• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Nisam puno slikal. Al dosta toga sam promjenil, saniral, prespojil. Konačno mi ve dela i osvjetljenje instrumenata. Ostalo mi još upakovat sondu za temp vode. Moram popravit navoj u glavi, jer sam moral bušiti šraf. 3/8 je uglavnom, to sam utvrdil uz pomoć kolege @MUHA .
Kable za plus i minus sam del 35 kvadrata, nove stopice stisnul i minus klemu. Plus je bila ok 😀
I dok denem prednju haubu gore spojit svijetla. Naručil sam neki konektor, tak da morem to brzinski odštekat i haubu meknuti ako zatreba 💪💪
 

Prilozi

  • 20240211_171319.jpg
    20240211_171319.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 61
  • 20240211_171334.jpg
    20240211_171334.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 60
  • 20240211_171400.jpg
    20240211_171400.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 60
  • 20240211_171542.jpg
    20240211_171542.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 60

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Super odrađeno ali ja bi ipak stavio kutiju s ubodnim osiguračima, dok sam slagal tastu ,s novom kutijom imao je stalno problema pa sam mu morao ovaj prvi glavni osigurač staviti u posebno kučište jer je stalno gubio kontakt.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Vidi se da prvi osigirač nije spojen, njega sam davno izbacio i imao ubodni na stopice. Sad sam naručio baš kučište koje ću isto montirat na instalaciji..
S ostalim osiguračima nisam imao problema zato su kutije i ostale..
Imao sam nove u rukama u dućanu, al mislim da čim bi stegel šaraf kučište bi puklo na pola.. Katastrofa od kvalitete.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Ma nevaljaju te kutije ništa, barem one dobavljive u lokalnim prodavaonicama. Kad se sjetim da sam stavio novu kutiju i ostao bez svjetla u pol njive jer je izgubio osigurač kontakt to je bio trenutak kad sam stavio na ubodnu i nema problema više nikad. Dok za razliku na TV originalna kutija sa običnim osiguračima traje od prvog dana i nisam nikad imao problema i potrebe da ju mijenjam. Znači da se može napraviti kvalitetno jedino je problem doći do toga.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
@Matija_E30
Vidi se da si se potrudio. Probaj jedino imati osigurače s keramičkim tijelom, ili od jako kvalitetne plastike, da se osigurači s tijelom od meke i loše plastike ne bi u radu deformirali, imali labavi spoj, gubili kontakt itd.

@jocc
Osigurači u posebnom kučištu, na žici imaju potpuno iste probleme, koje sam naveo kolegi u tekstu ispred. Možda bude puno manje bude problema ako su u kučištu stakleni sigurači, ima ih nađu se u Čipoteki, AD elektronici i slično.

Spominjete i "ubodne osigurače", dobri su, ali i ovi staroga tipa su izdržali desetke godina bez problema, uglavnom.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Prebral sam najbolje kaj sam imal. A i većinu sam ostavil. Ak su do ve valjali, budu još jedno vrijeme.
Ve imam sve označeno i na papir scrtano. Tak da ako se kaj desi il crkne, lako pogledam v šalabahter i rešim problem 😀
Zanima me kak bude ova sonda za temp delala. Mada ferko ne dela neke teške poslove, al dobro je imati neku kontrolu v kabini.. Dok čep z kilera odleti je već malo kasno 🤣🤣
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ja sam bil vredan kad je bilo keramičkih tijela za osiguraće po otpadima pa sam si nekaj pribral koje sam uglavnom potrošil.
A ni stare izgorene nisam bacal.
Danas ako me takva nevolja zadesi da se nekome topi plasika (ili ono kaj oni zovu keramika) uzmem sa plastičnog žicu i nabacim ga na staru keramiku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Od dobrih osigurača za struju do onih jako loše kvalitete:

IMG_20240212_153239.jpg
IMG_20240212_155754.jpg

Ovi bijeli dolje, po mojem iskustvu ne valjaju ništa. Eventualno skinuti s njih rastalnu nit i prebaciti na tijelo od bakelita ili keramike:

IMG_20240212_155825.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Jbt Lee.. Pa to je odlična ideja, kak to još niko nije složil..
Crknu ti svijetla na polju, ti sam dojdeš dole z traktora i "zdigneš" osigurač 🤭
De si bil z tom idejom pred 2 dana 🤣🤣🤣
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
Ali problem je nabaviti te istosmjerne osigurače.
Vidiš da su gore na vijcima oznake polova, a i skupiiii su!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Možda automatskim osiguračima treba osigurati previše mjesta za ugradnju na malom i tijesnom traktoru.
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
24
Ekipa može neka preporuka za sjedalo za IMT? Ovo "IMT univerzalno" kaj sam do sad imao dok se namontira dojde dosta blizu ručicama mjenjaču pa je teško gore/dolje s traktora pa me zanima jel ima neko koje dojde bolje iza?

Ovo je trenutno za referencu.
sjedalo-traktor-imt-univerzalno-slika-90420632.jpg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
nemaš staro sjedalo? ako slučajno imaš, obnovi njega. meni se koža stragala pa sam dal presvući..stavil mi je kožu za motorska sjedala. iza mi je stavil daske kaj je sve čvršće. metalni dio sam očisti, zamjenil potrošne dijelove i sjedalo mi je sad super...ove zamjenske su sve koma...
koštalo me više nego zamjensko sjedalo ali je neusporedivo...

pogledaj malo po oglasima, nabavi baš od imt i složi ga...nznm od kud si ali vidim da ima nešto po oglasima sjedala od imt...
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
24
Staro davno propalo, vrlo rado bi isao putem restauracije originalnog, ali fakat nemam vremena za to. Mislio sam i neko auto sjedalo staviti, ali su sva preširoka iza pa bi poluge hidraulike otrgnule s mjesta.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
meni je sused na 533 stavil staro sjedalo od autobusa...bez kabine...nisam nikad gledal kak ga je složil jer ja imam kabinu...al očito nekak ide...tak da onda bolje da se s nečim takvim poigraš...ova zamjenska su plastika i svi vele da su užasna...pogotovo u ljeti...
 
Na vrh