top spider, Srbija?
Ako je 539 u pitanju da se remenica skinuti bez prednjeg trapa, ako je 533 ne.
U oba slučaja moja preporuka je skinuti prednji trap i onda to napraviš ko gospodin čovjek, nabiješ na mjeru i ravno....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja sam to več pisao ovdje ..napravio sam prsten.. onda uz pomoč remenice preko tog prstena nagurao semering..u nadi da ga remenica gura ravno..i evo ga još curi,xd
 

Najnoviji postovi

Na vrh