• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
17
Jedno pitanje, na radilici je semering napravio dva dosta duboka udubljenja, dobro se nokat zakači dok se prolazi. E sad mene zanima dok budem radio generalku, jel se to može popraviti nekako ili budem morao tražiti "novu" radilicu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pa 539 ima sa jedne strane mjesto za remenicu (tu brtvi semering na remenici) a sa druge strane ima dva kanala tvornički po kojima klizi špaga.
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
17
Iza na onome kod zamajca. Ja kak sam ga nabavio nisam dirao al je dosta ulje kapalo, pa sam išao mjenjat, bila je ta grafitna špaga, pa sam stavio semering (Dalmik) jer nije bilo špage tu lokalno a hitno je bilo, nije trajao niti par dana dok nije počelo kapat, pretpostavljam da semering taman upada u te faljce pa zato slabo dihta, nije sad da curi ko prije ali i dalje kaplje. Kaj je onda jedina opcija nabavit špagu pa staviti?
 

filiprap

Novi član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
27
Bok, bok, spajao sam jučer zrak na svom 539 jer kad sam ga kupio prijašnji gazda je skinuo bocu i crijeva i sve to jer mu kaže smetalo za noge,ja sam to spojio i pritisak zraka u boci je jedva 3bara, kad dođe negdje na 2.5bara na kihavcu na dnu gdje je onaj vijak i gumica i podloška tad krene probijat, da li da zamjenim tu gumicu ili šta da radim? Hvala unaprijed
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
71
Pozdrav,zanima me može li se ovaj plovak od juga ugradit na rezervar od imt 539,paše li 0404423.jpeg po dubini na imt 539
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Plovak ce ti biti ok samo dok traktor stoji na ravnom. Inace ce ti kazaljka stalno trzati gore dolje.
Taj plovak nema prigusenje kao na modernim autima.
Izmjeri visinu plovla pa ces vidjeti da li stane u tank.
Ako stane, moze se ugraditi.
Usisnu cijev mozes odrezati jer ti ne treba. Trebas samo elektricni dio a on je nizak i vjerujem da ce stati.
Ja ne bih rezao tank koji je cincan pa da poslije hrdja i ulazi mi trunje u sustav goriva.

Ne vrijedi toga. Tankam svakih x radnih sati i to je to.
Ako ti ne radi sat, bolje njega popravi pq tankaj po satu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
@ROADRUNNER kao u pjesmi "neki novi klinci, neki novi klinci", dobro je to, samo s takvima i izazovima svijet ide naprijed. 👌 Ako on to želi imati, on to sebi bude probao složiti, ja prvi mu dajem podršku. 👍

PS
Bolje "izmišljati" kako unaprijediti jednostavni traktor, kojeg možeš popraviti, doma u šupi, s tri osnovna ključa, nego kako napraviti "dron za jednokratnu upotrebu", ili laboratorij za proizvodnju droge... Ovo je bolje i za podržati i neka uspije.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,122
Nabavi još jedan rezervoar za eksperiment za slučaj da on ne uspije ili ne budeš zadovoljan. Onda opet vratiš njegov rezervoar na mjesto. Vidio sam da su to neki ugrađivali, ali nisu pretjerano zadovoljni kako funkcionira, a još su i načeli rerervoar koji će biti podložan hrđavljenju kao što je kolega Roadrunner rekao. Lijepo je baviti se inovacijama, a IMT daje puno prostora za to. Sretno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh