• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Moj sused je to dal napraviti u Sloveniji prije valja 15- 20 let . Od nekakvog Land Rovera mislim da je prvi kraj. On je mlad došel do penzije(milicija-policija) a htel se nečim baviti pa si je kupil novi 539 i berač.
Nekakvih 3000 eura za posel onda, plus prevoz u Sloveniju i natrag .Posle je napravil atest i registriral ga je.
Kak veli Muha,pomaže ali onda je motor preslab i grije se (pasal bi DM33),pa je onda traktor prelagan, pa treba servo,pa trebaju kočnice na prvi kraj, pa zgubiš glavnu foru malog ferkiča da se okrene na mestu.Sve je on to probal skovati sam posle doma, al nije mu baš išla mehanika. Na kraju rak gušterače ga je odnesel, sin je videl da tu nema kruha, jen dan delaš dva popravljaš.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,615
Odakle najbolje povuć struju za stražnje radno svitlo?
Ja sam masu stavil na saraf od sjedala jer me zahebavalo ako sam spajal u onaj razvodnik kod sjedala...prvo stop nije radil, pa zmigavci i onda se odlucil za sjedalo. a plus sam uzel tam direktno sa kabla koji ide iz kutije...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,554
Plus možeš iz lampe od pozicije ukrasti, kaj je i najbolje.
A kaj se mase tiče @llmb0611 sa trube (pod maticu za ključ 19) staviš komad žice pa na blatobran. Isto tak i na drugu stranu i više nikad nemaš problema sa masom.
Mislim da u orginalu ni nema otraga u kutiji mase.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,110
Ja sam masu dopeljal u svaku lampu direktno sa akumulatora. Nista preko sasije.
Plus za radnu lampu mozes uzeti sa stop saltera ako ti preko njega ide plus a ne masa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,554
Čemu, ionak masa sa akumulatora ide na šasiju. Tu nikad nema gubitka, a blatobran je (kak i hauba) samo nasađena na dodir i tu su obično problemi.
Uz toliko žice više bu vredel bakar na njemu nego željezo :ROFLMAO:
Kaj se radne tiče meni je bolje kad je na poziciji jer čim ugasiš poziciju ugasil si i radnu lampu.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,110
Ide jedna od 10mm2 do razvodne kutije pod sicom i onda svaka lampa ima svoju zicu sa te mase tako da nema gubitaka.
Naprijed je slicna stvar.
Slazem se za poziciju, moze i tak
 

Najnoviji postovi

Na vrh